Як обробити край паласу в домашніх умовах

У багатьох будинках підлоги застелені паласами, адже це дуже зручно, красиво і практично. Купуючи його для будинку або офісу ми повідомляємо продавцю необхідні нам розміри, а він відрізає відповідний відріз від основного рулону вироби. В такому випадку необхідно буде обробити краї.

Навіщо обробляти палас по периметру

Необхідність обробки країв паласу виникає дуже часто. Це обгрунтовано тим, що з одного або декількох країв не опрацьовано виробничим методом. Можна, звичайно ж, укласти виріб на своє місце і починати його експлуатувати, але надалі це може привести до його псування.

Якщо знехтувати процедурою обробки країв, це може призвести до того, що виріб почне розшаровуватися і лисніти. Виглядає це не естетично. Виходячи з цього варто зробити висновок, що обробка виробу по периметру — це запорука надання привабливого зовнішнього вигляду і тривалої експлуатації.

Як обробити край паласу в домашніх умовах

Хочете в домашніх умовах без застосування професійної техніки обробити периметрит вироби? Не варто лякатися. Це зробити цілком реально, якщо ви володієте вмінням шити.

Периметр можна обробити звичайним петельним швом:

  • Для цього обріжте край виробу.
  • Підготуйте кілька моточків міцної нитки, які підійдуть за кольором до палацу.
  • Візьміть велику голку і нею обробіть край. Використовуйте шов "через край".

Не потрібно нічого підвертати або приколювати.

Для обробки можна скористатися тонким шнуром. Він додасть краю зносостійкості. Колір шнура підбирайте до кольору виробу. Петельний шов виконуйте на однаковій відстані. Таке рішення дозволить надати краях міцності та завершений декоративно оформлений вигляд.

Використовуйте стрічку для оформлення краю. Підійде синтетична стрічка, важливо правильно підібрати колір в тон самого килима. Стрічку вам необхідно буде скласти навпіл і прошити нею весь периметр. Шийте з захопленням через край.

Вибравши один із запропонованих варіантів, ви зможете продовжити термін експлуатації виробу.