Як вибрати килим на підлогу

Палас, який використовується в якості підлогового покриття, надає кімнаті особливий затишок, а також служить додатковим декором. При виборі слід враховувати багато критеріїв. До таких належить матеріал, довжина ворсу, а також місце розташування покриття. Кілька рекомендацій допоможуть зробити правильний вибір при купівлі паласу.

Основні критерії вибору паласу

При підборі необхідно враховувати кілька параметрів. До таких відноситься якість, зносостійкість і застосовується при виготовленні матеріал. Велике значення має також довжина ворсу і дизайн виробу.

Матеріал виготовлення

В процесі виготовлення використовується дві основні категорії матеріалів: натуральні фактури і синтетика. Натуральні відрізняються більш високою вартістю і невеликим різноманітністю колірної палітри. При виготовленні застосовують бавовна, овчину, льон, іноді шовк. З переваг виділяється хороша звукоізоляція і збереження тепла. Однак, такі вироби більш вимогливі у догляді.

ДОВІДКА! Малий модельний ряд пояснюється тим, що натуральні фактури важко піддаються фарбуванню.

Килими, виготовлені з синтетичних тканин, менш вимогливі при догляді і чищенні. Виділяються високими показниками стійкості до забруднень, еластичністю. Колірна палітра представлена в більш широкому асортименті, так як синтетика спокійно переносить процес фарбування. При виготовленні використовують такі фактури, як поліестер, нейлон, акрил. Іноді зустрічається штучний повсть, гума, віскоза.

Різновид ворсу

Дана характеристика має широким переліком. Від довжини ворсинок залежить підсумковий зовнішній вигляд, ступінь схильності забруднень і те, наскільки часто палас потребуватиме прибирання.

Види:

 1. Петльові. Відрізняються особливим рельєфом і об'ємністю. Техніка виконується в декількох методах: один або кілька рівнів.
 2. Саксонія. Характеризується коротким ворсом. Зовні таке покриття схоже з ковроліном.
 3. Велюр. Поверхня характеризується гладкістю. Довжина ворсу не перевищує 8 міліметрів.
 4. Катлуп. Популярний завдяки комбінуванню довжини ворсинок. Головною відмінністю є те, що така комбінація високих і малих петель допомагає приховувати забруднення.
 5. Фризі. Відрізняється високим ворсом. Покриття приємне на дотик і відрізняється особливою привабливістю. Структура досить вимоглива і потребує регулярного догляду.
 6. Шеггі. Один з найбільш затребуваних варіантів. Відрізняється найвищою довжиною ворсинок серед перерахованих видів.

Техніка виготовлення

В даній категорії виділяється три основні різновиди.

Ткані розташовують особливим переплетенням ниток. Це забезпечує палацу високу міцність і стійкість до пошкоджень. Виготовляють такі покриття як на машинках, так і вручну.

Для голкопробивного методу використовують основу з латексу або гуми. Нитки в таких виробах кріпляться до основи за допомогою клею. Це запобігає можливе їх осипання в процесі експлуатації. Подібні килими відрізняються прийнятними розцінками.

Тафтингові техніка увазі під собою використання повстяної основи і застосування спеціальних машин. Такий варіант сприяє створенню об'ємного малюнка.

ДОВІДКА! Килими, виготовлені за тафтинговій техніці, відрізняються високою ціною.

Щільність

Така характеристика є однією з основних при виборі підлогового покриття. Вона визначається кількістю вузликом, які розташовуються на квадратному метрі.

Варіанти:

 • до 100 000 вузликів — груба в'язка;
 • 100 000-325 000 — середній варіант;
 • 325 000-500 000 — висока щільність;
 • понад 500 000 — найвищий показник щільності.

При купівлі слід враховувати даний показник. Від нього залежить підсумкове якість виробу, зносостійкість, насиченість орнаменту.

УВАГА! При відсутності вказівок на етикетці провести розрахунки можна самостійно. Для цього на вивороті паласу вираховується кількість вузликів, розташованих на квадратному сантиметрі. Отриманий показник множиться на 1000.

Колір і дизайн

Палас в кімнаті, несе не тільки функції додаткового забезпечення тепла і шумоізоляції. Це один з головних декоративних елементів інтер'єру. При виборі колірної палітри і дизайну необхідно орієнтуватися на обстановку в кімнаті в цілому. Палац повинен грамотно підкреслювати і доповнювати загальний інтер'єр.

Кілька прикладів:

 1. Для кімнати, оформленої в скандинавському стилі, підійде палас з різновидом ворсу саксонія. Даний напрямок в інтер'єрі відрізняється мінімалізмом, тому краще вибрати нейтральні відтінки: білий, слонова кістка, перлинно-сірий.
 2. Прованс передбачає велику кількість декоративних елементів, кольорів. Палас шеггі буде грамотним доповненням.
 3. Любителі східних мотивів оцінять виріб, виконане в тафтинговой техніці і прикрашене відповідним орнаментом.

Розмір

При виборі розмірів покриття слід відштовхуватися від особистих уподобань. Палас можна розстелити по всій площі кімнати. Невеликі вироби, розташовані посеред приміщення, допоможуть сформувати кілька зон.

УВАГА! При виборі також необхідно орієнтуватися на дизайн і планування самої кімнати. В прямокутних приміщеннях дизайнери радять використовувати покриття такої ж форми. При наявності в приміщенні великих круглих предметів (столу) слід зупинитися на круглому паласі.

Існуючі категорії розмірів:

 • менше 3 квадратних метрів;
 • від 3 до 6 квадратних метрів;
 • більше 6 квадратних метрів.

Вибір паласу в залежності від типу приміщення

Одним з найважливіших пунктів при купівлі є місцерозташування паласу в будинку. Для того щоб зробити правильний вибір, потрібно врахувати кілька додаткових характеристик:

 1. Передпокій відноситься до самого проходимому місцем у будинку. Рекомендується зупинитися на виробах з синтетичних матеріалів. Палац повинен володіти стійкістю до забруднень і володіти здатністю швидко поглинати надлишки вологи.
 2. При виборі підлогового покриття для залу або вітальні можна зробити акцент на привабливий зовнішній вигляд. Крім цього, слід врахувати зносостійкість і стійкість до деформацій.
 3. Для дитячої кімнати підійде виріб середньої щільності. Обов'язковим пунктом є використання для виготовлення покриття гіпоалергенних матеріалів.
 4. Для розташування в спальні можна зупинитися на м'яких, ворсистих паласах. Оптимальним вибором буде матеріал, що поглинає зайві звуки і зберігає тепло.
 5. Ванна кімната — місце з підвищеною вологістю. Тут підійде невелика доріжка на гумовій основі з коротким ворсом. При покупці рекомендується приділити увагу додатковим якостями: антисептична просочення — запобігти виникненню грибка і цвілі, антиковзка поверхня захистить від отримання травм і ударів.

Килими є одним із самих затребуваних видів підлогового покриття. Вони не тільки доповнюють і перетворюють інтер'єр, але і захищають від холоду. При купівлі слід приділяти увагу багатьом параметрам.