Розмір паркету

Паркет відноситься до широко поширених натуральним покриттям, відрізняється міцністю, екологічною чистотою і стійкістю до механічних впливів. Але для того щоб скористатися перевагами цього матеріалу – важливо правильно підібрати його розміри.

Параметри паркетних дощок

Існують різні параметри паркету. але при виборі необхідно детально розібратися, які є паркетні дошки.

Товщина

Розміри паркету, зокрема – його товщина, визначаються маркою використовуваного матеріалу, який традиційно має наступні виконання:

  1. Штучний паркет у вигляді планок, оснащених спеціальними пазами і гребенями, має фіксований розмір по товщині 16 мм.
  2. Товщина набірного паркету, представленого щитами квадратної форми, може коливатися від 8-ми до 12-ти мм.
  3. У паркетної дошки цей параметр варіюється в межах від 7-ми до 25-ти мм.
  4. І, нарешті, щитовий паркет (різновид складального типу) характеризується середнім показником в межах 15-30 мм

Довідка! Різні моделі цього підлогового вироби в основному відрізняються характером свого малюнка.

Вибір цього параметра залежить від цілого ряду факторів, найважливіший з яких – можливість отримання надійного і стійкого статевого покриття.

Ширина

Типовий набірний паркет випускається в двох виконаннях, що мають ширину 40 і 60 см. Для щитової різновиди ці розміри становлять відповідно 40 і 80 див. У штучного паркету, виготовленого у вигляді вузьких планок, вона може коливатися в діапазоні від 3-х до 10 див.

Увага! Найбільш популярний («ходовий») розмір по ширині штучного паркетного елемента – 7 див.

При його покупці слід виходити з того, що за бажанням замовника, можливе виготовлення нестандартних зразків. Типова дошка представлена виробами, що мають ширину близько 13-21 див.

Довжина

Довжина паркетної заготовки – її основний параметр, який значною мірою визначає площу, що закривається одним елементом. Тому підбору цього показника зазвичай приділяється особлива увага. Типові планки мають наступні виконання:

  • для середньої довжини встановлюються стандарти 28, 35 та 42 см;
  • у довгих заготовок цей показник може досягати 49 див.

Для різних варіантів набірного і щитового паркету довжина приймає значення 40 і 60 чи 40 і 80 см відповідно. Паркетна ж дошка має два стандарту (200 і 270 см). Розглянуті показники обов'язково враховуються при виборі заготовок безпосередньо перед облаштуванням статевого покриття.

Правила вибору паркетної дошки за параметрами

Основним критерієм вибору паркетних виробів цього типу є залежність стійкості статевого покриття від товщини укладаються заготовок. При виборі цього параметра також має враховуватися необхідність шліфування його поверхні.

Важливо! Порівняно тонкі паркетні заготовки доводиться монтувати в тих випадках, коли товщина підлоги не може бути збільшена з-за обмеженої висоти дверних прорізів і порогів.

У виробах найбільш поширених розмірів (товщиною близько 13-15 мм) спеціально передбачається робочий шар в 4 мм, що дозволяє займатися циклюванням і шліфуванням підлоги. Окремі види паркетної дошки товщиною до 25 мм призначаються для укладання у виробничих приміщеннях прямо по лагах. Цей вид покриття має робочий шар близько 6 мм і допускає багаторазову циклювання.

При оцінці довжини і ширини типової дошки зазвичай виходять з необхідності закрити її заготовками певну площу з мінімальними витратами сил і часу. Саме ця особливість виробів паркетного типу, а також простота монтажу є причиною високої привабливості цього способу облаштування підлог у житлових приміщеннях.