Укладання паркету «ялинкою»

Паркет — це класичне підлогове покриття. Він красивий і володіє багатою колірною палітрою, фактурою, чудово поєднується з більшістю стилістичних рішень в інтер'єрі кімнати.

Крім того, паркет екологічно чистий матеріал. Він володіє відмінними експлуатаційними властивостями, теплопровідністю, звукоізоляцією і стійкий до деформації. Таке підлогове покриття прослужить довгі роки, красиво доповнюючи інтер'єр кімнати та вказуючи на бездоганний смак господарів квартири.

Завдяки різним видам його монтажу, можна додати неповторний шарм будь-якому приміщенню. Ми розповімо про популярному способі укладання паркету, який називається ялинкою.

Підготовчий етап

Укладання паркету може проводитися декількома способами. Існують великі збірні панелі з готовим малюнком, які легко викладають і фіксуються на основу. Однак є і штучні плашки, які можна вкласти в довільному порядку або використовувати кілька класичних методів монтажу.

До стандартних видів установки відносять технології:

  • класична ялинка;
  • французька ялинка.

Важливо! Щоб підлога довго радував своїм первісним виглядом, не скрипів і не деформувався, потрібно грамотно провести підготовку підстави перед укладанням дерев'яних ламелей.

Найбільш поширеним варіантом укладання штучного паркету є пристрій підстави з бетонної стяжки і покриття його шліфованої дошкою. Якщо майстер впевнений, що стяжка практично рівна і залита за рівнем, можна використовувати більш тонкі листи ДСП або фанери.

Укладання

Після завершення підготовки до процесу монтажу можна приступати до безпосереднього укладання візерунка «ялинка» з дерев'яних плашок. Головне — простежити за тим, щоб основа підлоги було сухим і рівним. В іншому випадку свіже покладене покриття дуже швидко прийде в непридатність.

Класична ялинка зустрічається найбільш часто у випадку використання штучного паркету. Подібний підлога виглядає дуже привабливо і благородно.

Матеріали і інструменти

Для виробництва робіт знадобляться наступні інструменти:

  • рулетка;
  • капроновий шпагат;
  • дерев'яний брусок з молотком;
  • наколінники;
  • милиця для добивки плашок.

Важливо! Необхідно також запастися спеціальним клейовим складом або грунтовкою, на яку будуть кріпити планки до основи підлоги.

Виконання роботи

Для візерунка обирають напрям і починають викладати плашки, відступаючи від стін за півтора сантиметра. Спочатку викладаються перші два ряди, які будуть служити «маяком». Від них простягаються капронові нитки, щоб згодом не збитися з орієнтирів. На перші укладені плашки також ставиться щось важке, щоб повністю виключити їх можливий рух.

Прямокутні плашки викладаються під кутом 90° один до одного. Кут зі стіною становить 45°. Після укладання всіх планок вийде візерунок у вигляді «ялинки».

Після монтажу штучних планок проводиться шліфування матеріалу. Як правило, цю процедуру проводять 3-4 рази. Потім на стики зі стіною прибиваються дерев'яні плінтуси, і поверхня ретельно лакується.

Важливо! При виробництві робіт в приміщенні повинно бути тепло (близько 15-20 °С).

Якщо такої температури немає, потрібно включити тепловентилятор. Вологість має знаходитися в межах 50-60%. Це необхідно, щоб згодом покладені на підлогу дерев'яні елементи не деформувалися, прийшовши в непридатність.

Укладання французька «ялинка»

Принципової різниці в роботі по укладанню класичної та французької ялинки немає. Різниця полягає в самому матеріалі. Для французького варіанту узору використовуються не прямокутні, а трохи скошені дерев'яні плашки. Їх стикування проводиться верхівками один до одного, що дозволяє досягти оригінального малюнка у вигляді ялинки.

Це основна відмінність цих способів укладання. Вони не відрізняються один від одного по стійкості покриття до зносу, шляхетності малюнка, стилю інтер'єру. Обидва варіанти будуть чудово виглядати практично в будь-якому інтер'єрі, оформленому в різних стилях. Крім того, паркет при правильній установці і підготовці прослужить довгі роки, радуючи око господарів приміщення і їх гостей.

Важливо! В магазинах будівельних матеріалів буває досить складно відшукати плашки, необхідні для викладки французької ялинки. Їх самостійне виготовлення з звичайних прямокутних плашок — справа дуже копітка.

Воно займе багато часу. На допомогу можуть прийти інтернет-магазини, які привезуть сподобався матеріал під замовлення.

Саме тому фахівці у виробництві обробки приміщень намагаються не ускладнювати власну працю та вибирають класичний варіант ялинки для обробки підлоги. Це красиво, зручно і займає менше часу.