Як працює відпарювач для одягу: принцип роботи

В останні роки серед господинь стали набирати популярність відпарювачі — побутові прилади, розгладжують одяг і предмети побуту.

Особливості роботи різних видів відпарювачів для одягу

Як працює техніка? Головна відмінність його від праски — можливість обробки речі у вертикальному положенні. Інші ж особливості приладу залежать від його виду. На даний момент виділяють:

 • Підлоговий (вертикальний) відпарювач;
 • Ручний відпарювач;
 • Праска з функцією відпарювання або парогенератором;
 • Пароочисник.

Підлоговий відпарювач

Його комплектація зазвичай робить процес прасування дуже комфортним для споживача. Крім бройлера для води, шланга з насадкою і стійки в комплект входять вішалка для одягу, рукавиця, щітки для очищення текстилю, термостійкі дощечки для прасування стрілок штанів, комірів сорочок та інших важкодоступних місць.

Працювати рукоятку слід зверху вниз, злегка натягуючи тканину. Зберігати прилад теж не складе праці — вертикальні відпарювачі легко розбираються.

Ручний відпарювач

За розміром він дуже компактний і схожий на невеликий електричний чайник і невеликим контейнером для води. Він не дуже місткий, тому зазвичай час його безперервної роботи обмежений 15 хвилинами (зате дуже зручно брати його з собою в подорож).

Важливо! Працювати таким відпарювачем, незважаючи на його розмір, можна тільки вертикально! Тому слід подбати про те, куди Ви подвесите річ.

Праска з парогенератором або функцією відпарювання

В залежності від моделі резервуар для води знаходиться або в корпусі самого праски, або в окремому бройлере. У першому випадку пар виходить прямо з дірочок на підошві праски, у другому він спочатку подається по шлангу.

Незручність цього варіанту в тому, що гладити можна тільки на дошці в горизонтальному положенні. Важливо також не пропалити річ, так як сильні струмені пари поєднуються з натисканням гарячої поверхнею праски.

Принцип роботи пристрою

Ще з уроків фізики відомо, що пара утворюється в результаті кипіння води. Ця суть і закладена в роботу відпарювача. Кожен прилад оснащений термостійким контейнером для води. Її закипання відбувається завдяки спеціальним нагрівальним елементам. Більшість пристроїв отримує харчування від електрики, однак переносні варіанти можуть працювати від батарейок або акумуляторів.

Після повного нагріву води до 98-100 °С, про що свідчить світловий або звуковий сигнал приладу, молекули пари подаються по металевій трубці або міцного шлангу назовні.

Як підготуватися до прасуванні

Як працює відпарювач для одягу, можна побачити на відео. Ви тільки купили новий апарат. Не нехтуйте прочитанням інструкції: це займе 10-15 хвилин, але застереже вас від неприємних ситуацій.

Принцип роботи відпарювача для одягу простий. В цілому для здійснення діяльності з пристроєм підготувати потрібно наступне:

 1. Якщо це підлоговий відпарювач, поставте стійку і закріпіть її по висоті. Підготуйте вішалку і інші необхідні предмети.
 2. Шланг необхідно приєднати до корпусу, а на інший його кінець надіти необхідну насадку. Повісьте рукоятку на гачок (зазвичай він знаходиться зверху стійки).
 3. Залийте в бройлер чисту воду і підключіть пристрій для нагріву. Ніколи не додавайте в контейнер миючі засоби або жорстку неочищену воду, це може вивести відпарювач з ладу!
 4. Після світлового сигналу про нагріванні обережно перевірте дію апарату.

Робота з ручним відпарювачем або паровим праскою ще простіше: просто налийте води до максимальної позначки. Працюють такі пристрої зазвичай при натиску кнопки.

Дотримання техніки безпеки

Як працює відпарювач для одягу? Щоб уникнути травмонебезпечних ситуацій дотримуйтеся простих правил:

 • Заливати воду слід до підключення приладу до мережі;
 • Ніколи не направляйте відпарювач на себе і намагайтеся не користуватися ним у присутності маленьких дітей і домашніх тварин;
 • Не залишайте без нагляду включений апарат;
 • При необхідності надягайте термостійку рукавицю;
 • Якщо необхідно долити воду в процесі прасування, вимкніть відпарювач від електромережі.

Увага! Прилад видає гарячий пар під тиском! Завжди дотримуйте техніку безпеки при роботі з високими температурами!

Додаткові можливості

Відпарювач в звичайному житті може істотно полегшити життя і не за прямим призначенням. Наприклад, можна:

 • Зняти клейкі етикетки зі скла або кераміки — для цього вистачить пару секунд потримати предмет під струменем пари;
 • Знищити міль та її личинки (просто обробіть задню поверхню шафи і одяг);
 • Закип'ятити воду для чаю;
 • Освіжити зовнішній вигляд хутряних виробів і предметом домашнього вжитку;
 • Провести дезінфекцію приміщення.