Парогенератор без бойлера: що це значить

Парогенератор – сучасне електротехнічне побутове пристрій, призначений для вироблення спрямованого пара з метою дезинфекції та очистки оброблюваного об'єкта, а також з можливістю швидкого прасування будь-яких видів одягу. Остання різновид пристрої по своїй функції нагадувати звичайний праска, тільки набагато більшої продуктивності. У цій статті мова піде про таких парогенераторах, тобто призначених для відпарювання білизни.

Існує 2 основних види парогенераторів – з бойлером і без.

Парогенератор з бойлером

Це вид приладу містить у своїй конструкції резервуар (1 або 2) для води. Моделі цього виду є найбільш дорогими і якісними, що дозволяють відпарювати одяг з самих різних матеріалів і справлятися з глибокими заломами білизни.

Принцип дії приладу наступний. Вода, налита всередину, розігрівається в спеціальній ємності до робочої температури. Після цього вона по трубці подається до робочої поверхні. Тут відбувається додатковий розігрів, перетворення води в пару і скидання через отвори підстави під тиском. Таким чином забезпечується оптимальний режим подачі пари – він виходить сухим і гарячим.

У разі якщо парогенератор обладнаний одним бойлером, то дозаправка і нагрівання відбуваються в межах однієї ємності. Якщо ж контейнера два, то один з них доливається вода, а в другому відбувається її нагрів. Такі генератори в змозі вийти на режим дещо швидше, ніж пристрої з одним резервуаром.

Парогенератор без бойлера

Такі прилади не мають вбудованого бойлера. Замість цього вони з'єднуються з зовнішнім накопичувачем допомогою шланга, через який вода подається відразу на робочу поверхню. Тут відбувається миттєвий розігрів і перетворення її в пару. Завдяки таким принципом роботи парогенератор набагато швидше може прийти в робочий стан з моменту включення.

Переваги парогенератора без бойлера

По-перше, він значно компактніше і легше, так як в ньому немає вбудованого резервуара з водою, яка має велику щільність, а значить, і масу.

По-друге, такий прилад може відразу почати виробляти пар, безпосередньо після включення в мережу – йому не потрібно чекати, поки вода всередині ємності зігріється до потрібної температури. Замість цього, з зовнішнього контейнера непідготовлена рідина подається на підошву пристрою, де безпосередньо і відбувається нагрів до потрібного стану і викид пари під тиском.

Останнє і важлива властивість – цей тип приладів дешевше.

Незважаючи на те що якість пари у парогенераторів з бойлером вважається кращою завдяки більш високій температурі і низькій вологості, за фактом якість прасування при цьому поліпшується не суттєво. У будь-якому випадку отглаживаение білизни парогенератором без бойлера разюче відрізняється від результатів роботи звичайною праскою.

У випадку якщо необхідно виконати прасування у режимі звичайної праски – без відпарювання, зробити це буде зручніше і звичніше парогенератором без бойлера.