Як працює парогенератор

Жодна господиня не може уникнути прасування білизни. Раніше на це витрачалося багато часу, так як праскою було складно домогтися гідного результату. Зараз йому на зміну прийшов парогенератор, який справляється з поставленим завданням куди швидше. Він отримав широке розповсюдження як при побутовому використанні, так і в професійних хімчистках.

Функції приладу

Первісною завданням праски з парової станцією була саме прасування білизни. Прасування дозволяє розгладити численні складки, з якими звичайною праскою складно розібратися. Парогенератором легко навести стрілки на брюки, при цьому слідів від прасування на одязі не залишається.

Але, на відміну від праски, функції парогенератора на цьому не обмежуються. Їм можна легко дезінфікувати і освіжати верхній одяг замість того, щоб здавати її в хімчистку.

Можливість вертикального відпарювання дозволяє з допомогою парогенератора освіжити і пропрасувати штори, не знімаючи їх з гардини.

До деяких пристроїв в комплекті йдуть спеціальні насадки. Використовуючи їх, можна пройтися парогенератором по кахлю, підлог (в тому числі і килимам), меблів: поверхні будуть не тільки очищатися від забруднень, але й одночасно знезаражуватися.

Перерахувати всі функції неможливо, так як їх обмежує тільки ваша фантазія. Застосувати його можна навіть при зняття старих шпалер.

Однак не кожен парогенератор здатний забезпечити виконання всіх функцій (все так само впирається у вартість), тому важливо правильно визначитися з метою покупки пристрою, щоб вибрати для себе оптимальний варіант.

Пристрій приладу

На ринку зараз представлені три різновиди парогенератора:

  • з постійною подачею води — використовується в основному в хімчистках і автомийках;
  • з малою подачею води — пристрої невеликого розміру, але і також невисокої потужності;
  • з бойлером — найбільш поширені парові станції.

Всі види схожі за загальним пристрою. Їх основними складовими є бойлер з нержавіючої сталі для нагріву води, силіконовий шланг з високою температурою плавлення, праска і насадки. На корпусі розташовується панель з регуляторами подачі і температури пари.

Сам бойлер, по суті, являє собою сукупність ємності для рідини (є і в промисловому типі, але в набагато меншому обсязі), нагрівального елемента, термостата і запобіжника по температурі.

Як працює парогенератор

До початку роботи в резервуар необхідно налити воду: бажано очищену, так як це значно зменшить кількість нарастаемого нальоту. На нагрів води буде потрібно близько десяти хвилин. Під нагнітає тиском пар по шлангу надходить до праски, через отверстья якого проступає назовні до оброблюваної поверхні.

Важливо! температура подається пара близько сотні градусів Цельсія, тому потрібно обережно користуватися приладом, щоб уникнути опіків. Категорично забороняється направляти праска в бік людей або тварин!

При правильному використанні парогенератор є безпечним. При перегрів пара термостат «відключає» нагрівальний елемент, при його поломці ця функція перекладається на запобіжник, який розмикає ланцюг (прилад при цьому повністю відключається). Але незважаючи на хорошу систему захисту, краще не залишати парогенератор, включений в мережу, без нагляду.

Переваги

Парогенератор має ряд переваг як над праскою, так і над близьким йому родичем – відпарювачем.

Він дозволяє розгладжувати складні складчасті вироби, не залишаючи при цьому слідів заломів. Завдяки потужній струмені пари, гладити можна і багаторазово складені речі (наприклад, постільна білизна), що значно прискорить процес.

Низька вологість пари (близько 6%) робить можливим використовувати його для відпарювання будь-яких тканин, в тому числі і делікатних.

Від відпарювача праска з парової станцією відрізняє можливість використання під будь-яким нахилом, яка глобально розширює зону його застосування: від прасування штор до обробки підлогових поверхонь і чищення автомобіля.

До основних недоліків парогенератора зазвичай відносять великі габарити (порівняно з праскою) і високу вартість, однак, це спірне питання, так як одним приладом можна замінити відразу кілька, завдяки його широкому спектру функцій.