Штори, що захищають від спеки

Один з параметрів, який оцінюють при покупці квартири або будівництво власного будинку – вихід вікон на сонячну сторону. Так, без сонячного світла людині складно, особливо в затяжний осінньо-зимовий період. А ось влітку це сліпуче, пекуче і виснажливе сонце може бути зовсім недоречно, особливо коли його в надлишку. Вдома стає нестерпно страждають кімнатні рослини, а якщо використовувати кондиціонер – зростають витрати за квитанціями. Вийти з положення можна без зміни житла – просто підібравши вдалу штору для сонячного вікна. Але треба розуміти, що звичайна фіранка з завданням не впорається. Доведеться навчитися вибирати сонцезахисні штори.

Як штори можуть допомогти у спеку

Якщо просто завісити вікно темною тканиною, поліпшити ситуацію з нестерпною спекою в кімнаті не вийде. Сильно нагріта сонцем фіранка передасть ще більше тепла всередину приміщення. Тому звичайна тканина не підійде. Краще використовувати рулонні штори, які закривають лише скло у віконній рамі. Такий вибір буде вірним з ряду причин:

  • подібні штори можуть бути зроблені не із звичайного матеріалу, а з просоченого спеціальними розчинами. Це дозволяє тканини не вбирати в себе статичне надходить тепло. А ще ці полотна відштовхують бруд і пил;
  • якщо не хочеться затемнювати кімнату і позбавляти її світла, серед сонцезахисних штор можна вибрати більш світлі кольори – від блакитного до бежевого. І колір ніяк не позначиться на властивості затримувати тепло;
  • штори від сонця – «універсальні солдати». Вони актуальні не тільки влітку, але і взимку: дозволять акумулювати тепло в приміщенні, не допускаючи охолодження з вікна.

Штори, оснащені функцією захисту від сонця, називаються «блек аут». Саме ця маркування дозволить зрозуміти, що перед нами – багатошаровий завісу, що має потрібні просочення, не допускають перегріву кімнати.

Є й інший вид сонцезахисних штор – «дім-аут». Їх особливість в тому, що полотно тканини відбиває сонячне світло.

Який матеріал захистить у спекотний день

Для грунтовної захисту від проникаючої в будинок спеки треба добирати відповідний матеріал. Краще за всіх з сонцезахисної функцією справляються такі матеріали:

  • полівінілхлорид у поєднанні зі скловолокном. Комбінація не відрізняється натуральністю, але разом перекриє надходження зайвого тепла в приміщення. При цьому тканина виглядає вельми гідно, красиво і легко переносить високу вологість;
  • поліестер, у поєднанні з сатином або бавовною. Зустрічаються навіть штори, зроблені з одного тільки поліестеру. Цей матеріал за замовчуванням володіє антистатичним ефектом, тому навіть без просочень штора не пропускатиме спеку в приміщення.

Хоча обидва матеріалу – поліестер і ПВХ – мають штучну основу, вони неймовірно міцні і не деформуються від високої температури, вологості. Чого не скажеш про натуральних матеріалах.

Штори «блек-аут» можуть не тільки захищати від сонця, але і помірно поглинати зайвий шум з вулиці.

Який матеріал погіршить ситуацію

Гонитва за всім натуральним і природним сьогодні надзвичайно актуальна. Але якщо від натурального сонця та спеки в будинку доводиться страждати, краще відмовитися від ідеї вибирати натуральні тканини. Вкрай погано із захистом від сонця справляються такі матеріали, як:

  • льон. Лляні фіранки додадуть інтер'єру нотку заміського стилю, будуть радувати своєю пористою структурою, можуть мати різноманітні відтінки і візерунки. Але ось спеку і промені сонця будуть пропускати нещадно;
  • бавовна. Хвилясті по віконному отвору натуральні бавовняні полотна – це класика для оформлення вікон. Але сонцезахисних властивостей цей матеріал не має, а просочують розчинами його немає сенсу.

Комбіновані варіанти оформлення вікна ідеальні для сонячної сторони. Можна встановити рулонну штору «блек-аут» або «дім-аут» тільки на скло, а віконний проріз «обрамити» спадаючими хвилями фіранок з натурального матеріалу.

Для «сонячних» вікон краще вибирати холодні відтінки штор. А щоб не порушити баланс в інтер'єрі, треба комбінувати колір і малюнок з оббивкою меблів.