Для чого потрібен балдахін на дитяче ліжечко

Балдахін з італійської мови перекладається як «багдадская тканина з шовку» і означає гарний навіс над троном, ліжком, вівтарем. Традиція носити балдахін (парасолька) над правителем в якості захисту від несприятливих природних явищ і комах прийшла з Далекого Сходу. Вона прижилася в різних країнах, і донині тканинні навіси, що кріпляться на карнизах/колонах, використовують над ліжком, частіше над дитячою. Готуючись до народження дитини, батьки постають перед вибором: чи потрібен балдахін над ліжком. Спробуємо розібратися, чи варто вішати тканинний навіс над колискою немовляти.

Для чого потрібен балдахін на дитяче ліжко

З моменту появи балдахіни виконували захисну функцію, пізніше їх стали використовувати як прикрасу інтер'єру.

Важливо! Якщо говорити про його застосування в кімнаті дитини, то очевидно: його основне призначення – захист дитини від впливу зовнішніх факторів.

Однак думки батьків щодо його установки розходяться. Багато вважають, що він заважає проникненню повітря і є додатковим пилозбірником. Спробуємо переконати їх у зворотному і доведемо, що балдахін виконує кілька важливих для дитини функцій.

У який сезон

Навіс над дитячим ліжком встановлюють незалежно від пори року.

В теплий сезон – весною, влітку та ранньої осені – він захистить дитину від протягів, проникнення докучливих, комах і яскравих променів палючого сонця. Взимку стане своєрідним коконом, зберігає тепло і не пропускає холодне повітря.

Для яких цілей

Вище було сказано, що основна мета використання балдахіна – захист дитини від зовнішнього впливу. Причому цей факт науково доведено психологами.

Важливо! У перші дні після народження він допоможе йому краще адаптуватися до нових умов. Перебуваючи дев'ять місяців в маминому животі, малюк не звик до яскравого світла, голосних звуків, великого простору, тому тканинний навіс створить додатковий комфорт новонародженому. Він буде відчувати себе захищеним, швидше заспокоїться і засне.

Крім цього, балдахін допоможе захистити від попадання пилу і дрібного сміття, захистити від домашніх вихованців, які дуже люблять прилягти поряд з немовлям.

Навіс з тканини покликаний забезпечити ще дві не менш важливі завдання:

  1. Сприяти розвитку дитини. Яскраві картинки на тканини привернуть увагу малюка. Якщо ж балдахін зшитий з однотонної тканини, можна прикріпити на нього яскраві зображення предметів, тварин та ін
  2. Створити затишок у дитячій кімнаті. Тканинний навіс, що гармонійно поєднується із загальним інтер'єром, стане красивим і елегантним прикрасою, створить затишок і підніме настрій. Дитина з ранніх років привчений до краси і стилю.

Для забобонних батьків балдахін стане свого роду оберегом, оскільки зможе захистити новонародженого від сторонніх очей.

Поради по використанню балдахіна

Якщо ви твердо впевнені, що навіс із тканини над дитячим ліжком необхідний, то при його виборі зверніть увагу на наступні моменти:

  1. Уважно поставтеся до підпору кріплення. Відмовтеся від статичного виду кріплення, оскільки в подальшому не зможете зробити перестановку. При купівлі дитячого ліжечка, віддайте перевагу тим моделям, в комплектацію яких входить балдахін.
  2. Закріпіть навіс строго у відповідності з доданою інструкцією і переконайтеся, що кріплення стійко, надійно, міцно і зможе витримувати додаткові навантаження. Це виключить травмування дитини.
  3. Вибирайте балдахіни, виготовлені з легких натуральних тканин, які добре пропускають повітря і переносять прання: ситцю, органзи, тюлю, натурального шовку, фатину, батіста та ін. Допускається полотно більш щільної текстури: плюш, сатин, льон, оксамит, щільний бавовна.

Порада: оптимальним стане поєднання тканин різної текстури.

  1. Колірна гамма підбирається у відповідності зі стилем оформлення кімнати. Дизайнери рекомендують використовувати зелені, м'ятні, сині, бірюзові або бузкові відтінки. Можливі поєднання жовтого, бежевого і персикового кольорів, а ось від рожевих, червоних і помаранчевих радять відмовитися. Вони активізують роботу нервової системи і будуть перешкоджати спокійному сну.
  2. Дотримуйтесь чистоту і гігієну. Щоб балдахін не став пилозбірником, його необхідно щодня струшувати і частіше прати. У цьому випадку оптимальним рішенням стане придбання двох комплектів, щоб була можливість їх змінювати.

Вішати балдахін над дитячим ліжечком чи ні – вирішувати виключно батькам. Пам'ятайте, що головним критерієм вибору має стати комфорт і безпека дитини.