Як підняти душову кабіну для гарного зливу

За історичними мірками душові кабіни з'явилися порівняно недавно. Але дуже швидко завоювали собі місце під сонцем, витіснивши звичні ванни. Однак монтують їх часто з порушенням рекомендацій і технологій, що і призводить до виникнення вогкості, цвілі і грибка. Щоб уникнути вогкості, необхідно грамотно облаштувати злив води. Як це зробити, ми і постараємося розібратися.

Яким повинен бути правильний злив для душової кабіни

Сьогодні душова кабіна перестала бути чимось незвичайним і дивовижним. Багато хто із задоволенням відмовляються від ванн, на користь цього творіння інженерної думки. Встановлюючи її, потрібно приділити особливу увагу сливу. Магазини пропонують величезний вибір зливів для душових кабін. Перш ніж щось купувати, слід визначитися, що конкретно потрібно.

Якщо на облаштування слива не звернути належної уваги, це може послужити джерелом деяких проблем у подальшому.

Як зробити злив

Відводити воду з кабіни можна різними способами. Вибір того або іншого варіанту залежить від конструктивних особливостей душової кабіни:

 1. У разі якщо кабіна піднята над підлогою, відведення води не викликає питань. Сифон і труби встановлюються між підлогою і дном кабіни. При встановленні дуже низького піддона особливу увагу потрібно приділяти тому, як сифон пропускає воду. Це важливо, так як велика ймовірність утворення засмічень.
 2. Якщо кабіна без піддону, потрібно буде встановити трап або канал для відведення води. Технологія монтажних робіт у цьому випадку буде дещо іншою.

Трап від каналу відрізняється зовнішнім виглядом. Канали витягнуті в довжину, а трапи мають форму квадрата або кола. Для організації водовідведення найпростіше встановити сифон під піддон.

Способи, як підняти душову кабіну, щоб добре зливалося

Якщо вода з душової кабіни стікає дуже повільно, а засмічення точно немає, то справа, швидше за все, в тому, що каналізаційний відвід встановлений не під необхідним кутом. Встановлювати його слід так, щоб на кожному метрі висота змінювалася на три сантиметри. Проблема в тому, що найчастіше така можливість просто відсутня. Залишається лише збільшувати висоту установки кабіни.

Регулювання ніжок

Чим далі розташована душова кабіна від зливної системи, тим вище її слід ставити. Можливо, доведеться її піднімати на десять сантиметрів, а то й більше. Щоб це зробити, немає особливої необхідності демонтувати всю конструкцію. Якщо кабіна стоїть на металевій рамі, то, ймовірно, в ній є ніжки. А ніжки можна змінювати по висоті.

Довідка. Ніжки кабіни (іншими словами шпильки) представляють собою металевий стрижень, на якій нарізана різьба. Ніжка з одного боку фіксується в рамі, а з іншого боку має підставку з пластику або гуми.

Щоб збільшити висоту кабіни, часто використовують звичайну плитку для тротуару або брус. І те і інше можна помістити під ніжки. Збільшивши висоту ніжок і підклавши під них ще щось, можна підняти кабіну до одинадцяти сантиметрів. Для збільшення висоти слід використовувати брус з листяного дерева. Щоб захистити деревину від цвілі, її потрібно обробити захисним складом.

Збільшення довжини шпильок

Довжини ніжок, часто недостатньо, щоб підняти кабіну на потрібну висоту, навіть враховуючи, що їх можна регулювати. Іноді для забезпечення хорошого зливу необхідно, щоб висота постановки кабіни перевищувала десять сантиметрів. Як тут бути? Виходом може бути заміна шпильок.

Робиться це так:

 • потрібно придбати нові шпильки, відповідні по діаметру;
 • заміряйте необхідну довжину;
 • за допомогою болгарки відрізати їх;
 • провести заміну старих шпильок на нові.

Увагу. Якщо довжина шпильок буде відрізнятися від стандартної, то, найвірогідніше, між підлогою і піддоном збільшиться висота. Це, звичайно, позитивно позначиться на зручності прибирання, але не зрозуміло як позначиться на загальному дизайні. У будь-якому випадку щілину завжди можна приховати, наприклад, задекорувавши її.

Як бачите, процедура досить проста. Але... Чим більше довжина ніжок, тим меншу вагу вони зможуть витримати. Не потрібно про це забувати. Не намагайтеся робити шпильки більше сімнадцяти сантиметрів у висоту.

Спорудження подіуму

Деколи висоти в десять, та й сімнадцять сантиметрів недостатньо, щоб забезпечити якісний злив. Як же її збільшити? Все дуже просто — встановити кабіну на постамент. Перш ніж виконувати цю затію, потрібно виміряти висоту, якої вистачить для якісного стоку.

Робиться це таким чином — береться гофра, один кінець якої вставляється в отвір каналізаційного зливу, а інший кінець під'єднується до зливу піддону. Піддон ставиться в потрібне місце. Варто зауважити, що гофру не потрібно надмірно розтягувати або прогинати.

Всередину піддону наливається вода, потім він підводиться. При цьому потрібно зазначити, на якій висоті стік води йде більш інтенсивно. Цей параметр вимірюється і на таку висоту зводиться постамент.

Постамент можна зробити з різних матеріалів. Найбільш поширені наступні:

 1. Цегла. Стійкий до впливу вологи, зручно використовувати. Підійде для втілення різноманітних дизайнерських задумок.
 2. Піноблок. Міцний, коштує недорого і не боїться води, висота блоку досягає п'ятнадцять сантиметрів — підходить для більшості постаментів.
 3. Деревина. Міцний і довговічний матеріал. Його необхідно обробити антисептичним розчином, після чого покрити оліфою і пофарбувати. Тоді йому не страшна волога, а відповідно — і цвіль з грибком.
 4. Бетон. Матеріал міцний, не боїться вологи і служить довго, єдиний його недолік — тривалість твердіння.

Послідовність робіт по зведенню постаменту

Найбільш правильно буде підігнати розміри постаменту під габарити кабіни. Щоб було легше і зручніше виконувати кладку, роблять шаблон. Простіше всього розмістити піддон на потрібному матеріалі та окреслити контур. Так як шаблон буде використовуватися не один раз, краще буде підібрати під нього щільний матеріал. Таким матеріалом може бути фанера. Вона точно не помнеться і не втратить форму. Послідовність дій:

 1. Перший етап. Підготовлений шаблон, необхідно розмістити там, де буде стояти кабіна для душу. Контур шаблону обводиться. Тепер шаблон можна прибрати і загрунтувати простір всередині контуру.
 2. Другий етап. Склеювальний склад потрібно заздалегідь підготувати: він складається з 30% монтажного, 70% плиткового клею і води. Все це необхідно довести до стану сметани. Розчин застигає дуже швидко, тому не потрібно робити його багато, а готувати з розрахунку витрати за десять хвилин. Якщо не впевнені у швидкості власної роботи, клей можна замінити на розчин цементу, тільки пам'ятайте, що він буде застигати п'ять днів.
 3. Третій етап. Після висихання грунтувального покриття внутрішня частина контуру покривається шаром клею і поверх нього кладеться піноблок. При цьому потрібно передбачити місце, де буде з'єднуватися злив від душової кабіни і труби каналізації.
 4. Четвертий етап. Поверх піноблоків знову потрібно покласти шаблон. Спираючись на цей шаблон, на стінки нанести густий шар клею, який потім потрібно зробити рівним за допомогою рівня.
 5. П'ятий етап. Як тільки на бічних сторонах клей повністю висохне, шаблон можна зняти і нанести клей на верх постаменту. Після цього звіряємося з рівнем і вирівнюємо.
 6. Шостий етап. Як тільки постамент висохне остаточно, на його поверхню наклеюється плитка з кахлю або кераміки. Щоб плитка відповідала формі постаменту, її кладуть зверху, після чого прикладають шаблон і малюють контур. По цьому контуру плитку можна обрізати. Головне, не забути передбачити місце для комунікацій.
 7. Сьомий етап. Всі шви потрібно затерти і розшити.

Після закінчення робіт по обробці потрібно почекати добу і тоді ставити кабіну.