Не працює нова клавіатура

Не кожен сучасний користувач розуміє важливість клавіатури. Навіть без яких-небудь пристроїв введення комп'ютер запускається і зможе повноцінно виконувати свої завдання. Але взаємодіяти з ПК, без клавіатури буде практично неможливо.

Величезна кількість дій проводиться через клавіші, а ми настільки звикли до них, що навіть не помічаємо цього. І тільки втративши даної функції, можна зрозуміти всю її необхідність. І подвійно неприємно, коли тільки що куплена клавіатура відмовляється працювати.

Давайте розберемося, чому вона не працює і як це виправити.

Нова клавіатура не працює: причини

Найчастіше причина, через яку не працює пристрій, — це внутрішня технічна несправність. Але даний варіант зустрічається нечасто у нових пристроїв. Значить, варто пошукати проблему в іншому.

Найчастіше клавіатура відмовляється працювати за однією з таких причин.

Неправильне підключення

На материнській платі є два роз'єми ps/2. Їх легко можна сплутати. Коли підключаєш пристрій, доводиться заводити руку за корпус. При цьому потрібний роз'єм не видно, тому можлива помилка.

Акумулятор, що сів

Для роботи бездротових конструкцій використовуються вбудовані елементи живлення. І після пари місяців, проведених на складі вони, цілком ймовірно, можуть бути розряджені.

Некоректне програмне забезпечення

Для роботи майже всіх зовнішніх елементів комп'ютера потрібні драйвера або спеціальне ПЗ. І, можливо, для вашої клавіатури потрібен спеціальний драйвер.

УВАГА! Якщо ви виявили технічну несправність, не намагайтеся виправити її самостійно. Краще віднести новий пристрій по гарантії в сервісний центр. В іншому випадку, ви ризикуєте втратити гарантію, не отримавши робочий інструмент.

Як вирішити проблему

Встановивши причину, потрібно вибрати спосіб вирішення проблеми.

Провідні пристрої

Для провідних пристроїв введення спочатку варто переконатися в правильності підключення. Подивіться, до кінця вставлений провід. Іноді може не працювати окремий USB-порт. Спробуйте поміняти місцями проводи з вже підключеними і працюючими приладами.

Бездротові пристрої

З безпровідними все трохи складніше. Для початку переконайтеся, що блок живлення справний і в ньому є заряд. Можливо, він розрядився, поки лежав на полиці магазину.

Нерідко також для економії енергії встановлюються кнопки включення і виключення живлення. Перевірте її наявність і переконайтеся, що вона знаходиться у включеному положенні. Якщо підключення відбувається через bluetooth-модуль, переконайтеся, що він увімкнений і знаходиться у видимому режимі.

Перевірка драйверів

Загальним правилом буде перевірка ПЗ і драйверів. Якщо комп'ютер бачить новий пристрій, але не може визначити, як з ним працювати, то слід переглянути офіційну інструкцію. Це дозволить встановити необхідність установки додаткового ПЗ. Завантажити драйвери можна з сайту виробника.

Рада! На час пошуків і установки можна скористатися екранною клавіатурою, вона виступить відмінною тимчасовою заміною.

Якщо всі наведені маніпуляції не дали результату, то слід звернутися в сервісний центр для заміни або ремонту вашої клавіатури. Не варто самостійно намагатися розбирати пристрій, це призведе до втрати гарантії і неможливості повернути неробочу модель.