Як додати звук на клавіатурі ноутбуці

Користувач не завжди може зменшити або додати звук звичайним способом, натиснувши на значок динаміка і відрегулювати рівень гучності. Проблема може виникнути, коли на ПК працює ігрове додаток, відкрите на весь екран. Які кнопки допоможуть в такій ситуації, ми розповімо в нашій статті. І окремо розглянемо питання, що стосується кнопок на смартфонах і планшетах.

Як включити і вимкнути гучність на клавіатурі ноутбука

 • Як правило, лептоп містить спеціальну кнопку, призначену для миттєвого вимикання та вмикання звуку. Ця опція має позначення у вигляді перекресленого динаміка.
 • В деяких моделях, в залежності від виробника, використовується кнопка Fn, яку можна знайти в нижньому ряду зліва, поруч з «Ctrl». Вона працює у зв'язці з якою-небудь іншою командою. Наприклад, на апаратах фірми Samsung утримуючи Fn, натискаємо F6.
 • Поєднання Fn +F8 на багатьох пристроях вимикає звук.
 • Якщо ви виявите, що кнопка не функціонує, скористайтесь BIOS. Почніть перезапуск системи і натискайте клавішу DEL (на деяких ПК — F8), щоб перейти в меню. Знаходимо вкладку System Configuration, потім Action Keys Mode, виберемо параметр Disable. Команда F10 зберігає внесені коригування.

Як регулювати гучність на клавіатурі ноутбука

Поряд з кнопкою вимикання та вмикання звуку, можна легко знайти елементи, які допоможуть зменшити і збільшити гучність.

Їх можливі позначення:

 • зображення динаміка, після якого є значок у вигляді мінус або плюс;
 • той же логотип з додаванням однієї дуги (зменшення) або трьох хвиль (збільшення);
 • трикутник, направлений вниз (вгору) або стрілка з відповідним напрямком.

УВАГА! Зробити звук голосніше або тихіше за допомогою цих кнопок в більшості випадків можна тільки при натиснутій кнопці Fn. Інструменти здатні працювати самостійно, коли виділені в окрему невеличку панель, де поруч розміщені опції як регулювання гучності, так і її відключення.

Бувають ситуації, коли ці команди не працюють у зв'язку з відсутністю потрібного драйвера. Потрібно його завантажити з сайту виробника вашого ноутбука.

Можливі варіанти регулювання звуку

 • Ноутбук Asus: поєднання Fn+F12 (F11) відповідає за збільшення (зменшення) гучності.
 • Samsung: команда Fn+F8 (F7) змінить рівень відповідно.

Зручність даного методу незаперечна. Відпадає необхідність кожний раз перенастроювати рівень динаміка на панелі завдань або мишкою регулювати повзунок в плеєрі при його використанні.

РАДА! Якщо яка-небудь з кнопок вийшла з ладу, функції регулювання гучності можна передати іншим клавішах або клавішним поєднанням.

Це легко зробити за допомогою безкоштовних програм, наприклад, утиліти Touch Volume. За замовчуванням у ній встановлено управління звуком поєднанням Ctrl+Shift, а коліщатком миші рівень знижується або підвищується. Є можливість вибору з декількох комбінацій.

ДОВІДКА. Перераховані вище клавіші регулювання гучності присутні і на багатьох клавіатурних моделях для стаціонарних ПК. Це значно спрощує регулювання. Щоб дізнатися «гарячі» команди для звуку конкретно у вашому компьюторе, можна скористатися довідкою (F1).

Як включати і відключати звук клавіатури на андроїд

Налаштування планшета (або смартфона) за замовчуванням встановлені так, що кожне натискання на екранній клавіатурі супроводжується звуковим ефектом. Це може відволікати користувача, а при тривалому наборі тексту викликати роздратування.

НА ЗАМІТКУ. Звуки при натисненні кнопок використовують заряд акумулятора і тим самим скорочують час його роботи.

Щоб відключити цю опцію, виконати такі дії.

 • Використовуємо Налаштування — Особисті дані Мова і enter. Вибираємо з'явилася функцію «Клавіатура», потім «Звук клавіш». Знімаємо галочку з останнього пункту і тим самим відключаємо інструмент.
 • Як варіант, після розділу Мову та введення активуємо рубрику «Віртуальна клавіатура». Тут зі списку вибираємо використовувану зараз клавіатуру і проходимо в меню налаштувань. Шукаємо в переліку «Звук при натисканні клавіш» і вимикаємо опцію.

Альтернативний варіант

У деяких моделях застосовується інший спосіб.

 • Налаштування Аудіо профілі — Зумовлені аудіо профілі. У вікні натискаємо використовуваний в даний час режим, в меню тиснемо «ПРАВКА». Після появи переліку параметрів знаходимо «Звук клавіш» і відключаємо його.
 • У тому ж розділі, де знаходиться дезактивированный вами пункт, ви можете знайти «Звук натискання на екран» і «Звук блокування екрану». Якщо вони створюють вам незручності, зніміть з них галочки.
 • Ще одна опція, «Вібрування», яка спрацьовує одночасно з сенсорними командами (наприклад, «Назад», «Додому»), при необхідності може бути знеструмлена у зазначених варіантах меню клавіатури.

ДОВІДКА. У різних моделях ці назви можуть незначно відрізнятися.

Якщо, навпаки, потрібно включити звукові ефекти клавіш, досить пройти вищезгаданими методами і поставити галочку поруч з шуканої опцією.

Ми докладно розповіли про способи регулювання гучності за допомогою клавіш і про те, як прибрати звукові ефекти кнопок на Android. Сподіваємося, ця інформація вичерпно відповіла на всі запитання читачів по цій темі.