Як підключити колонки до підсилювача

Найчастіше стандартний функціонал того або іншого пристрою виявляється недостатнім для користувача. З-за цього в процесі експлуатації доводиться використовувати допоміжні агрегати. При цьому необхідно знати основні принципи їх підключення. Ми розглянемо, як здійснювати підключення колонок до підсилювача: в автомобілі та будинки.

Як підключити колонки до підсилювача в машині

Попередньо має сенс розробити схему, за якою надалі буде ґрунтуватися процес. Вона безпосередньо залежить від числа входів підсилювача, а також від потужності динаміка. Таким чином, можна виділити наступні різновиди виробів:

 • ті, що розраховані на дві колонки;
 • з чотирма каналами;
 • з шістьма компонентами.

Послідовне з'єднання

В залежності від варіанта підключення, слід користуватися певним алгоритмом дій. Так, якщо намічається послідовне приєднання (коли конструкції послідовно з'єднуються один з одним), то рекомендується звернути увагу на представлену нижче інструкції.

 • Важливо розуміти, що опір першого динаміка має дорівнювати другого. Інакше звук не зможе порадувати користувача.
 • Необхідно мінусовій канал першого з них приєднати до позитивного каналу номер два.
 • Потім варто плюсовій 1 зафіксувати до мінусової клеми.
 • У завершенні мінусовій 2 підключити з позитивним входом.

УВАГА! По даній схемі можливо використовувати три і більше колонки.

Паралельне з'єднання

Якщо ви збираєтеся застосовувати паралельний метод, то бажано дотримуватися наступної послідовності.

 • 1 канал з показником «-» і 2 динамік зіставляється з клемою під «+».
 • Після цього аналогічні канали «-» і « + » - встановлюються разом.
 • Залишилися компоненти фіксуються за схожим принципом.

Паралельно-послідовне з'єднання

Останній спосіб являє собою поєднання двох описаних варіацій виконання і називається «паралельно-послідовне підключення». Крім цього, він користується особливим попитом і здатний з'єднувати чотири колонки з двома каналами в обладнанні. А також не варто виключати почергове з'єднання виробів з низькими частотами і широкосмуговими системами. Однак при цьому доводиться переконатися, що прилад зберігає працездатність з навантаженням в два Ома.

 • Перший контакт зі значенням «-» взаємодіє з другим так само, але під «+».
 • Третій елемент «-» приєднує з плюсовим.
 • Контакт номер 1 під «+» повинен в підсумку виводитися в загальний канал з параметром «+» разом з третім під «+».
 • Другий і четвертий компоненти зі знаком «-» переходять у спільний мінусовій.
 • В результаті всі деталі, що були виведені в загальний канал, повинні бути зафіксовані до підсилювача.

ДОВІДКА! На нинішньому етапі важливо враховувати полярність. В іншому випадку не виключена ймовірність короткого замикання.

Крім цього, якщо ви почуєте на момент перевірки працездатності неприємне звучання, то бажано відразу ж вимкнути апаратуру. А потім перевірити дотримання переходу проводів з «-» на «+». Швидше за все, таке явище означає роботу обладнання в протифазі.

Якщо один з каналів не чути, то треба переконатися, що фіксація проводів безпосередньо з колонками здійснено якісно і правильно.

Як підключити підсилювач до колонок будинку

Тепер розглянемо особливості підключення домашніх колонок через «усилок».

Що знадобиться для підключення

Спочатку бажано розуміти, що при використанні пасивної системи разом з сабвуфером знадобиться двоканальний підсилювач. У ситуації, при якій застосовується велика кількість колонок, бажано купувати четырехканальное пристрій.

Безпосередньо для проведення процедури знадобляться спеціальні дроти. Часто можна зустріти експлуатацію RCA або ж «тюльпана». Вони являють собою два кабелі — червоний та білий, які призначені для певних каналів.

Порядок підключення

 • Одну сторону необхідно піднести до колонок, а інший — до гнізда, що знаходиться на поверхні підсилювача. Слід уважно ставитися до написів, які розташовуються поблизу з отворами. Якщо говорити про виходах на корпусі ресівера, то ймовірно спостерігати такі, як SCART, S-video, HDMI.
 • Після чого саме обладнання сполучається за допомогою кабелю до персонального комп'ютера або ж до телевізора.

УВАГА! При взаємодії з технікою з двома виходами не можна одночасно використовувати деякі пристрої. А саме: приєднувати фронтальні колонки в кількості двох штук до сабвуфера.

 • Що стосується можливих підключень чотириканального підсилювача, так це або 4 активні колонки, або 2, але з сабвуфером.
 • Ще однією порадою буде служити орієнтування на найменування Front Left/Right і Rear Left/Right. Так як саме представленими підписами позначаються фронтальні аудіовиходи.

ВАЖЛИВО! Не забудьте про дотримання правил безпеки.

Так, не можна включати апаратуру в мережу до тих пір, поки ви не будете впевнені в правильності перерахованих вище маніпуляцій. А перед тим як почати збірку, користувачеві рекомендується розглянути присутнє в комплектації керівництво. Потрібно це для того, щоб заздалегідь знати призначення всіх наявних деталей і роз'ємів і зберегти працездатність конструкції.