Який обігрівач краще і економніше для дачі

Більшість любителів дачі отримують особливе задоволення після важкої роботи, відправившись в заміський будинок. Однак, у зв'язку з природними похолоданнями і часом суворим кліматом, довгоочікуваний відпочинок може бути проведений не в самих теплих умови. Тому необхідно пристрій, яке могло б зігріти кожного члена сім'ї.

На ринку представлено безліч різних виробників таких приладів. Самостійно людині буде нелегко розібратися з характеристиками кожного агрегату і зробити вибір. Для спрощення пошуку написана стаття, де докладно розказано про кращі технології для дачних ділянок.

Кращі обігрівачі для дачі, що працюють від електрики

Для ідеального варіанту апарату краще, щоб він був недорогим, довговічним, володів значною потужністю.

Інфрачервоні прилади

Особливістю інфрачервоного пристрою є те, що він нагріває поверхні інтер'єру, наприклад, стіни, підлога, всіляку меблі. Природно, при нагріванні ці предмети віддають своє тепло в повітря, після чого і виходить тепле приміщення. Працювати така техніка може або з допомогою газу або електрики.

До переваг можна віднести безшумність в процесі роботи і швидкість нагрівання (приблизно від двох до трьох хвилин після запуску). Що стосується електроенергії, то такий варіант обігрівачів досить економічний, до того ж ціна його невисока. Навіть після тривалого використання агрегату в кімнаті легко дихається, так як він не випалює кисень.

У продажу є моделі, які монтуються у підлогу або стелю. Також є можливість використовувати його не тільки в будинку, але і на веранді або в альтанці. Його доцільніше купувати тільки для застосування на постійній основі в будинку великого масштабу.

ДОВІДКА! для одного квадратного метра потрібно 1 кВт, і якщо є недалеко джерело енергії, який забезпечував би необхідну потужність для приладу, це добре. Однак головним недоліком може стати далеко не позитивний вплив променів апарату на людину. Не слід довго перебувати поруч з таким видом обігрівача.

Тепловентилятори

Як вибрати обігрівач для дачі? Тепловентилятори займають перше місце серед конкурентів по швидкості насичення приміщень потрібною температурою. Досить увімкнути, і показники миттєво досягнуть 20 градусів.

Виходячи з його основних елементів — нагрівальний ТЕН і вентилятор — можна зробити висновок про простоту конструкції. У транспортуванні або зберіганні агрегат зручний і не займає багато місця з-за малої ваги і невеликого розміру. Однак, наприклад, у порівнянні з попередньою різновидом, такий обігрівач неекономічний і видає досить багато звуків при роботі.

До того ж спалюється весь кисень, після чого дихати в приміщенні стає важко, відчувається запах гару від пилу і бруду в повітрі. Управляти приладом можна тільки вручну. І без нагляду залишати його небажано. Достатня кількість недоліків пояснюється низькою ціною.

Електричний камін

Який обігрівач краще для дачі і економічніше? Для додання інтер'єру лаконічності та приємного вигляду можна дозволити собі електрокамін. Проте краще використовувати його в декоративних цілях, а не як обігрівач.

До того ж така розкіш не всім по кишені із-за високої ціни. Вартість прямо відповідає характеристикам. Спостерігаючи за вогнем, який буквально не відрізнити від справжнього, не потрібно турбуватися про ліквідацію продуктів після процесу тління. Апарат можна вмонтувати в стіну або поставити окремо (і такі моделі бувають).

Масляний радіатор

Який обігрівач краще для дачі? Розберемо гідності масляного приладу:

 • Найнадійніший варіант, який не піддається зовнішніх пошкоджень;
 • Тривалий час експлуатації;
 • Безпечний. Має захист від перегріву;
 • Низька собівартість;
 • Ефект каміна;
 • Безшумна робота;
 • За допомогою коліщаток можна переміщати агрегат по дому.

Недоліки:

 • Так як в прилад вбудовано обігрівальний ТЕН, в якому міститься масло, необхідний час для його нагрівання. Відповідно, потрібна велика кількість часу;
 • Програє по мобільності;
 • Невеликі незручності у використанні, так як управління відбувається вручну;
 • Вигорає кисень при роботі;
 • Має великі розміри.

Конвектори

Принцип роботи: з допомогою нагрівального Тена піднімається температура повітря, який проходить через агрегат вгору і виходить назовні крізь прорізи. Завдяки такому природному процесу забезпечується повноцінне безшумне нагрівання приміщення. Установка проходить легко: необхідно лише підключити пристрій до розетки.

УВАГА! Не можна використовувати конвектор при підвищеній вологості в кімнаті. Економічність і прийнятна ціна дозволяють насолодитися теплом від цього апарату.

Газовий конвектор для дачі

Який вибрати обігрівач для дачі? Порівнюючи газовий конвектор з попередніми варіантами, можна сказати, що він більш економічний. Але, якщо порівнювати їх габарити, то це пристрій в кілька разів більше. І встановлювати його складніше, а також буде необхідність видаляти продукти результату горіння.

Однак є гарантія безпеки від пожежі. Обігрів буде здійснюватися ефективно. До того ж можна регулювати нагрівання і термостат. Такого апарату потрібне підключення до джерела газу.

ВАЖЛИВО! Краще не залишати прилад на відкритому сонці.

Самі економічні моделі на ринку

Краще всього розглядати електричну техніку. При цьому необхідно враховувати масу чинників, які будуть безпосередньо впливати на вибір. До них відносяться:

 • Площа і об'єм приміщення;
 • Потужність електроприладу;
 • Бажана ціна;
 • Матеріал, з якого складається будівля;
 • Висота стель;
 • Кількість поверхів у будинку;
 • Клімат, в якому ви проживаєте.

На все це потрібно звертати увагу. При виборі краще всього розглядати таких продавців-виробників, як Ballu, Polaris, Royal, NeoClima, Timberk.