Керамічні обігрівачі: плюси і мінуси

Серед безлічі типів обігрівачів, представлених у продажу, варті уваги сучасні керамічні панелі. Вони реалізуються вже кілька років, всі переваги і недоліки виявлені в процесі практичної експлуатації.

Пристрої володіють підвищеною ефективністю, завдяки інноваційності розробки, яка полягає в поєднанні двох видів обігріву: інфрачервоного випромінювання та конвекції.

Конструкція доповнено деталями, що збільшують комфортність використання і економію споживаної енергії.

Принцип дії керамічних обігрівачів

У перший рік появи на ринку споживача вразила новизна розробки.

Всі прилади, пропоновані до цього, володіють різним ККД, але мають спільний недолік. Обігрів приміщення припиняється одразу, як тільки вимкнули джерело тепла. Керамічні обігрівачі продовжують віддавати тепло і після вимикання.

Важливо! Принцип дії заснований на поєднанні інфрачервоного випромінювання та конвекції нагрітого повітря.

Аналогічний принцип здавна використовувався в сільських хатах, обігріваються російськими печами. Піч протоплювали, вона тривалий час ще віддавала тепло в навколишнє середовище. Її ставили в центрі хати так, щоб вона виходила в усі кімнати. Поверхня, яка віддає тепло, робили максимальної, у всю стіну.

Завдяки природній конвекції, відбувався рух повітря. Прогріваючись, повітря рухався вгору, поступаючись місцем холодному. Відійшовши далі від нагрітої стіни, остигав, опускався вниз. Циркуляція відбувалася постійно, до тих пір, поки не охолола сама піч. Завдяки високій теплоємності печі, забезпечуваною масою і матеріалами, топити досить було раз на день.

Важливо! Завдяки високій теплоємності керамічних панелей, вони віддають тепло після відключення джерела нагрівання.

Створення комфортної температури в приміщенні, що обігрівається керамічними обігрівачами, відбувається наступним чином.

 • Нагріваються керамічні пластини, що володіють високою теплоємністю. Сучасна промисловість пропонує не один вид кераміки. Для панелей підібраний матеріал з оптимальними показниками пористості, твердості і щільності. Перетворюють тепло в інфрачервоне випромінювання рефлектори.
 • Після досягнення певної температури, підігрів відключається, але пластини продовжують гріти навколишній повітря, віддаючи їй тепло і поступово остигаючи.
  Процес супроводжується природною конвекцією, завдяки чому рівномірний прогрів приміщення.
 • Коли температура металу досягає певного мінімуму, включається підігрів і процес повторюється.

Різні моделі пристроїв використовують різні джерела нагріву, терморегуляцію. Підсилює ефект примусова конвекція з допомогою вентилятора. Теплоємність може бути більше або менше за рахунок розміру та товщини пластин.

Різновиди керамічних обігрівачів

Керамічні обігрівачі, присутні в продажу, можна класифікувати за кількома ознаками.

 • За джерела нагрівання (електричний, газовий).
 • По виду конвекції (природна, примусова).
 • Місця розміщення (підлогові, настінні, настільні, стельові).
 • Розміром площі приміщення, що обігрівається.
 • За наявності додаткових деталей, що збільшують комфортність і безпеку використання (терморегуляція, відключення при перекиданні, дистанційне керування тощо).

Класифікація полегшує вибір, дозволяє виділити найбільш значущі для кожного споживача параметри.

Керамічні електрообігрівачі

Електрообігрівачі використовують в якості джерела тепла енергію електрики.

Збільшення температури керамічних панелей відбувається за рахунок електричних нагрівальних елементів, вмонтованих в кераміку.

Газові керамічні обігрівачі

У газових моделях нагрівання панелей відбувається за рахунок енергії, що виділяється при горінні природного або балонного газу.

Теплова енергія перетворюється в інфрачервоне випромінювання з допомогою рефлекторів. Щоб тепло було спрямованим, використовують відбивачі — металеві пластини.

Працювати на природному та балонному газі можуть практично всі моделі обігрівачів. Зміна джерела газу досягається зміною перехідника.

Конструкція розроблена так, щоб виключити спалах при підпалюванні. Газовий керамічний обігрівач для безпеки забезпечується системою клапанів і блоком управління.

Особливості керамічних обігрівачів

Прилади унікальні поєднанням інфрачервоного і конвекційного способів обігріву. Це дозволяє скоротити фінансові витрати на джерело тепла.

При купівлі слід звертати увагу на деякі моменти.

Різні види розміщення

Найбільш ефективні в плані теплообміну підлогові, але вони можуть заважати в маленькій кімнаті, незважаючи на мобільність. Наявність ніжок дозволяє переставляти їх в зручне місце.

Настінні кріпляться на стіні за допомогою кронштейнів, відмінно вписуються в інтер'єр будь-якого приміщення, не займають додаткового місця.

Настільні моделі використовують для місцевого обігріву частини приміщення.

Стельові обігрівачі, навпаки, охоплюють великий простір. ІЧ випромінювання розігріває підлогу і предмети внизу, які потім віддають тепло.

Потужність пристрою

Залежить від площі опалювального приміщення, а точніше, від його обсягу.

При однаковій площі кімната з високими стелями прогрівається довше, їй потрібна велика потужність.

Довідка. Загальноприйнято, що на 10 кв. м площі необхідно 100 Вт.

Виробники керамічних обігрівачів стверджують, що завдяки енергоефективності таких пристроїв досить 10 Вт. Для великих площ встановлюю кілька потужних панелей.

Всі моделі розігрівають панель до певної температури, заданої виробником, потім джерело тепла відключається.

Для зручності використання встановлюють терморегулятори-програматори. З їх допомогою буде підтримуватися змінюється протягом доби температура, що дозволяє раціонально витрачати ресурси. Наприклад, протягом дня, коли вдома нікого немає, немає потреби в +22° С, можна встановити більш низьку температуру.

Плюси електричних і газових обігрівачів з кераміки

Переваги керамічних панелей в наступному.

 • Компактність.
 • Простота використання, не вимагають складного монтажу.
 • Енергоефективність.
 • Комфортність використання. Додаткові функції, такі, як дистанційне управління і деякі інші, підвищують зручність експлуатації.
 • Універсальний стильний дизайн. Всі виробники пропонують кілька колірних виконань. Це дозволяє використовувати в приміщеннях різного призначення і стилю.

Мінуси електричних і газових обігрівачів з кераміки

Головним недоліком цього виду обігрівачів є висока ціна.

Вартість вітчизняних керамічних панелей порівнянна з кращими моделями визнаних брендів світового рівня.

Керамічні обігрівачі — це прилади нового покоління. Вони прості й ефективні, універсальні і комфортні. Незважаючи на високу ціну, отримали визнання споживача. Саме вартість є обмеженням для більш широкого поширення.