Види обігрівачів

Природно, кожна людина бажає залишатися в теплі, в незалежності від погодних умов і пори року. Так, двадцять перше століття дозволяє здійснити це бажання за допомогою технологій, а саме — обігрівача.

Основні види обігрівачів

Розрізняють кілька різновидів такого пристрою. Це наступні типи: тепловентилятори, ІЧ-обігрівачі, масляні обігрівачі, конвектори. У статті розглянемо кожну модель окремо і розберемо по характеристикам, дізнаємося який з них має певні плюси та мінуси для використання вдома.

Тепловентилятори

Найдешевший і ефективний варіант агрегату. Вартість обумовлена простотою обладнання. Він дуже компактний, має невелику вагу і зручний при перенесення з одного місця на інше. Що стосується принципу роботи, так це оснащення нагрівальним теном і металевою спіраллю. З задньої сторони знаходиться вентилятор, отже, з його допомогою виробляється тепле повітря. Мають великий асортимент, представлений різновидами дизайну: горизонтальні, вертикальні, круглі та інших форм. Однак, незважаючи на захисні обігрівачі, такий апарат виготовлений із пластику, що позначається на можливості поширення небажаного запаху.

Крім цього, в процесі роботи можна помітити характерні шум і гул, тому вночі краще вночі не використовувати його. Також повітря швидко висушується, і, після вироблення тепла, в приміщенні виникає утруднення дихати. Такий вентилятор не має додаткових функцій, які б додали зручності у використанні. До всіх недоліків можна додати той факт, що варіант не з економічних і можливість поломки агрегату вище, ніж у його конкурентів. Навряд чи зможуть підійти для обігрівання навіть кімнати невеликих розмірів. Не гарантує пожежну безпеку. Однак з-за доступності при його вартості, таке придбання буде зайвих.

Масляний обігрівач

Назву, що говорить: всередині приладу знаходяться мінеральні масла і термостат. З їх допомогою тепло зберігається на досить довгий час.

ДОВІДКА! Кількість секцій, якими оснащений агрегат, безпосередньо впливає наскільки довго буде тримати температуру. Завдяки цьому, потенційний покупець може підібрати особисто для себе пристрій, підходить до бажаних розмірів.

Він хоча і теж сушить повітря і не пожежобезпечний, але на відміну від попереднього вибору, цей не видає звуків при роботі. Крім цього, гарантує, що повітря буде м'яким, так як він його не сушить. У сучасних моделях можна виявити багатоступінчасті регулятори температури і таймери для вимикання. То ж є екологічним пристроєм, але не економічним. Його легко встановити і просто розібратися в принципі роботи. Обіцяє довгі роки експлуатації за рахунок виготовлення з міцного матеріалу і обігрів щодо великих величин кімнати.

Причому, якщо піддати техніку до стресових і небезпечним умов, то буде збережена конструкція, а можливі пошкодження не залишаться на поверхні. Легко висушує будь-який одяг. Але слід бути обережним, оскільки бували випадки, що чоловік зазнав опіків на тілі з-за високої ступеня накаляемости. З мінусів також варто відзначити, що така технологія з великими габаритами, займає чимале місце в кімнаті. І, природно, досить повільно нагрівається. Демократична вартість відповідає показникам при роботі.

Конвектор

При розгляді пристрою, вони схожі з тепловими вентиляторами. Оснащений нагрівальним теном всередині. Знизу приладу є невеликі прорізи, які запускають холодне повітря знизу, з рівня підлоги, і забирає всередину. Там потік нагрівається і випускається назовні через отвори, розташовані зверху. До плюсів зазвичай відносять наступні характеристики:

 1. Забезпечення безшумності і тиші в процесі нагрівання приміщення.
 2. Ви не відчуєте ніякого запаху, що виходить від агрегату.
 3. Досить простий і не вибагливий у зверненні.
 4. Має малі габарити, так що максимально компактний.
 5. У витрати йдуть мінімальну кількість електроенергії, так що модель економічна.
 6. Привабливість і естетичність дизайну.
 7. Гарантує пожежну безпеку. Корпус не має можливості досягти такої температури, при якій людина могла обпектися.
 8. Прогріває кімнату з середньою швидкістю, до того ж рівномірно.
 9. Наявність додаткових функцій, додають полегшення в розборі використання пристрою.
 10. Мінімальна вартість варіюється від 1500 до 2000 рублів рублів.
 11. Різноманітність регулювань. Існує можливість налаштовувати їх в потрібне для вас місце: на підлогу, на стіл або підвіконня.

Що можна віднести до недоліків конвектора:

 1. Не володіє максимальною швидкістю розігріву приміщення.
 2. Представляється практичне рішення, тільки якщо буде використовуватися як додаткове джерело тепла.
 3. Безліч кисню дозволяє собі спалювати, чому висушує навколишню атмосферу.
 4. Прогрівання відбувається локальним методом.
 5. Відсутність ніжок в комплекті.
 6. Верхня частина кімнати зазвичай залишається з такою ж температурою, так як тепло осягає тільки низ.
 7. Багато йде витрат на установку та придбання і виникає складність при монтажі.

ІЧ-обігрівач

Переходимо до не менш популярною і сучасної моделі. Однак вони максимально відрізняються як принципом роботи, так і характеристиками від попередніх вище представлених агрегатів. Підвищення температури здійснюється за рахунок нагріву окремих предметів, а не всього приміщення. Це відбувається наступним чином: прилад спрямований на обігрів кімнатній поверхні, а саме — меблів, підлоги, стін. І вже від них забезпечується тепло на всю кімнату. Інфрачервоні обігрівачі мають усередині себе лампу (галогенну, кварцову або карбонову). Вона генерує і випромінює хвилі. Після того, коли розібралися з процесом появи тепла, можна перейти до позитивних аспектів, які гарантують продавці — виробники при їх купівлі товару.

 1. Нова і індивідуальна можливість прикріплення до стелі.
 2. Мають безліч варіантів дизайну і розміру. На будь-який смак і колір.
 3. Безліч спосіб зміцнення агрегату.
 4. Максимально швидке прогрівання приміщень, можна сказати, моментальне.
 5. Гарантує не висушувати повітря при виконанні функцій.
 6. Абсолютно безшумний в роботі.
 7. Найвищий рівень пожежної безпеки.
 8. Імітує ефект справжнього каміна.
 9. Можливість застосовувати його не тільки в закритому просторі, але і на відкритому: на дачі, на веранді, терасі або в гаражі.
 10. Невелика витрата електроенергії. Вважається дуже економічним пристроєм.
 11. У нього вбудований термометр.
 12. Важливою перевагою є той факт, що пил не буде підніматися, так як нагрівання відбувається за рахунок кожного предмета.
 13. Не утворює специфічний запах.

Незважаючи на таку велику кількість плюсів, кожна техніка вміщує в себе і недоліки. Це пристрій не виняток.

 1. Головним вважатиметься — крихкість конструкції, тому може легко розбитися.
 2. Вартість на таке придбання буде чималим. Це, мабуть, самий дорогий агрегат.
 3. Якщо знаходиться прямо під інфрачервоним обігрівачем, то тіло людини так само прогрівається, як і будь-яка річ.
 4. Підвищення температури можуть випробувати тільки ті предмети, які лежать рівно під променями, тобто, відбувається дія локальним чином.

ВАЖЛИВО! Не варто перебувати під променями апарату, жива істота піддається перегріву.

Які обігрівачі найекономічніші та найефективніші?

Звичайно ж, остання з названих вище моделей є найбільш економічним і ефективним пристроєм, виготовленого в новому поколінні. Але перед покупкою варто умовно поставити перед призначенням майбутньої покупки. Якщо ви бажаєте поставити її для обігрівання квартири, то варто розрахувати площу приміщення і задуматися: а чи зможе той чи інший обігрівач впоратися зі своєю потужністю з поставленим завданням? Зазвичай цілком підходять олійна техніка. Для дачі або просто відкритого простору — теплові вентилятори.

Якщо в родині є маленька дитина, то варто обзавестися моделями, які здатні до прикріплення на стіни. Це буде служити гарантом безпеки для вас і малюка. Крім цього, варто звертати увагу на потужність. При високих стелях і низькій температурі варто віддати належне більш дорогим і потужним апаратів, який буде мати показник до 2, 5 кВт. Тому напевно точно не можна відповісти на питання відразу. Вибір буде залежати від ваших особистих переваг.