Обігрівач своїми руками

У холодну пору року зростає необхідність в джерелах тепла для локального обігріву. Чому так відбувається – це тема для іншої розмови, але так чи інакше, кожну осінь, різко зростає попит на обігрівачі, які застосовують для обігріву житла і виробничих приміщень. Багато майстри воліють їх робити своїми руками, тим більше що нічого складного в цій справі немає.

Можна зробити обігрівач своїми руками

Насправді, саморобний обігрівач — це не така вже й складна конструкція, і виготовити її в домашніх умовах не так і складно. Для цього не потрібно багато інструментів і якихось дефіцитних матеріалів.

Як зробити обігрівач своїми руками для дому: варіанти

Нижче розглянемо кілька способів виготовлення обігрівача своїми руками.

Саморобна термоплівка

В основі конструкції цієї саморобки будуть лежати дві пластини звичайного віконного скла. Це два прямокутника розмірами 40*60 мм кожен. Тобто, площа кожного з них лежить в межах 25 кв. див.

Для провадження робіт потрібно:

 • двожильний екранований мідний провід;
 • тестер;
 • свічка з парафіну;
 • брусок з дерева;
 • плоскогубці;
 • герметик;
 • клей на основі епоксидної смоли;
 • х/б серветка;
 • гігієнічні палички.

Послідовність операцій виглядає наступним чином:

 1. Очищення пластин із скла з застосуванням серветки. З поверхні видаляють пил, знежирюють і просушують.
 2. Запалюють свічку і з використанням плоскогубців типу рогач закапчивают скла. Головне на цьому етапі полягає в тому, щоб одержати рівномірний шар нагару. Закрита сажею сторона і буде виступати як струмопровідна частина. Ця операція, для отримання рівномірного шару повинна бути неодноразово повторена.
 3. Після того як скла охолонуть, на кожній з них зачищають краю від нагару. Для цього, з використанням гігієнічної палички, знімають нагар по всьому периметру.
 4. На очищений шар наносять фольгу, шириною в 5 мм. Фольга грає роль клем. Така ж операція проводиться і з другою платівкою.
 5. На ту частину, яка залишилася покритої нагаром наносять шар клею, поверх якого кладуть підготовлений раніше відрізок фольги. Смужки виконують функцію контактів, які потрібні для з'єднання провідника.
 6. Деталі стикуються між собою місця з'єднання, змазують герметиком.
 7. На дерев'яний брусок укладають зібрану конструкцію і включають в мережу 12 Ст.

Конструкція готова до використання.

Обігрівач із залишків теплої підлоги

Серед власників житла і в місті, і за його межами, широку популярність отримали теплі підлоги, виконані з плівки. Якщо після укладання теплої підлоги в житло залишилися відходи цієї плівки, то їх можна використовувати для виготовлення саморобного обігрівача. Для обігріву приміщення площею 4 кв. м, цілком вистачить одного кв. м плівки. Такий обігрівач можна встановити чи в хаті, чи в гаражі.

Підготовка матеріалів. Для забезпечення роботи по створенню обігрівача необхідно приготувати наступний набір матеріалів і інструменту:

 • фольгована плівка, її використовують в якості підкладки під плівку теплої підлоги;
 • мідного проводу перерізом 0,75 кв. мм;
 • термічний регулятор;
 • бітумний скотч.

Послідовність операцій по виготовленню обігрівача з термоплівки виглядає наступним чином:

 1. Після того, як зібрано все необхідне, можна приступати до розкрою листа плівки.
 2. Підготовка дроти для підключення його до плівці. Для цього необхідно зняти ізоляцію з одного кінця, зігнути очищений кінець навпіл і закрутити його в джгут і потім обжати його плоскогубцями.
 3. На підготовлений джгут надівається клема.
 4. Підключення затиску з проводом до краю термоплівки.
 5. Ізоляція підключених решт із застосуванням бітумного скотча.

Або перед початком роботи або після складання «Теплого» аркуша, на вільний кінець дроту необхідно встановити розетку.

УВАГА!

ТАКИЙ «ТЕПЛИЙ» ЛИСТ ПРАЦЮЄ ВІД НАПРУГИ 220 ВОЛЬТ, ТОМУ ПРИ ЗАКРІПЛЕННІ ТА ЕКСПЛУАТАЦІЇ НЕОБХІДНО ЗАБЕЗПЕЧИТИ ВСІ ЗАХОДИ БЕЗПЕКИ.

Робимо тепловентилятор з того, що під рукою

Насправді, в домашньому господарстві можна знайти багато всього цікавого, з чого можна зробити обігрівач невеликої потужності. Для цього можна використовувати банки з-під мінералки, можна виготовити теплову панель і багато іншого. Існують моделі, виконані на підставі дротяного нагрівального елемента, наприклад, ніхрому.

Як зробити потужний обігрівач своїми руками

До речі, своїми руками, можна виконати і більш «серйозні» обігрівачі, їх можна використовувати не тільки на обігрів гаража, але і вистачить для підтримки тепла в невеликій майстерні.

Робимо масляний обігрівач самостійно

Масляний обігрівач володіє високим ККД, досить простий у виготовленні і безпечний в експлуатації. Його робота побудований на принципі – всередину герметичного корпусу заливають масло. Усередині корпусу розташовані Тени, які розігрівають масло, переміщається всередині ємності.

Для виготовлення такої конструкції буде потрібно:

 • ТЕН — 1кВт з розрахунку 1 - кв. м.
 • Герметичний корпус, конструкція якого повністю виключає витік рідини, найчастіше це зварна конструкція. До складу, якої входять заглушенные труби.
 • Чисте і технічне масло. Його обсяг становить 85% від внутрішнього об'єму корпусу.
 • Засоби управління і автоматики, їхня номенклатура визначається мощностными параметрами обігрівача.

Порядок виконання робіт виглядає так:

 1. Складають ескіз системи, в ньому повинні бути відображені лінійні розміри секцій, елементарний тепловий розрахунок. На підставі цього ескізу можна складе відомість матеріалів, необхідних для створення конструкції.
 2. Придбані труби нарізають в розмір і заглушають, згодом у них будуть встановлені Тени. Для виконання зварювальних робіт має сенс запросити фахівця.
 3. У конструкції необхідно передбачити горловину для заливки масла і кран для зливу масла, його встановлюють у самої нижньої точки конструкції (регістра)
 4. Після того як регістр зварений, його доцільно випробувати на герметичність, для виконання цієї роботи необхідно залучення обпресувального насоса. По мірі виявлення протікання їх необхідно повністю усунути.
 5. У заздалегідь підготовлені місця встановити нагрівальні елементи і після цього можна виконати перевірку працездатності.

Саморобний інфрачервоний обігрівач

Як варіант можна розглянути такий варіант як «тепле панно». Для цього потрібно сухий клей, графітовий порошок, лист пластику і електрошнур. Коротко суть ідеї полягає в наступному – графітовий порошок перемішують з клеєм. Клей – це в'язка основа, а графіт — це провідник з високим опором. Після того як суміш готова, її можна нанести на лист пластику і дотримуючись заходів виконати всі необхідні підключення. Робоча температура такої суміші становить 65 градусів.

Поки суміш ще знаходиться в рідкому стані її необхідно залити у форму, виконану з дерев'яного бруса і після висихання приєднувати дроти і випробувати роботу пристрою.

Правила експлуатації саморобних обігрівачів

Бажано, щоб саморобні обігрівачі були оснащені автоматикою, яка дозволить знизити ймовірність перегріву і загоряння пристрою.