Що являє собою обігрівач микатермический

В даний час ринок представлений широкою різноманітністю обігрівачів, які працюють від електричної мережі. І однією з найбільш яскравих новинок останнього часу став микатермический обігрівач, який виробники позиціонують як інфрачервоне джерело тепла. Які особливості роботи цього пристрою і на які критерії необхідно звертати увагу при придбанні?

Що являє собою обігрівач микатермический

Це відносно нові агрегати, які нещодавно з'явилися на вітчизняному ринку. Їх виробляють грунтуючись на нові технічні розробки. Виробництво подібних приладів змогли освоїти не тільки закордонні, але й російські підприємства, чия продукція стрімко набирає популярність, і поступово підбирається до лідируючих позицій.

Принцип роботи

Будь-який з сучасних обігрівачів, що працює від електричної мережі, підвищують температуру повітря всередині кімнати. Іншими словами, принцип роботи таких приладів виглядає наступним чином: молекули повітря нагріваються, після чого відбувається перемішування з холодними молекулами, і площа починає прогріватися.

Але як згадувалося вище, в основу представленої різновиди пристроїв закладений принцип ІЧ-агрегатів, а відповідно їх робота заснована на інфрачервоному випромінюванні. Для досягнення оптимальних температурних показників в квартирі ці пристрої починають випромінювати ІЧ-хвилі, нагрівають предмети, а ті в подальшому віддають тепло, і збільшують температурні показники.

Пристрій

Роль джерела тепла в представлених моделях виконує пластина, раціонально видає інфрачервоні промені. Але сама вона не нагрівається, і відповідно при дотику з нею споживач не обпече руку.

Ця пластина включає безліч шарів, кожен з яких покривається слюдою. Це означає, що конструкція приладів не включає теплоносій. І відповідно, власники микатермических обігрівачів не зіткнуться з перегорання спіралі.

Пластини розташовані в корпусі, для виготовлення якого використовується якісний метал. З обох його боків розташовані сітки. Вони не перешкоджають проникненню променів. Зважаючи на те, що обігрівач включає 2 таких сітки, тепло виходить з двох сторін. Більш вдосконалені моделі обладнані двома додатковими шарами, один з яких відображає, а інший концентрує тепло. Саме тому теплі потоки спрямовані у єдиному напрямку. Такі моделі призначені для установки на стінах кімнати.

Плюси пристроїв

Крім того, микатермические обігрівачі порадують власників рядом вагомих плюсів, до яких можна віднести такі, як:

 • апарату не потрібен час на власний нагрівання, через що він відразу віддає тепло в квартиру;
 • компактні габарити і мала вага;
 • оптимальний витрата електроенергії, в порівнянні з іншими обігрівачами;
 • ні шуму в роботі.

Правильна експлуатація приладу

Безпека при експлуатації побутових приладів понад усе. В принципі заходи безпеки при використанні представленого агрегату мало чим будуть відрізнятися із заходами, що застосовуються до подібного обладнання. Після придбання микатермического обігрівача, потрібно дотримуватися правила, наведені нижче:

 1. Використовувати агрегат необхідно відповідно з доданою до нього інструкцією.
 2. Заборонено підключати до мережі прилад, якщо на ньому видно пошкодження корпусу або шнура живлення.
 3. Не можна допускати контакту приладу з відкритою вологою.
 4. Кабель живлення повинен завжди знаходитися на очах.
 5. Відстань від агрегату до легкозаймистих речей (м'які меблі, книги, штори, гардини тощо) повинна становити не менше 1 метра.
 6. Не можна сушити на обігрівачі одяг та інші речі.
 7. Не направляти агрегат в бік предметів, які деформуються під впливом підвищених температур.
 8. Необхідно виключити потрапляння всередину пристрою сміття, і інших сипучих, що викликають замикання проводки, та як наслідок виходу приладу з ладу.
 9. На регулярній основі рекомендується протирати обігрівач від пилу, а краще всього, очищати його за допомогою пилососа. Для цього потрібно відключити прилад від електричної мережі, і дочекатися її повного остигання.
 10. Не можна використовувати для очищення корпусу різну хімії та абразивні засоби. Так можна пошкодити лакофарбове покриття, що надалі викликає корозію.
 11. Не можна накривати корпус тканиною, оскільки це може призвести до займання.
 12. Також, категорично заборонено намагатися самостійно розібрати прилад, і виконати собственноручный ремонт. У разі виникнення несправностей, необхідно звертатися до центрів сервісного обслуговування, а після закінчення його строку — у спеціалізовані сервіси з ремонту побутової техніки.

Виключно при дотриманні визначених правил ваш микатермический обігрівач прослужить протягом тривалого часу, і як наслідок ви будете насолоджуватися оптимальною температурою повітря у кімнаті на регулярній основі.

Як доглядати за микатермическим обігрівачем

Коли ви відправляєтеся в магазин, і вже оформляєте покупку на касі, не забувайте запитати консультанта про особливості догляду за придбаним обігрівачем. Просто інструкція далеко не завжди включає таку інформацію. Крім того, цікавитися подібною інформацією — це законне право будь-якого споживача.

Якщо необхідну інформацію з'ясувати все ж не вдалося, просто керуйтеся рекомендаціями, які будуть представлені нижче:

 1. Оптимальною температурою приладу можна назвати показник — 25 градусів. У разі підвищення цієї температури значно збільшиться і рівень споживання електроенергії.
 2. Перед включенням приладу необхідно впевнитись в тому, що в квартирі на стеклах відсутні які-небудь ушкодження. Наприклад, тріщини на вікні або розбите скло. Якщо такі є, робота приладу навряд чи принесе бажані результати.
 3. Якщо в квартирі теплу підлогу, для запобігання можливих несправностей з проведенням рекомендується встановити стабілізатор напруги.

Крім того, не слід забувати і про основні правила очищення приладу від бруду і пилу. Перед початком необхідно знеструмити систему, і дати їй час для повного остигання. Потім потрібно взяти злегка вологу ганчірку, та видалити пил на корпусі.

ВАЖЛИВО! Не слід допускати попадання вологи всередину приладу, оскільки це може призвести до виходу його з ладу, і дорогого ремонту!

Якщо на корпусі приладу є невеликі отвори, візьміть пилосос, і очистіть з його допомогою важкодоступні зони.

УВАГА! Допоміжні миючі засоби використовувати категорично заборонено!

На що звертати увагу в процесі вибору

Щоб вибрати якісний микатермический обігрівач, необхідно розібратися з його особливостями. Як говорилося вище, пластини приладу покриваються слюдою. Цей матеріал не виділяє шкідливих газів при температурі нагрівання до 1100 градусів.

Але чому виробники віддають перевагу саме цьому матеріалу? Все гранично просто:

 1. Слюда — природний ізолятор, які не проводить струм, не вбирає вологу і є дуже міцним матеріалом.
 2. Покриття пластин слюдою дозволило позбавити прилади від характерного тріска в процесі роботи.
 3. На поверхні, покритої слюдою не згорає пилюка.

Микатермические обігрівачі вже відразу після підключення працюють з повною віддачею. Зважаючи на сказане, для звичайної квартири вистачити приладу з показником потужності не більше 1500 Ватт. При цьому рекомендується звернути увагу і на наявність термостата. Якщо його немає, то активацію і деактивацію приладу потрібно проводити в ручному приладі.

Крім того, рекомендується продумати місце, де буде розташований прилад. На ринку багато моделей, які мають різні типи кріплення. Вони можуть монтуватися на стелю, стіни, вбудовуватися в меблі або просто стояти на підлозі.

Також, рекомендується поцікавитися і наявними режимами роботи. Більш сучасні моделі мають широку функціональність, і можуть самостійно змінювати робочий режим без участі людини.