Чому фільтр для води зеленіє

Фільтри для води використовують багато, так як не у всіх є доступ до чистої питної води. Зазвичай використовувати їх дуже просто, і з цим не виникає жодних труднощів. Але іноді пристрій для очищення води може позеленіти, і це багатьох лякає. У цій статті ми з'ясуємо, чому зеленіє очищувач води. А також розповімо, як з цим боротися.

Причини появи зеленого нальоту

У будь-якій рідині, навіть пройшла багатоступінчасте очищення, залишаються мікроорганізми. Наліт, видимий оку, говорить про їх надмірній кількості. Причин такого явища кілька.

 • Інтенсивне освітлення в кілька разів прискорює процес життєдіяльності бактерій або водоростей.
 • Часто причиною позеленіння може стати активне поширення найпростішого організму — эвглена зелена.
 • Неправильне використання фільтра, можливо він пошкодився або забився.
 • Надлишок органічних елементів у пристрої.
 • Рідкісна заміна та обслуговування конструкції.

Як вирішити проблему

Щоб продовжити користуватися очисником, необхідно спочатку ретельно очистити його.

Як очистити фільтр від зелені

Під час чищення постарайтеся не поспішати, кожному етапу потрібно приділити належну увагу. Чистка виконується наступним чином.

 • Першим ділом перекрийте подачу води на систему фільтрації. Для цієї мети повинен бути передбачений так званий «контрольний кран».
 • Якщо в комплекті з системою фільтрації виробник поклав спеціальний ключ, то його необхідно відшукати. З його допомогою в подальшому потрібно відкрутити колби.
 • Потім обережно вийміть картриджі і приберіть їх в сторону, щоб вони не заважали.
 • Потім треба приступити до промивання колб і сполучних трубок. Таким чином ми зможемо видалити повністю розмножилися бактерії і цвіль.

Важливо! Промивати трубки рекомендуємо за допомогою розчину соди або марганцівки. Слабкий рожевий розчин перманганату калію відмінно впорається з видаленням цвілі і бактерій.

 • Далі, коли патрубки будуть просушені, можна встановити нові картриджі і закрутити колбу.

Після цього відкриваємо кран для подачі води в систему фільтрації, тепер можна знову пити чисту воду!

Як правильно користуватися пристроєм для очищення води

Щоб прилад міг служити вам довго, важливо дотримуватися деякі рекомендації по експлуатації.

 • Якщо ви збираєтеся виїхати на тривалий час, потрібно зняти картриджі і прибрати їх у пакети zip-lock. У такому вигляді їх потрібно помістити в холодильник. Таке зберігання дозволить продовжити ресурс елементів, також картриджі не позеленіють.
 • Пристрої призначені для очищення холодної води. Тому не варто часто пропускати через них гарячу воду. Якщо ви будете очищати гарячу воду, то прилади будуть швидко псуватися, і їх доведеться часто міняти.
 • Детально ознайомтеся з інструкцією по експлуатації фільтру. Картриджі міняти потрібно у відповідності з тим терміном, який вказано в посібнику. Причому термін зменшувати бажано в меншу сторону.

Рада! Якщо ви хочете, щоб фільтр ніколи не зеленів, то в магазині можна придбати антибактеріальний поліпропіленовий фільтр.

Його принцип роботи заснований на технології наночастинок срібла. Даний фільтр запобігає появі цвілі, також він відмінно бореться з бактеріями і різними видами грибка.

Тепер ви знаєте, чому зеленіє фільтр і як з цим впоратися. Бажаємо вам успіхів!