Як зробити вугільний фільтр для води

Очищення води — актуальна проблема для міських, сільських мешканців, власників дачних ділянок. Вода у водопроводах, колодязях, артезіанських свердловинах, природних водоймах наповнена суспензіями, хімікатами, шкідливими мікроорганізмами.

Виготовлення вугільного фільтра для води

Для фільтрації води використовують спеціальні промислові вироби, Принцип дії у них ідентичний. H2O пропускається через спеціальні наповнювачі, на яких осідають тверді фракції, хімічні та інші сполуки. Агрегати зручні у використанні, естетичні, кінцева продукція нешкідлива для організму. Недоліки пов'язані з малим об'ємом прокачується рідини, швидким виходом з ладу фільтрів.

Вихід з положення часто пов'язаний з самостійним виготовленням фільтрувальних приладів.

Кращий варіант — застосування вугільних очисників. Використовують деревне і активоване вугілля. У першому випадку потрібно багаторазова очищення абсорбенту (до остаточного видалення пилу і дрібних частинок). Переваги:

 1. Ефективна затримка токсичних речовин.
 2. Видалення неприємного запаху і присмаку води.
 3. Створення бар'єру для органічних речовин, включаючи патогенних бактерій і вірусів.
 4. Гидроочистка до природного прозорого вигляду.
 5. Екологічність.
 6. Тривалий експлуатаційний термін.
 7. Відсутність необхідності реагентної промивки.

Покрокова інструкція

Фільтрувальні механізми працюють за єдиним принципом і схожі по влаштуванню. Типовий і поширений прилад — пластиковий бутель об'ємом 5 літрів. Замість неї можливе використання ємності з іншого матеріалу.

Порядок виконання робіт:

 1. У ємності вирізається дно. Цей процес необхідний для зручності заливання води. Допустимі інші пристосування. Для металевих виробів з невеликими отворами використовують відводи труб, воронки.
 2. У кришці бутлі проробляється кілька отворів.
 3. Імпровізований корпус виробу готовий. Його монтують кришкою вниз в стійкому положенні. Процес фільтрації займає 3 години. Тому бутель прив'язують до дерева, стільця, водостічній трубі або прикріплюють до стаціонарного предмету. Під фільтром розташовується ємність для прийому чистої води. Якщо дія відбувається в польових умовах, то в якості такої застосовують відро з кришкою. В ній просвердлюється отвір для вставки кришки пластмасової місткості. Вода захищається від потрапляння бруду, пилу, сторонніх предметів.
 4. На дно корпуса виробу засипається активоване вугілля. Для п'ятилітрової ємності товщина шару складає 7 див. Якщо активоване або деревне вугілля фракційні, спочатку укладаються дрібні частинки, а зверху – більш крупні фракції.
 5. Вугілля засипається піском. Товщина – на 1-2 см більше, ніж шар вугілля.
 6. Створений фільтруючий шар покривається пятисантиметровым шаром дрібної, ретельно промитої гальки.
 7. Через фільтр пропускається вода, щоб видалити неочищені компоненти.

Фільтр готовий до використання. Об'єм ємності підбирається в залежності від призначення очисного приладу. В офісах достатнім буває літрова пляшка. У приватних будинках для підготовки питної води використовують 20-50 літрові продукти.

Увага! При бажанні фільтраційні шари посилюються марлею, спеціальними тканинами.

Для прискорення процесу фільтрування шари гальки, піску, вугілля зменшуються. Цей метод застосовується для грубого очищення води. В подальшому вона надходить в прилади промислового виготовлення (знижується витрата картриджів).

Як зробити вугільний фільтр з ПВХ труб

Труба з ПВХ часто застосовується як елемент системи очищення води з використанням вугільних фільтрів. Крім труби, конструкція включає в себе дві ємності. Зазвичай це дві пластикових об'ємом 5 літрів.

Покрокова інструкція

Пластикова кришка від ємності вклеюється в трубу. Просвердлюються 4-5 отворів маленького розміру. Таки способом створюється основа, на яку накладаються марля, бинт або вата. Створюється фільтр первинної очистки:

 1. Картридж заповнюється синтетичними матеріалами (синтепон або аналоги).
 2. Труба щільно закривається кришкою, що знімається (для вилучення фільтра по мірі використання).
 3. Пластикова ємність вставляється горлечком в трубу і закріплюється силіконовим клеєм. Для посилення міцності конструкція додатково посилюється ізолентою. Подальший процес носить типовий характер. У трубу засипається абсорбент.
 4. У нижній частині труба з'єднується з другої ємністю, Туди надходить очищена вода.
 5. Система міцно монтується до стіни.

Важливо! Синтепон не повинен заповнювати трубу занадто щільно. Це утруднить пропуск води, продуктивність приладу погіршиться. Всі з'єднання пластикових ємностей регулярно перевіряються на герметичність, щоб не допустити протікання.

Замість синтетичних матеріалів небажано використання тканинних фільтрів. У них з часом починаються процеси гниття. Без заміни комплекту обійтися складно.