7 несподіваних речей у будинку, які провокують втому

Будинок – це надійна фортеця від робочих негараздів, поганої погоди і агресивного світу. Багатьом хочеться переступити поріг власної квартири, закрити двері і видихнути. Але вдома чекає атмосфера втоми, все дратує, і відпочити не виходить. А виною тому можуть бути невинні речі.

Постійно працюючий телевізор

Інформаційний потік діє на людину постійно. Якщо він не припиняється і вдома – про почуття відпочинку можна сміливо забути. Телевізор є якраз одним із джерел інформаційного шуму. Навіть нешкідливі програми та пізнавальні передачі по телевізору можуть викликати відчуття втоми і апатії. Так що якщо рука тягнеться включити телевізор відразу після повернення додому, не варто піддаватися цьому бажанню. Також шкідливо і засипання під звук телевізора. Звук і світло зменшують вироблення мелатоніну, який впливає на відновлення організму під час сну.

Безлад

Ні, стерильна квартира теж не додасть здоров'я і бадьорості. Але розкидані речі, шар пилу, і брудні вікна негативно впливають на психіку людини. Крім того, пил і бруд можуть провокувати алергію або поява інфекції. Якщо почуття апатії і втоми дійшло до межі – допоможе прибирання в квартирі. Варто переглянути шафи, полиці і заховані далеко коробки, викинути зайвий мотлох і розкласти речі як зручно. А якщо немає сил або бажання на прибирання, існує безліч клінінгових агентств, які приберуть в квартирі в зручний час. А в чистій квартирі й думається легше.

Блакитні і інших холодних відтінків стіни

Блакитний, сірий і сині кольори дарують кімнаті відчуття свіжості. Вони заспокійливо діють на розлючених і емоційних людей, але повсюдне їх використання в інтер'єрі не рекомендується. Якщо блакитні відтінки стін приглянулися, то пофарбувати в такий колір можна будь-яку кімнату, окрім спальні. Спальня в сіро-блакитних тонах не подарує відчуття бадьорості навіть після довгого і міцного сну. Щоб не занурюватися в стан вічної втоми, колористи радять вибирати для стін у спальні теплі відтінки.

Недолік освітлення

Похмурі кімнати призводять до поганих думок, не дають розслабитися і негативно впливають на зір. Темрява допомагає відпочинку лише уві сні. А в решту часу рекомендується забезпечити квартиру достатньою кількістю світла. У літній час і сонячні дні просто відмовитися від штор і жалюзі. А в зимовий час поставити додаткові світильники, торшери і більш потужні лампочки. До того ж окремі торшери або світильники додають кімнаті затишку. Їх можна поставити поряд з робочою зоною або зоною читання книг і зберегти зір.

Ароматичні свічки і палички

Всі люди по-різному сприймають запахи. Але навіть при різному сприйнятті мозок втомлюється від постійного змішування ароматів і їх нав'язливості. Тому використовувати ароматичні свічки і дифузори необхідно з розумом. Запахи не варто змішувати і краще дозволити одному аромату поширитися по всій квартирі, а не 2-3 перемішуватися з різних куточків.

Найкраще рішення – регулярне провітрювання кімнати і прибирання. А якщо природного запаху недостатньо, використовувати ароматичні засоби треба з розумом. На ранкові години краще вибирати цитрусові аромати: вони бадьорять. А заспокоювати і присипляти буде лавандовий запах. І головне – не переборщувати з запахом. Одного або двох годин часто достатньо, щоб наповнити квартиру легким і ненав'язливим ароматом.

Холод в квартирі

Провітрювання дуже важливо для будинку, але надмірний холод теж ворог бадьорості. Якщо в квартирі постійно холодно, то так і хочеться загорнутися в ковдру і подрімати пару годинок. Тому вдень необхідно підтримувати комфортну температуру, щоб не кутатися в ковдру. А освіжати квартиру треба перед сном.

Гаджети перед сном

Погортати стрічку соцмереж або новин перед сном і відразу після пробудження – частий ритуал у сучасної людини. Але надлишок інформації не дає спочатку заснути, а вранці навалюється і завантажує мозок сторонньої інформацією. Щоб вночі мозок відпочивав, телефон краще не використовувати хоча б за годину до сну. Не завжди його можна прибрати далеко від ліжка – багато користуються будильником смартфона.

Тому шкідливу звичку можна замінити корисною. Перед сном замість телефону можна поговорити з близькою людиною, помедитувати, погуляти на свіжому повітрі або прийняти ванну. А ранкові 15-20 хвилин інтернету витратити на приготування смачного сніданку, зарядку або душ.

Такі дрібниці оточують людину і не привертають його увагу. Але якщо хоча б пару пунктів змінити у своєму житті, то сил і бадьорості значно додасться вже з перших днів. А за благотворним впливом виникне бажання і налагодити свій спосіб життя в подальшому.