Парта своїми руками

Правильна постава дуже важлива, в ранньому віці. Саме в дитинстві формується скелет людини, і його фізіологія. Дуже важливо приділяти цьому увагу — правильно сконструйована парта, дозволить учню підвищити успішність і позбавить від сутулості в майбутньому.

Підготовка до складання парти своїми руками

Якщо прийнято рішення виготовити парту для дому, необхідно запастися матеріалами і інструментами для конструювання. Спочатку потрібно схема подібної меблів, можна подивитися в мережі або заготовити креслення власноруч. При виборі матеріалу варто брати до уваги фінансову складову, можна використовувати різні матеріали, що дозволить заощадити. Основою для майбутньої парти можуть бути:

 1. Металевий кутник (шириною 30 мм завтовшки 2 мм).
 2. Залізна труба, трикутна, квадратна (діаметром 30 мм і товщиною 2-3 мм).
 3. Дерев'яний брус 50*50 мм.
 4. ДВП.
 5. Цілісна плита з дерева (розміри вказуйте виходячи з креслення).
 6. Дерев'яна плаха (товщина і ширина розсуд).
 7. Меблева фурнітура для обробки.
 8. Лакофарбові матеріали.

Також будуть потрібні, саморізи, болти з гайками. В залежності від обраного матеріалу для виготовлення, підбирається інструмент:

 1. Зварювальний апарат (у повній комплектації).
 2. Набір викруток або шуруповерт з набором біт.
 3. Шліф машина кутова (болгарка з диском).
 4. Циркулярна пила або ножівка.
 5. Набір наждачного паперу.
 6. Клей меблевий.
 7. Фен (можна використовувати звичайний).
 8. Електрична дриль (свердло по дереву і металу).
 9. Електролобзик. (для фігурної різьби).

ВАЖЛИВО! Деталі з дерева повинні знаходитися в сухому, провітрюваному приміщенні, для запобігання деформації і тріщин. Металеві вироби перед складанням конструкції, обробити наждачним папером.

Виготовлення дитячої парти

Розберемо кілька варіантів конструювання столу з різних матеріалів. Перед початком слід вивчити креслення і зробити заготовки.

 

 

УВАГА! Приділіть увагу куті нахилу парти, а також визначтеся, чи буде стілець з'єднаний з основою парти.

Для використання металевого куточка на підставі столу заготовимо відрізки згідно схеми складання. В даному випадку нам буде потрібно:

 1. 2 куточка 50 см і 2 куточка 75 див. За допомогою болгарки підрізаємо під кутом 45 градусів, з кожного краю одну сторону кутника. З'єднуємо їх між собою місцями відрізу, таким чином утворюючи каркас для стільниці.
 2. 4 кутника (Довжина в залежності від росту дитини 70-80 см). Куточки можна скрутити болтами або зварюванням, по 2 шт. спинками один до одного для ніжки столу.
 3. 2 куточка 50 див. Дані куточки скріпити з ніжками по центру, утворюючи букву Т. Для точного кута з'єднання використовуйте будівельний куточок або рівень.

Далі, готові упори столу необхідно закріпити з підставою стільниці посередині, за допомогою зварювання або болтів. В якості стільниці буде використана ДВП 50*75 см, також можливе використання кількох дерев'яних плах. Потім слід просвердлити отвори у каркасі стола і закріпити стільницю з допомогою саморізів. Обробити всю конструкцію лакофарбовим речовиною.

ВАЖЛИВО! Зварювальні роботи, що проводяться в спеціальному одязі, захищеної від загоряння і спеціально відведеному місці. Кут нахилу парти дуже важливий для зменшення навантаження на хребет, пам'ятайте про це.

Для складання столу з металевих труб, застосовуються такі ж схеми, що і при складанні з куточків.

Три послідовні схеми складання дитячої парти з регулюванням підйому:

 • підстава;

 • механізм підйому;

 

 • стільниця.

 

 

Парта з ДВП

Для створення парти з ДВП, знадобиться аркуш матеріалу приблизно 1,5*1,5 м. Згідно креслення, слід вирізати лобзиком комплектуючі і з'єднати за допомогою болтів або саморізів. Необхідні деталі:

 1. Стільниця 50*75 див.
 2. Ніжки.
 3. 3 стягуючих полотна.

Ніжкам можна надати будь-яку форму, упори для стільниці і для підлоги, повинні бути рівними, для забезпечення стійкості парти. Далі, потрібно закріпити конструкцію за допомогою стяжок, дві стяжки під стільницею, одна — біля основи ніжок. Краю столу обробити меблевою фурнітурою.

Парта з дерева

Для створення дитячої парти з дерева необхідно:

 1. Бруски.
 2. Дошка обрізна 20*2,5 див.

ВАЖЛИВО! Деталі креслення виготовити згідно з розрахунками, обробити наждаковим папером. У разі видимих дефектів деревини, усунути або замінити.

Етапи:

 1. Нарізати ножівкою або циркулярною пилкою 3 дошки довжиною 75 см, відпиляти 2 бруска по 48 см і 2 бруска 73 див.
 2. Укласти дошки щільно поруч і закріпити по краях брусками, за допомогою саморізів — відступ від краю дощок не повинен бути менше 3 див. Для більш щільного контакту дощок, використовується Г-образне з'єднання.
 3. Ніжки з'єднати з брусками в місцях кутового стику, за допомогою гвинтів або саморізів. Якщо використовується двуножный стіл, обов'язково виготовляється і закріплюється за центром ніжок стягують рейка.
 4. Обробити лакофарбовими матеріалами.

 

Збірка регульованого столу для школяра

У деяких випадках виникає потреба у регулюванні висоти столу і кута нахилу, для цього потрібно створення механізму фіксації. В залежності від конструкції столу, застосування функції регулювання, зажадає зміни в конструкції ніжок, за винятком, коли необхідно зробити стільницю з зміною кута нахилу. Існують кілька видів механізму регулювання висоти, вибрати підходящий можна пошукавши в мережі. Розглянемо один з варіантів.

Візьмемо за основу складання столу з деревини, описаного вище. До зібраної стільниці закріплюється 2 направляючі з дощок 20*2 см і завдовжки 40-50 див. В них необхідно просвердлити отвори для фіксації з кроком 5 см і діаметром 1-2 див. Наполегливу частина ніжок робимо з бруска 5*5 см і двох дощок 20*2 см і довжиною 30-50 см, у дошках зробити отвори з кроком в 5 см, відповідним діаметром і відступом від бруска 10 см. Для правильної фіксації необхідно використовувати П-подібну шпильку або скріпити дошки упору брусками по краях. Регулятор столу з фіксатором готовий.