Складаний табурет своїми руками

Багато люблять проводити час свого дозвілля на природі. Але деякі, вирушаючи на пікнік або риболовлю відчувають роздратування, тому що там відсутні елементарні деталі комфорту, до яких вони звикли у буденному житті. В даній ситуації зможе допомогти використання складних меблів. Вудити рибу сидячи або влаштувати бенкет на чарівній галявині за допомогою зручних стільців, які не займуть багато місця у вашому багажнику, дозволить отримати масу позитивних емоцій. Зробити такий табурет своїми руками цілком під силу навіть досвідченому майстрові.

Необхідні інструменти та матеріали для виготовлення складного табурета

Для будь-якої роботи дуже важливий підготовчий етап. Він включає в себе підготовку робочого місця, оснащення його потрібним інструментом і придбання необхідних матеріалів.

Потрібні інструменти знайдуться в господарстві будь-якого дорослого чоловіка. Знадобляться:

 1. Ножівка по дереву.
 2. Ножівка по металу.
 3. Дриль.
 4. Набір викруток.
 5. Стамеска.
 6. Розмічальний інструмент: олівець або крейду, рулетка, косинець.
 7. Наждачний папір.

ДОВІДКА! Матеріал для виготовлення стільця можна придбати в магазині будівельних матеріалів або пошукати в домашніх запасах. Частенько для цього можна застосувати частини зламаної або старої меблів, якої ви вже не користуєтеся. Також підійдуть залишилися після ремонту шматки брусків і дощок. Повний список потрібних речей буде залежати від моделі вашого виробу: класичний табурет, стілець зі спинкою, круглий варіант.

Але основний набір буде наступним:

 • дерев'яні бруски для виготовлення каркаса;
 • дошки, рейки або щільна матерія для сидіння;
 • кріплення: болти, саморізи, шайби і гайки;
 • просочення для дерева або лак.

Вибираючи дерево перевагу краще віддати твердим сортам: берези, дубу, ясеню та іншим варіантам. Це забезпечить виробу більш довгий термін експлуатації. Не варто нехтувати і покриттям лаком або просоченням, які вбережуть річ від несприятливого впливу вологи (що особливо актуально при використанні меблів на риболовлі) або псування від комах.

Виготовлення складного табурета: креслення і етапи складання

Коли попередня робота буде закінчена потрібно зробити креслення обраної моделі, визначитися з розмірами і приступати до складання табурета. Схему майбутнього табурета можна накреслити самостійно або скористатися готовим кресленням. Розглянемо готові варіанти моделей та етапи роботи.

Класичний розкладний стілець своїми руками

Звичайний складаний табурет зможе зібрати будь-яка людина при достатньому бажанні і старанні.

Для роботи вам будуть потрібні наступні матеріали:

 • Брус розміром 40х20 мм
 • Болти.
 • Наждачний папір.

З приготованого бруса вирізати зазначені на кресленні заготовки:

 • поперечини — 4 шт.:
 • рейки для сидіння — 6 шт. (їх можна замінити щільною тканиною або брезентом);
 • Великі і маленькі підніжні основи — по 2 шт.
 • Царга — 1 шт.

Перед складанням необхідно додати на деталі отвори для кріплень: на перекладинах в 20 мм від краю, на ніжках 30 мм від середини по напряму вгору. Заготовки обробити за допомогою наждачного паперу, покрити просоченням або лаком і дати висохнути.

Тепер можна приступити до складання готового виробу. Для цього слідувати цим порядком дій:

 1. Скріпити за допомогою болтів ніжки, з'єднавши їх хрестоподібно. При цьому обов'язково підклавши шайби.
 2. Прикріпити до верху ніжок поперечини.
 3. Встановити на місце внутрішню царгу.
 4. Прикрутити маленькі і великі підніжні опори.
 5. Закріпити на місце рейки для сидіння.

Зручний складаний стільчик готовий.

Розкладний стілець із спинкою

Ця модель проста у виготовленні, але вона не єдина і для тривалого комфортного сидіння не надто пристосована. Наприклад, для того щоб при лові риби спина не затікала, краще спорудити стілець зі спинкою. На неї можна зручно спертися і уникнути зайвої напруги.

Ця модель виготовляється так само як і класичний складаний табурет. Єдиною відмінністю є те, що задні ніжки повинні бути довші передніх на комфортну висоту спинки. У своїй верхній частині на них кріпляться кілька поперечних рейок або прямокутний шматок щільної матерії. Також у ролі сидіння або спинки може виступати плетене полотно з мотузки або прутів. Це чудовий спосіб проявити свою фантазію.

Круглий стілець своїми руками

Більш красивою варіацією складного табурета є круглий стілець.

Він складається з меншої кількості деталей, при цьому має зручну ручку для перенесення і цілісну частину, призначену для сидіння. Для використання в якості меблів в умовах маленької площі житла цей вид виробу найбільш доречний.

Як ви переконалися складна табуретка проста у виготовленні. І не полінувавшись, ви з легкістю отримаєте такою милою і корисною дрібницею.