Трюмо — це

Важко уявити квартиру, в якій немає великого дзеркала. А якщо воно ще й доповнено місткою тумбочкою з зручними висувними скриньками, в яких можна зберігати корисні дрібниці.

Що таке трюмо?

Спираючись на історію цього винаходу, трюмо — це меблі, яку можна описати як туалетний столик з великим дзеркалом. Якщо воно трисоставное, з рухомими бічними стулками, то мова йде про трельяже на фото можна це побачити.

Років 100 тому у цих різновидів меблів було чітке розділення по призначенню.

 1. Однозеркальная версія — була столиком для вмивання. В його шухлядах належало зберігати гігієнічний арсенал дам.
 2. Три рухомих дзеркала — ідеальний помічник при створенні складних зачісок, оскільки дозволяє розглянути себе з усіх сторін. І місце йому відводилося в спальні, з якої справжня леді завжди виходила у всеозброєнні. Шухляд у такий меблів менше, але вони набагато ширшими, адже арсенал прикрас теж належало зберігати в трельяже.

Зараз кордони стерлися. Обидві різновиди трюмо чудово вписуються і в спальні, і у вітальні, і навіть в передпокій. Останній варіант навіть став переважніше інших, особливо в тісних міських квартирах.

Головні особливості меблів

Французьке назва англійської винаходу перекладається як «високе дзеркало». Мінімум, який можна в ньому побачити своє відображення по пояс. Завдяки цьому виходить не тільки нанести макіяж, але і оцінити гармонійність його поєднання з одягом і прикрасами.

Раніше трюмо належало розміщувати ближче до природного джерела світла — вікна. Зараз же про це правило можна забути, оскільки гарна меблі обладнана підсвічуванням.

Гарний косметичний столик доповнює спальню, прикрашає її, надає інтер'єру нотки завершеності. Але насамперед він призначений для полегшення догляду за собою.

Про це говорять:

 • містка стільниця, на якій можна розкласти все необхідне;
 • велике дзеркало, кут нахилу якого часто можна регулювати;
 • шухляди, в яких жінка приховує від цікавих поглядів свій арсенал.

Для додаткового зручності перед дзеркалом під стільницею завжди залишається вільний простір. Ну не сидіти ж дамі боком? Так розглядати своє відображення було б не дуже зручно

Різновиди

Комбінація дзеркала з невеликим столиком — рішення давнє, і тому настільки варіативна. Мається на увазі різноманітність не стільки різноманітність форм і розмірів, скільки функціональні особливості:

 1. Саме дзеркало середніх розмірів може бути прикріплено до стійки шарнірами, що дозволяє змінювати кут його нахилу.
 2. На бічних поличках зручно зберігати часто використовувані або просто дорогі серцю дрібниці. Якщо мова йде про трельяже, то він іноді доповнюється нішами за бічними стулками — практично і естетично, адже вміст полиць приховано від сторонніх очей.
 3. Лампи по периметру дзеркала роблять нанесення макіяжу більш зручним і знімають необхідність у розміщенні меблів біля вікна.

Класична тумбочка теж не єдиний варіант:

 1. Масивні моделі оснащуються двома рядами шухляд, зрідка доповнюються висувним ящиком по центру стільниці.
 2. Компактні варіанти — одним.
 3. Кутові моделі приходять на допомогу, якщо корисного простору в приміщенні зовсім мало. При уявній компактності вони місткі і зручні.

Якщо ж у будинку підростає юна красуня, то в її кімнату чудово впишеться мініатюрне дитяче трюмо.

Матеріал виготовлення

Дерево характерно для класичних меблів. Вироби з масиву відрізняються ціною, яка підтверджує, що розкіш не може бути дешевою. Але про довговічність такого столика можна складати легенди — саме дерев'яні трюмо удостоюються реставрації, щоб потім доповнити вишуканість класичного стилю.

ДОВІДКА. Темні каштан, горіх і дуб виглядають солідно, але вимагають простору, тому що візуально зменшують кімнату навіть незважаючи на протилежні властивості дзеркала. Для маленьких кімнат краще підійдуть липа, граб та інші види світлої деревини.

Ламінована деревинно-стружкова плита (ЛДСП) — матеріал недорогий і найпоширеніший. Покриття може імітувати деревину або пластик, що робить ЛДСП придатним для виготовлення трюмо різних стилів. Але от передати меблі у спадок шансів мало. Пластик найчастіше використовується при виготовленні дитячих варіантів. Це крихкий, здатний витримувати великі навантаження, матеріал. Легкий столик неспроможною утримати велике дзеркало, але за ним легко доглядати. Вартість такого трюмо дорівнює довговічності. Метал — оригінальне і надійне рішення. Недоліків всього два: вага і швидке окислення під впливом вологи. І якщо на першому можна не акцентувати уваги, то другий служить додатковим приводом ретельно закривати всі баночки з косметикою. Вартість металевого трюмо близька до такої у дерев'яних варіантів.

Скло підкорює серця красунь своєї зорової невагомістю. Воно крихке і легко забруднюється, але для маленької спальні кращого трюмо не придумати.

Розміри

Найзручнішими прийнято вважати великі трюмо з дзеркалом, площа якого більше стільниці. Вона візуально збільшує простір, але для маленьких кімнат краще вибирати інші моделі.

Існують трюмо-трансформери з вбудованим в відкидну кришку дзеркалом — при всій своїй компактності вони ще й поєднують у собі функції туалетного та письмового столу. Є варіанти різної габаритності з незалежним дзеркалом, яке можна повісити на стіну.

Сучасні рішення

Класичне трюмо всім своїм виглядом говорить — «для жінок». Це підкреслюється химерністю, плавними вигинами, різьбленими ніжками і витонченістю фурнітури. Його функціональність — зайве тому підтвердження. Єдине, чим дозволено доповнювати класику — підсвічування і бічні полички.

ДОВІДКА. Трюмо зможе вписатися в інтер'єр, тільки якщо буде йому відповідати.

Антикварні, або виконана «під старовину» меблі доречні, якщо в кімнаті переважає класика. Або еклектика і кітч — напрями, що поєднують непоєднуване.

Строгі форми, відсутність зайвих деталей і плавних вигинів характерні для конструктивізму і мінімалізму. Характерна риса — використання пластику, скла і металу. Поєднання цих матеріалів характерно і для хай-тека з футуризмом. У першому випадку зберігається строгість ліній, у другому ж контури трюмо можуть бути самих неймовірних форм.

Як вибрати меблі

Гармонійно вписати трюмо в простір — завдання не така легка, як здається на перший погляд. Якщо має вибір із множини варіантів, то необхідно врахувати такі тонкощі, як:

 • габарити;
 • стиль;
 • матеріали;
 • функціональність.

З першим пунктом, здавалося б, все просто: орієнтир на вільний простір не підведе. Але якщо трюмо ключовий елемент оформлення маленької спальні, то воно може бути великим. І навпаки, габаритна меблі не зовсім доречна у великій спальні, обіграє мінімалізм.

ДОВІДКА. Розміри трюмо нерозривно пов'язані зі стилем. А він, у свою чергу, з матеріалами.

Дерево доречно завжди і скрізь. Зовнішній вид туалетного столика повністю залежить від способу обробки масиву, тому натуральність не чужа й класиці і футуризму. Допустимо його доповнення металом і склом, але ніякого пластику, що обумовлює нотки дешевизни у вишукані форми.

Пластикові трюмо гарні в дитячій спальні — яскраві і незвичайні, вони привертають увагу і привчають юну красуню до догляду за собою та підтримання порядку. Особливих міцності і довговічності від такої меблів не потрібно, зате забруднити її дитячою косметикою буде важко.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ. Що ж стосується функціональності, то здебільшого це вимога відноситься до дзеркала. Якщо в будинку немає великих дзеркал, дозволяють подивитися на весь зріст — питання можна вирішити з допомогою трюмо. Те ж стосується і меблів, яку планується ставити в передпокої. Адже перед виходом з квартири варто переконатися, що з нарядом все в порядку, а зробити це за допомогою маленького дзеркальця буде важко.

За кількістю висувних ящиків і додаткових поличок універсального ради немає, адже у кожної леді індивідуальний підхід до догляду за собою. Єдине побажання — шухляд повинно бути рівно стільки, щоб не доводилося захаращувати косметикою стільницю, зменшуючи тим самим кут огляду.