Помилки, які допускають багато, коли пилососять килим

Приємно з холодної підлоги ступнуть на килим, згодні? І вигляд будь-якої кімнати він відразу змінює, робить затишною. Але і турбот він додає! Адже доводиться постійно стежити за чистотою килима. Звичайно, пилосос дуже виручає. Правда, рідко хто пилососить килим правильно. Ви знаєте, як це робити? Ми розповімо про основні помилки, які повторюють багато.

Помилки з вибором «чистильника»

Без пилососа прибирання вже уявити собі важко! Всі ми так звикли до домашнього «чистильщику», що начебто керуємося ним легко, і у кожного є особистий досвід роботи з декількома моделями. І тим не менш не всі можуть правильно вибрати пилосос, призначений для регулярного чищення килима.

Коли ми неправильно вибираємо

Якщо здається, ніби можна взяти абсолютно будь пилосос і почистити їм килимове покриття, то це помилка. Перевірте, чи врахували ви.

  • Придбання стандартної моделі для вологого чищення. Нерідко для більш ефективного прибирання господині попередньо змочують покриття, потім приступають до його чищення. При використанні звичайного пилососа робити це не можна! Для цього підходить тільки спеціальна миюча модель.

Важливо! Стандартні агрегати не пристосовані до збору води. Тому потрапляння всередину пристрою рідини може зіпсувати фільтр і викликати перегрів двигуна.

  • Купівля техніки з невеликим мішком або контейнером для сміття при великих обсягах прибирання. Якщо ви пилососите багато і часто, варто подбати про місткою ємності для сміття. Інакше доведеться постійно стежити за наповненням мішка або контейнера, що не дуже зручно.

Довідка! Якщо ємність буде постійно переповнена, почне знижуватися продуктивність пилососа і ризик його перегріву збільшиться.

  • Вибір пристрою без урахування його потужності. Покупка більш дешевого, але малопотужного агрегату відразу позначиться на якості прибирання. Але і найбільші показники не завжди тягнуть за собою якісне прибирання.

Довідка! М'які меблі краще чистити пристроєм невеликої потужності, інакше тканина буде надходити всередину агрегату. Для килима цілком підійде середня або велика потужність.

Щітка — важливий компонент пилососа

Окремо скажемо ще про одну помилку при виборі — неувазі до щітки. Більшість сучасних моделей оснащені можливістю вибирати режими для твердого покриття і килима.

Для останнього підійде стандартна щітка. Вона не буде притягатися до килима, що дозволить почистити його швидко і без проблем.

Рада! Висувну планку з щетиною краще залишити для решти, «голої» частини підлоги, де є лінолеум, ламінат та інше.

Однією з найбільш актуальних проблем є ефективне видалення шерсті тварин. Прибрати її з килима буває складно, і звичайна щітка часто не справляється з цим завданням.

Рада! Для видалення шерсті тварин рекомендується використовувати спеціальну турбощетку з обертовим роликом.

Помилки при чищенні

Крім грамотного вибору пилососа, необхідно уникати поширених помилок, що заважають якісній та ефективній чищенні.

Не враховується матеріал покриття

Матеріал виробу має важливе значення при збиранні.

  • Шерсть. Відрізняється теплотою і екологічністю, але є досить «примхливим» матеріалом. Тому при збиранні важливо діяти акуратно, інакше можна деформувати і зіпсувати покриття.
  • Віскоза. Відрізняється м'якістю і легкістю. Не переносить високу вологість, вибивання і сильне тертя. Тому обов'язково використовувати тільки м'які щіточки.

Рада! Не слід занадто терти покриття, навіть якщо на ньому з'явилася пляма. У цьому випадку краще звернутися до професіоналів.

  • Синтетика. Найбільш невибагливий матеріал. Відмінно переносить прибирання пилососом, не боїться обробки щіткою. Не потрібно підбирати спеціальні насадки для миючого обладнання.

Чистка проводиться з однієї сторони

Будь килим має виворітну і зовнішню сторони. Деякі допускають помилку, прочищая тільки одну сторону. В результаті цього забруднення залишається в покритті, пил продовжує накопичуватися, потрапляючи в приміщення. А виворіт сильніше брудниться.

Важливо! При прибиранні важливо обробляти пилососом всі сторони вироби, домагаючись максимальної чистоти. Спочатку чистять лицьову сторону, потім виворітну. Після цього знову повертаються на лицьову сторону і ще раз проходять її пилососом.

Порушуються терміни чищення

Чистка може знадобитися в якості профілактики або при появі забруднення. При цьому багато допускають поширену помилку: не дотримуються терміни чищення. Щоб килим був красивим і довговічним, важливо проводити прибирання регулярно. Навіть якщо на поверхні немає плям, все одно необхідно постійно пилососити для видалення пилу і дрібних частинок бруду.

  • Не менше 2-х разів на тиждень — стандартна норма.
  • Не менше 3-х разів на тиждень — норма для приміщень, в яких разом з людиною знаходяться тварини.

Важливо! При виявленні плями важливо відразу ж приступити до вирішення проблеми. Видалити бруд через деякий час буде складніше.Пляма стане въевшимся і може знадобитися допомога професіоналів.

Доглядайте за килимом правильно! Ви зможете отримати чистий і красивий килим, який прослужить довгий час.