Які помилки ви робите при прибиранні квартири

Прибирання квартири для жінок часто стає самим улюбленим заняттям. Дійсно, треш і чистиш квартиру, а толку немає ніякого. Думаєте, винен прийшов з вулиці дитина? Або чоловік, якому знадобилося щось знайти? Звичайно, вони здатні за кілька хвилин знищити плоди багатогодинного наполегливої клінінгу. Але справа не тільки в них! А ще і в тому, що жінка з року в рік при збиранні робить помилки, часто навіть не усвідомлюючи їх. Спробуйте залишити помилки в минулому! Ви помітите, що підтримувати чистоту і порядок в будинку буде значно легше.

Помилки в організації прибирання

Самих різних недоліків досить багато, але всі їх можна поділити на кілька груп.

Неправильне планування

Найпоширеніший прорахунок багатьох жінок — думка про те, що у вихідні забиратися набагато легше, ніж кожен день.

Не залишайте прибирання на один день

Так здається тільки протягом робочого тижня. А в суботу вранці розумієш, що хочеться зайнятися чимось більш приємним, ніж прибирання. Але відкладати вже нікуди, доводиться псувати вихідні, вибравши замість відпочинку швабру і віник.

Як уникнути подібної ситуації? Забиратися по трохи кожен день.

Довідка! Досвідчені господині давно виділяють 10-15 хвилин в день на протирання пилу, миття плити, сантехніки, статі або розкладку речей по місцях.

До речі, остання дія можна легко перекласти на які проживають поруч. Ну, тобто не зовсім легко, але поступово вся сім'я привчиться прибирати свої речі туди, звідки вони були взяті.

Відсутність системи роботи

Прибирання «з'їдає» багато часу? Звичайно, якщо вона виконується безсистемно.

Найбільш ефективні дві системи прибирання:

 • Зверху вниз. Спочатку забираються всі верхні поверхні: шафи, гардини, люстри. А потім нижні: тумби, столи та столики, крісла і стільці. І тільки після цього підлогу.
 • Рух по колу. Кімната приводиться в порядок за годинниковою (або проти годинникової) стрілки. Непоганим рішенням стане прибрати спочатку весь основний непотріб, а потім приступити до методичної протирання поверхонь. Це з перших же хвилин забезпечить результат і дасть стимул роботі.

Рада! Якщо у вас все ж не вистачає терпіння в точності слідувати плану, можна спробувати починати наведення чистоти щоразу з нового місця. Так протягом місяця вдасться впоратися з прибиранням всієї квартири.

Неправильний порядок роботи

Не варто нехтувати чужим досвідом. Поради досвідчених господинь допоможуть виконати роботу, не переробляючи її.

 • Як би не намагалася жінка акуратно збирати пил на поверхнях, вона з верхнього ярусу полетить на нижній. Так що спочатку слід навести порядок на шафах, потім на тумбах, а підлогу залишити «під завісу».
 • Багатьом миючим засобам необхідно час, щоб почати ефективно діяти. Тому збирання починають з нанесення всіх необхідних препаратів (наприклад, на плиту, сантехніку). Поки вони прийдуть, скажімо так, в повну бойову готовність, частину квартири вже буде блищати. А потім не треба буде з силою відтирати плями. Досить, як кажуть у рекламі, «просто провести ганчіркою по поверхні».
 • Наводьте лад за правилом СВС (сухий — вологий — сухий). Спочатку необхідно зробити сухе прибирання всіх високих поверхонь. Потім при необхідності протерти їх вологою ганчіркою і помити підлогу. А під кінець ще раз пройтися по всім вологих поверхнях сухою ганчіркою. Таким чином можна уникнути неприємних розлучень на поверхнях і мокрих слідів ніг на чисто вымытом підлозі.

Помилки при виборі інструментів і чистячих засобів

Ще один чинник, що ускладнює роботу, — неправильний вибір миючих засобів і інструментів.

Рада! Побутова хімія допоможе навести порядок, якщо ви будете точно дотримуватись інструкції до конкретних складів. Читайте рекомендації до початку роботи, а не після отримання негативного результату.

Інакше замість доглянутою меблів і чистої підлоги ви ризикуєте отримати проблему у вигляді потрісканих чи забруднених поверхонь.

 • Не слід змішувати кілька хімічних речовин одночасно. Та й зловживання хімією теж не принесе відчутного результату, крім раптово виникла алергії.

Рада! Замість побутової хімії можна скористатися непоганими і абсолютно безпечними народними засобами: перекисом водню, содою в поєднанні з оцтом або лимоном.

 • Інструменти відіграють важливу роль при якісному наведенні чистоти. Сміливо викиньте всі старі подерті ганчірки. Замість них придбайте симпатичні губки, щітки, серветки, совки і швабри. Ви незабаром помітите, що рутинну роботу з ними виконувати приємніше!
 • Не забувайте про рукавички і інші засоби захисту.

Типові помилки при наведенні порядку

Ось ще кілька дій, від яких потрібно відмовитися.

 • Виконання роботи поспіхом, поверхово. У цьому випадку пил просто заметені у важкодоступні місця. Звідти її все одно доведеться вимітати, але зробити це буде вже важче.
 • Миття вікон в сонячний день. В таку погоду вода швидко випаровується зі скла, і доводиться повторювати все знову.
 • Прибирання в гордій самоті. Спробуйте залучити до процесу своїх домочадців.
 • Робота в повній тиші. Ритмічна музика допоможе впоратися з депресією від виду сміття. Зате дозволить завершити збирання в ритмі вальсу або заводний сальси.
 • Несвоєчасна заміна пакету для сміття в пилососі. Переповнений пилосос змусять забиратися ще раз, і зробити це доведеться раніше, ніж ви припускали.
 • Нерегулярне чищення домашнього текстилю. Не варто перетворювати постільні приналежності, килими, покривала і пледи в сховище пилу. Їй буде неважко переміститися звідти по всіх кутках кімнати.

Знайшли свої помилки? Виправити їх не важко, а прибирати після цього буде легше!