Чим замінити холодильник, якщо на дачі відключили електрику

У наш час неможливо уявити життя без холодильника. Але іноді доводиться не тільки представляти, але і дійсно обходитися без нього. Приїдеш на дачу, а там перебої з електрикою. Що робити? Відповідь є: використовувати накопичений досвід, який навчить, чим можна замінити холодильний агрегат.

Альтернативні холодильники

Існує безліч способів створення відповідних умов для зберігання продуктів.

ВАЖЛИВО! Для деяких варіантів потрібно заздалегідь придбати відповідне обладнання або запастися льодом.

Сумка-холодильник

Мабуть, самим популярним способом збереження продуктів є сумка-холодильник. Її корисно мати, щоб скористатися при необхідності.

Ця особлива сумка працює за рахунок охолоджувальних елементів або акумуляторів холоду, що перебувають у рідкому, кристалічному або гелевидний стан. Виробники випускають вироби різних обсягів. Це дозволяє кожному підібрати модель відповідних габаритів, щоб помістити всі продукти.

Але виручити при необхідності сумка-холодильник зможе тільки за наявності необхідної кількості акумуляторів. Їх доведеться заздалегідь придбати і тримати в морозильній камері. При аварії на електромережах такі акумулятори підтримують в сумці низьку температуру.

ВАЖЛИВО! Сумка дозволить зберегти низьку температуру всередині протягом доби, після цього потрібно буде замінити акумулятори.

Атмосферний холодильник

Під рукою не виявилося спеціальної сумки? Не біда! Влаштовуємо охолодження за рахунок фізичних властивостей речовин.

Якщо ви добре знаєте фізику, то без праці зможете зрозуміти принцип роботи атмосферного холодильника. В його основі лежать поняття точки роси і температури випаровування води. Незважаючи на складність пояснення процесу, виріб досить легко зробити з підручних засобів.

  • Наберіть воду у великий таз.
  • Помістіть продукти в бак, герметично закрийте його кришкою, поставте в таз з водою.
  • Накрийте кришку бака легко намокающим рушником і опустіть його кінці у воду, що знаходиться в тазу.
  • Помістіть конструкцію у тінь, для кращого ефекту бажано на протязі.
  • Слідкуйте за наявністю води, при необхідності поповнюйте запас.

ВАЖЛИВО! Даний метод простий у виконанні, але малоефективний при розміщенні на сонячній стороні і при високій температурі повітря, оскільки конструкція дозволить знизити температуру всередині лише на 10-15 градусів по відношенню до зовнішнього середовища.

Що ще можна використовувати замість холодильника?

Справжня дача володіє всім необхідним для нормального існування, на ній навіть холодильник не знадобиться. Подивіться уважно, і ви знайдете багато пристосувань для зберігання продуктів. Скористайтеся старовинними методами − вони перевірені століттями і можуть допомогти в наш час при відсутності високотехнологічних пристрою і пристосувань.

Льодовик

У даному разі мова йде не про сьогодення льодовику або шматку айсберга. Але при цьому шматок льоду повинен бути досить великим, щоб забезпечити охолодження. В даному випадку потрібно відколоти лід на річці, якщо йдеться про зимовий період. У літній період справа йде складніше, слід заздалегідь запастися льодом.

РАДА. Звичайні кубики з холодильника не можуть вирішити задачу. Для зручності слід налити воду в пляшки, заповнити на 9/10 і заморозити їх.

Якщо у вас часто відключають електрику, запасіть такі пляшки заздалегідь. Як тільки холодильник перестав працювати, покладіть їх у контейнер з продуктами. Це допоможе довше зберегти їжу і продовжити термін її придатності.

Погріб

Традиційний спосіб − тримати продукти в погребі. Так робили наші предки, коли сучасних агрегатів ще не існувало. Це логічний підхід до вирішення проблеми, оскільки в нижніх шарах повітря прогрівається менше, так і створення штучної тіні не дає продуктів швидко зіпсуватися. Якщо вам пощастило і на ділянці є погріб, можете скористатися ним.

При його відсутності можна зробити невелике сховище, що імітує погріб.

ДОВІДКА. Для цього досить вирити яму глибиною 2 метри, викласти її дошками і закрити зверху кришкою. Невеликий холодильник завжди буде під рукою.

Колодязь

Ще один дідівський спосіб, який ефективний і в наш час.

ВАЖЛИВО! Кринична вода дуже холодна, це сприяє досягненню ефекту холодильника.

Звичайно, можна просто опустити у воду продукти, складені в відро. Але краще робити це з дотриманням ряду простих правил.

  • Опускайте тільки швидкопсувні продукти, багато в відро не поміститься.
  • Відро не повинно повністю занурюватися у воду, достатньо опустити його на 2/3.
  • Поміщайте провізію в поліетиленові пакети, а відро накривайте герметичною кришкою для запобігання попадання води.
  • Не варто поміщати в колодязь відразу кілька відер. Вам буде незручно діставати їх, при цьому продукти можуть випасти.