Чим шліфують паркет

Існує кілька типів машин, для шліфування паркету. У всіх є достоїнства і недоліки. Тому потрібно з ними ознайомитися, щоб зробити вибір.

Машини для шліфування паркету

Шліфувальні машини дуже зручні та ефективні. Але у них є недолік – висока ціна. Найчастіше, такі машини купують підприємства, що займаються монтажем паркету. Звичайні люди купують їх рідко. Якщо потрібно відшліфувати поверхню паркету, найкраще орендувати це обладнання. Але щоб зробити поверхню гладенькою, крім машини потрібні додаткові пристосування:

 1. Лак і шпаклівка.
 2. Наждачка.
 3. Валик і пензлик.
 4. Гумові шпателі.
 5. Ножиці (щоб відрізати наждаку).
 6. Ключ, щоб прикріпити абразивний матеріал до пристрою.
 7. Пилосос для видалення стружки і пилу в процесі шліфування.

Барабанного типу

Стандартні і поширені пристрої для шліфування барабанного типу дозволять прибрати глибокі шари старого покриття. До складу машини входять:

 1. Барабан. Його ширина приблизно 20 див.
 2. Помпа. Тут накопичується стружка, яка з'являється в процесі шліфування.
 3. Абразивний матеріал. Він прикріплений до барабану. Його мета – циклювати поверхню.

Стрічкові

Підходять, якщо потрібно відшліфувати велику територію, або для грубого матеріалу. Завдяки низькому розташуванню центру ваги, машина щільно прилягає до поверхні. Завдяки цьому, зробити шліфувальні роботи стає простіше.

Кутові

Такий вид використовують, якщо необхідно обробити важкодоступні місця. Шліфування здійснюється шліфувальним диском. Він буває кількох форм:

 1. Плоска.
 2. Тарілчаста.
 3. Камера.
 4. Чашкова.

В сучасних устаткуванні встановлюють додаткові функції, що дозволяють зробити роботу простіше. Серед них:

 1. Регулювання оборотів.
 2. Підтримання необхідної кількості оборотів.
 3. М'який запуск.
 4. Захист він незапланованого виключення (до відключення світла, є ризик пошкодження пристрою).

Дискові

Цей тип більше підходить для остаточного шліфування покриття. Вони дозволяють обробити паркет перед тонуванням і покриттям лаком. Розміри машин різні, а вибір насадок великий. Змінюючи насадки, ми можемо здійснювати шліфування у важкодоступних місцях:

 1. Біля розетки.
 2. Під батареями.
 3. Поряд з трубами.

Увага! Ці машини – хороша заміна кутовим пристроїв.

Вібраційні

Ці пристрої плоскошлифовального виду. Вони універсальні, і тому дозволяють не тільки здійснювати шліфування, але і первинно обробляти паркет. Принцип роботи – зворотно-поступальні рухи. Швидкість роботи залежить від частоти коливання підошви (чим вище, тим швидше). Але надмірна швидкість знижує якість, тому для шліфування необхідна низька частота.

Ексцентрикові

Основний принцип роботи взято з вібраційних пристроїв, але з доповненням у вигляді кола шліфування. Завдяки цьому, продуктивність пристрою стає вище. Руху і вібрація дозволяють якісно обробити поверхню.

Продуктивність залежить від діаметра окружності вібрації. Як і у випадку з вібраційним пристроєм, чим вище коливання, тим швидше відбувається шліфування, але гірше якість.

Довідка! Також враховується швидкість роботи (для паркету краще підійде повільний режим).

Яка машина для шліфування краще

Неможливо точно сказати, який пристрій краще. У всіх є достоїнства і недоліки. Якість обробки краще всього у ексцентрикового пристрої, але вони коштують дорожче всіх аналогів. Найдоступніша – барабанна, їй частіше всього шліфують паркет, але якість нижче, ніж у інших. А порівнювати їх з кутовими безглуздо, оскільки в останніх інше призначення.