Здувся паркет від води — що робити?

Одним з видів підлогових покриттів, здатних надати житловому приміщенню нотки аристократизму — є паркет. Це покриття з дерева. Є кілька різних його видів. Від того, як він зроблений, можна виділити: штучний, щитовий та складальний. Але, як би не був хороший цей підлогу, він має схильність до здуття.

Здувся паркет — що робити?

Здуття може відбутися з різних причин, але практично завжди основний винуватець — це вода. Як вона могла потрапити в паркет? Якщо рідина на підлогу не проливалася, значить вона могла потрапити в пароподібному вигляді. Необхідно проконтролювати стан вологості. Цей показник не повинен перевищувати значення в 40-60%.

Якщо вологість в нормі, значить вона проникає знизу. Швидше за все, була порушена технологія укладання паркетної дошки і під нею не прокладена плівка для гідроізоляції. Можливо у сусідів знизу в кімнаті висока вологість і саме звідти вона проникає і конденсується. Нерідкі випадки, коли здувається паркет від потопу з боку верхніх мешканців. При монтажі могли бути залишені вентиляційні зазори, а сам паркет був укладений поверх сирого бетону.

Що ж робити, якщо паркет здувся від води? Для початку потрібно вивчити місце пошкодження, щоб зрозуміти можливі причини здуття.

Обстежуємо місце деформації

Спочатку необхідно ретельно вивчити місце, в якому відбулася деформація. За зовнішнім виглядом пошкоджень найчастіше можна визначити причини здуття, а стало бути, і зрозуміти як виправляти ситуацію.

Якщо проблемну ділянку займає більше третьої частини кімнати, то тут вихід один — повна заміна покриття. До цього може призвести або потоп або неуложенная гідроізоляція. Однак, більш часто зустрічається локальне здуття. При цьому планки можуть вздыбиться на стиках, а можуть піти хвилею по всій довжині.

Визначаємо причину

Причин локальної деформації кілька:

 • Деформаційний шов недостатньої ширини;
 • Якщо має місце локальне здуття, а потрапляння вологи не виявлено — це говорить про порушення гідроізоляції або була пошкоджена труба теплої підлоги.
 • З-за пролитої води, найчастіше розбухають старі і рассохшиеся покриття.

Спосіб відновлення

 1. Якщо був використаний різний за якістю паркет, це помітно відразу. Такі плашки відрізняються своїм малюнком. Якщо деревина такого паркету досить якісна, добре просушена, то швидше за все зміни практично не будуть помітні і можна нічого не робити. Але якщо здуття сильно помітно, можна відшліфувати цю ділянку. Після цього стики потрібно буде обробити шпаклівкою, а також покрити паркет лаком. Надалі намагатися тримати один рівень температури в приміщенні.
 2. Якщо деформаційні шви відсутні або їх ширина менше необхідного, то тут ситуацію можна виправити за допомогою циркулярної пили. Необхідно пройтися по всій кімнаті, уздовж плінтусів, і зробити зазори.
 3. Якщо не була встановлена гідроізоляційна плівка. І покриття роздулося від того, що була вологою мінеральна стяжка. Тут без повного демонтажу не обійтися. Необхідно розкрити підлоги і просушити всі підстави.
 4. Якщо планки роздулися від води і ділянку пошкодження невеликий, а саме приміщення сухе, то слід почекати тиждень. Планки самі за цей час просохнуть і встануть на місце.
 5. Якщо пошкодження досить велике, то потрібна повна заміна покриття. Планочки потрібно підчепити і прибрати.

Не рекомендується використовувати повторно пошкоджені планки паркету. Його геометрія вже невірна і всі з'єднання прийшли в непридатність.

Експрес — ремонт паркетного покриття

Якщо паркет здувся тільки в одному місці, що робити в даній ситуації? Найпростішим методом вирівнювання трохи вздувшегося паркету, є доведення вологості до оптимального стану. Вологість у кімнаті необхідно зменшити до п'ятдесяти відсотків. Для цього влітку посилено вентилюють приміщення, а взимку використовують тепловентилятори. Локально прогрівають ділянку здуття феном, при цьому слідкуючи, щоб деревина не перегрілася. Місце здуття закривають шматком фанери і встановлюють на нього вантаж. Періодично фанеру прибирають, щоб паркет провітриться.

Ремонт з частковим демонтажем плашок

Якщо ушкоджена ділянка невеликий за своїми масштабами, то цілком розкривати підлогу немає необхідності. Замінити частково паркет зовсім нескладно.

 1. Після того, як підлога висохне, треба зняти ушкоджену ділянку. При цьому можуть виручити планочки, які залишилися після початкової укладання. Гірше, якщо паркет художнього типу. Тут впоратися можуть тільки фахівці.
 2. Після видалення деформованих частин, потрібно оглянути, наскільки сильно вода потрапила під паркет. Якщо гідроізоляція затримала її, то її просушити. Тільки не слід застосовувати фен, щоб не пропалити плівку гарячим повітрям.
 3. Протираємо сконденсировавшуюся на поверхні вологу і залишаємо просихати. Можна застосувати теплову гармату, щоб вода швидше висохла.
 4. Далі видаляємо всю грязь.
 5. Після видалення бруду і повної просушки, можна робити заміну.
  Заключний етап робіт — це шліфування заміненого ділянки і нанесення нового шару лаку.
 6. Після того як поверхня буде готова, необхідно покрити її лаком. Його наносять двома шарами. Між нанесенням шаром потрібно давати повністю просихати попереднього.