Як вибрати кавомолку електричну енергію для будинку

Приготувати справжній кави із зерен, змелених кілька днів тому, вже неможливо — це підтвердить будь-справжній цінитель підбадьорливого напою. Причина проста — в процесі зберігання порошок окислюється, випаровується частина ефірних олій, несучи за собою відтінки смаку і аромату. Щоб уникнути втрат, зерна рекомендується подрібнювати безпосередньо перед заварюванням.

Якісна механічна кавомолка забезпечує рівномірний помел, виключає сильне нагрівання в процесі подрібнення і надає можливість регулювання розміру частинок. Якщо ж бажання крутити млинок з ранку немає, варто підібрати электрокофемолку.

Як правильно вибрати кавомолку електричного типу

Автоблокування при неправильній збірці, захист від перегріву і місце для кабелю — безсумнівно, важливі критерії. Список можна доповнити матеріалом корпусу — сталь набагато краще пластику, хоча і дорожче. Але це все дрібниці в порівнянні з якістю і швидкістю помелу. А цей показник багато в чому залежить від пристрою кавовій млини.

Особливості ножових кофемолок

Як вибрати кавомолку електричну енергію для дому? Назва ножових варіантів говорить за себе — зерна подрібнюються схожим на дволопатеве пропелер ножем з нержавіючої сталі. Сам прилад працює за тим же принципом, що і блендер, варіацією якого і є.

Рівномірного подрібнення в такому пристрої не домогтися, зате меле воно дуже швидко. Регулювання помелу проводиться двома способами: або дати попрацювати довше, або збільшити швидкість.

Важливо! Переваги роторної кавомолки зводяться лише до помірної вартості, невеликим розмірам і простоті в експлуатації. Недоліків всього два: контроль помелу здійснюється «на око» і однорідності меленої кави від ножів не домогтися.

Рекомендована потужність для таких млинів складає 180 Вт. Якщо вибір припав на техніку більшої потужності, то вона повинна бути з регулятором швидкості. В іншому випадку є ризик познайомитися зі смаком подгорелого кави.

Машинка меншої потужності не потягне велику кількість зерен за раз, тому підійде тільки в тому випадку, якщо кавоманів в родині не більше двох.

Що являють собою жорнові кавомолки

Яку вибрати кавомолку електричну? Пряма спадкоємиця ручних млинів володіє більшими, у порівнянні з роторними аналогами, розмірами. Пов'язано це з тим, що вона оснащена відразу двома герметичними ємностями — під зерна і під мелену каву.

Між ними знаходиться головний елемент кавомолки — жорна. Вони можуть бути:

  • Металеві;
  • Керамічні;
  • Кам'яні.

Перший варіант найдешевший. Якщо орієнтуватися на нього, то краще вибрати кавомолку з жорнами з нержавіючої сталі — чавунні сточуються швидше. Керамічні і кам'яні — характерна риса техніки, створеної для цінителів кави.

З-за крихкості вони вимагають дбайливого відношення (млин упускати не можна — жорна можуть розколотися).

Регулювання якості помелу виробляється за допомогою зміни зазору між жорнами. Змінюється тільки розмір частинок — незалежно від налаштувань машинка видасть однорідний мелену каву, без характерної для ножових кофемолок «разнокалиберности».

Важливо! Жорновий кавомолка не нагріває зерна, зберігаючи максимум ефірних олій і не змінюючи смаку і аромату кави.

Прилади можуть мати до 15 режимів роботи. Є можливість дозувати помел. А ще в такий кавомолці можна зберігати частину запасу ароматних зерен — герметична ємність для них може вміщати від 90 до 1000 г кави, який не втратить своїх властивостей навіть при досить тривалому зберіганні.

Рекомендована потужність таких приладів — 250-300 Вт. Моделі потужністю до 1 кВт більше підходять для кафе, ніж для домашнього використання, і коштують значно дорожче. Малопотужні машинки дешевше, але підійдуть хіба тільки самотнім кавоманам — інтенсивна експлуатація призводить до їх частих поломок.

Які бренди кофемолок варто вибрати

Як правильно вибрати кавомолку електричну енергію для дому? Bosch, Moulinex, Kenwood Philips або пропонують гідну якість, але слід розуміти, що частину вартості — плата за бренд. Bekker, Vitek та Scarlett виробляють не поступається за якістю виконання техніку. Але обійдеться трохи дешевше, ніж у «еталонних» брендів.

Mahlkönig — вузькоспеціалізована компанія. Якщо потрібно виріб від тих, хто знає про каву «все і трохи більше», варто пошукати саме продукцію цього бренду. Конкурувати з німцями може, хіба що, італійська Macap, у якої досвіду в «кавовій» сфері трошки більше. Чи іспанська Cunill, чия модель cunill brasil стала зразковим помічником бариста.

Московський виробник «Мікма» представлений лінійкою сучасної побутової техніки, яка коштує дешевше зарубіжних аналогів, але не поступається їм за якістю. Це твердження стосується і модельного ряду кофемолок.