Що буде якщо залишити включеної електричну плиту

Електроплити в даний час отримують все більше поширення. Це не дивно адже електроплита має ряд об'єктивних переваг в порівнянні з газової: при її використанні не утворюється кіптява і шкідливі речовини, що містяться в продуктах згоряння газу, відсутній ризик вибуху або отруєння чадним газом. Однак вона все одно є джерелом підвищеної небезпеки, оскільки несе ризик ураження електричним струмом або пожежі. Перед використанням електроплит власники повинні в обов'язковому порядку ознайомитися з особливостями експлуатації даного типу пристроїв.

Загальні правила експлуатації електроплити

Дотримуючись кілька простих правил при експлуатації, можна забезпечити тривалий термін служби пристрою, а головне, власну та безпеку членів сім'ї. Щоб пристрій працював справно і прослужила як можна довше, необхідно:

 • правильно вибрати місце установки (далеко від джерел тепла, раковини і легкозаймистих поверхонь);
 • забезпечити підключення до електромережі в відповідності з вимогою стандартів (обов'язкова наявність заземлення, окремого автоматичного вимикача на електрощиті, перетин підводного кабелю повинно бути підібрано виходячи з потужності);
 • обов'язково відключати пристрій від мережі живлення при чищенні і обслуговуванні;
 • регулярно чистити поверхню від пригорілої їжі;
 • не залишати включені конфорки тривалий час порожніми.

ВАЖЛИВО! В цілях власної безпеки ніколи не залишайте електроплиту включеним на тривалий час без уваги і не використовуйте її для обігріву приміщення.

Дотримуйтесь цих простих правил і плита прослужить вам довгі роки, не створюючи проблем.

Що буде, якщо залишити електроплиту включеною

Багато хто задається питанням, небезпечно залишати електроплиту включеним на тривалий час. Універсальної відповіді на це питання не існує. Все залежить від типу і конкретної моделі.

Якщо, йдучи з дому, ви забудете вимкнути сучасну варильну панель, то нічого страшного не станеться. Вона оснащена великою кількістю датчиків і пристроїв безпеки, здатних вимкнути агрегат у разі:

 • відсутність активності з боку господаря протягом декількох годин;
 • попадання на варильну поверхню їжі або сторонніх предметів;
 • відсутності на включеної конфорці посуду;
 • перегріву пристрою.

УВАГА! Неприємних наслідків слід очікувати, власникам традиційних електроплит з нагрівальними елементами у вигляді тенів або млинців. Пристрої даного типу самостійно не відключаться і будуть працювати весь час вашої відсутності.

У кращому випадку, слід очікувати:

 • значного рахунки за електроенергію;
 • значного зниження ресурсу пристрою або виходу з ладу нагрівального елемента.

Це пов'язано з тим, що повітря має низьку теплопровідність, при відсутності відведення тепла конфорка перегрівається і покривається мікротріщинами, а ніхромова спіраль всередині значно стоншується.

Найнеприємніші наслідки, аж до пожежі, будуть, якщо залишити включеної електроплиту з размешенной на ній посудом, наявністю на нагрівальному елементі слідів масла, пригорілої їжі або поряд з легкозаймистими матеріалами (кухонні фіранки, рушники тощо).