Як вибрати кухонну машину

Першим був планетарний міксер. Потім його доповнили блендером і насадками, значно розширивши функціонал. Потім змінили число приводів, збільшивши число виконуваних завдань ще більше. Внаслідок еволюції на полицях магазинів виявився такий асортимент кухонних машин, що зробити вибір стало важко. Впоратися з цим нелегким завданням допоможе тільки правильна розстановка акцентів.

Як підібрати собі кухонну машину

 

Її часто плутають з більш компактним і тихим комбайном. Основа омани зрозуміла — занадто багато подібностей. Але якщо розбиратися в деталях, то основними ознаками кухонної машини можна вважати великі:

 • потужність;
 • розміри корпусу і чаші;
 • рівень захисту.

Ще одна ознака — шум. Кухонна машина голосніше свого компактного побратима. Але з огляду на більш високий рівень надійності і здатність переробляти більше продуктів за той же відрізок часу, на цьому недоліку акцентувати увагу недоцільно.

Критерії вибору

Виходячи з потреб, головними орієнтирами при виборі кухонної машини служать потужність, об'єм чаші і кількість змінних насадок. Наступний етап — габарити і функціональність. Останній етап — дизайн і використовувані матеріали. Просуваючись в такому порядку легко підібрати техніку, яка не розчарує.

Виробник

Законодавцем моди, задає стандарти кухонних машин, можна назвати KENWOOD. Виробник випускає дорогу техніку. Але за ціною ховаються передові досягнення і рішення.

Висока якість при середніх цінах гарантує BOSCH. Головна відмінність кухонних машин від цього виробника — три вала привода і багатофункціональна система підключення. Це рішення запатентоване, тому у інших брендів можливі лише його аналоги.


Невеликий асортимент Мулинекс компенсує низькими цінами. Це виробник якісної і недорогої побутової техніки — ідеальне рішення для тих кулінарів, хто шукає кухонну машину для домашнього використання за розумні гроші.

Тип

Орієнтуючись на конструктивні особливості кухонних комбайнів їх можна умовно розділити на техніку:

 • з кількома гніздами, одне з яких відведено під блендер;
 • з одним гніздом.

У першому випадку додаткові гнізда можуть розташовуватися збоку і зверху. Основна перевага — можливість скоротити час приготування за рахунок паралельної роботи приводів. Другий варіант відрізняється великим числом вхідних в комплект насадок.

Функціонал

Головні завдання кухонної машини — подрібнити і замісити, для чого потрібні різні швидкісні режими. Їх кількість варіюється від 2-4 у бюджетних моделей до 12-14 біля дорогої техніки.

Наявність вбудованих ваг полегшить дозування продуктів. А нещодавно з'явилися на ринку моделі з індукційним нагрівачем дозволяють готувати прямо в чаші. Температура і тривалість приготування регулюються в кілька торкань.

Матеріали

В залежності від виконання можна виділити дві категорії кухонних машин:

 1. З пластиковим корпусом — відрізняються малою вагою і легкістю у догляді. З достоїнств найбільш помітна низька вартість.
 2. З корпусом з нержавіючої сталі — солідні вага і довговічність. Але і ціни відповідні.
 3. Матеріал насадок і ножів теж може бути різним. Для приготування соків і пюре рекомендуються пластикові комплектуючі. Нержавіюча сталь — гарантія збереження вітамінів в подрібнюваних ножами терками продуктах.

Характеристики чаші

Зносостійкість, міцність і відсутність взаємодії з продуктами — вимоги, що пред'являються до цього елемента. Чаші бувають:

 • пластикові;
 • скляні;
 • сталеві.

Першими комплектуються бюджетні моделі. Якісний пластик служить досить довго і досить міцний. Однак він порівняно швидко покривається подряпинами, які впливають не тільки на зовнішній вигляд — пошкоджена чаша погано миється і вбирає запахи.

Ударостійке скло характерно для приладів середньої цінової категорії. Воно позбавлене недоліків пластику і дозволяє контролювати процес приготування. Але вимагає дбайливого ставлення, оскільки різкий перепад температур або випадковий удар неминуче призведуть до утворення тріщин або сколів. Та й легкими такі чаші не назвати.
Нержавіюча сталь йде в комплекті з напівпрофесійної технікою. Такі чаші легко миються, не взаємодіють з продуктами і мало важать. У них допустима термічна обробка продуктів. Єдиний недолік — ціна.

Чаші з дешевої сталі іржавіють. З алюмінію — легко дряпаються і деформуються. Тому при їх виборі важливо приділити увагу якості матеріалу.
В залежності від потужності кухонної машини, в комплекті з нею йдуть чаші різного обсягу. Для великих виробник вказує мінімальну рекомендовану масу перероблених продуктів. Відштовхуючись від цього параметра можна прийняти рішення про необхідність доукомплектування чашею меншого обсягу.

Не варто плутати загальний корисний об'єм. Заповнена до країв чаша може вміщати 2 л, з яких корисними виявляться лише 1,5 л. Слід орієнтуватися на зазначені виробником мітки — все, що виявиться вище верхньої, неминуче розплескати в процесі роботи кухонної машини.

Потужність

Двигун — серце машини. Якщо він постійно буде працювати на знос, то і термін експлуатації до першої поломки виявиться недовгим. Тому рекомендується підбирати техніку з невеликим запасом потужності.

Оптимальним вважається діапазон 1000 — 1500 Вт. Кухонна машина з таким двигуном впевнено місить тісто і переробляє м'ясо.
Якщо ж основним завданням техніки буде нарізка овочів і приготування пюре, то потужністю від 500 Вт, буде достатньо. Напівпрофесійна техніка характеризується потужністю від 2000Вт.

Комплектація

Базова комплектація безпосередньо залежить від вартості обладнання. Чим дорожча машина, тим більше доповнень до неї додається. Щоб не розгубитися при погляді на асортимент, бажано озирнутися на кулінарні уподобання сім'ї і вибрати необхідний мінімум насадок, міксерів і чаш, які будуть використовуватися регулярно. Пізніше можна буде придбати додаткові комплектуючі — саме ті, які потрібні.

Рекомендації по вибору

Істотно заощадити в момент покупки кухонної машини допомагає чітке визначення її завдань. Так, до неї може додаватися понад 30 додатків, з яких більше половини можуть просто покриватися пилом на полиці. Відмовившись від зайвого, краще вкласти фінанси в запас потужності або якість матеріалів.

Те ж стосується і швидкостей. Навіть професійні кулінари рідко використовують більше 5-6. Вбудовані індукційний нагрівач і ваги роблять процес приготування комфортніше. Але якщо бюджет обмежений, то є сенс відмовитися від них на користь збільшення довговічності техніки.

Єдиний обов'язковий пункт — наявність захисту від перегрівання. Високошвидкісні режими або тривала безперервна робота кухонної машини неминуче ведуть до нагрівання двигуна. При відсутності захисту він може просто вийти з ладу.