Розміри кулерів для води

Кулер – це пристосування, що полегшує отримання питної води у необхідних дозах. Перші моделі могли лише подавати воду, тоді як сучасні пристрої мають більш широкий набір можливостей і стильний дизайн, який вписується в інтер'єр приміщення. Кулер в найпростішому вигляді являє собою ємність з отвором для бутлі, оснащену двома або трьома кранами для наливу і індикаторами нагріву/охолодження, а також вимикачем живлення.

Різновиди і розміри кулерів для води

За способом розміщення кулери бувають:

 • підлогові;
 • настільні.

Підлоговий вид найпоширеніший і, як правило, володіє найбільшими можливостями, наприклад, нижній завантаженням бутлі і компресорним охолодженням. З мінусів можна відзначити великий розмір і вартість використання.

Настільний має перевагу в габаритах, що дозволяє розташувати його в більш зручному місці. Проте цей тип має і недоліки – він займає корисну поверхню, потребує міцної поверхні і доступу при обслуговуванні, з-за невеликого розміру не працює з бутлями.

За принципом роботи поділяють на бутильовані і диспенсери. Перший варіант забирає воду з бутля, вставленої зверху або знизу в корпус кулера. Працюють з обсягами 19 і 22 літри, при наявності перехідника також і з 5 літрами. Диспенсери ж працюють від водопроводу і очищають проточну воду з допомогою фільтра.

Моделі, що працюють з проточною водою, є наступною сходинкою у вдосконаленні кулерів і володіють рядом переваг:

 • меншими розмірами;
 • покращеної фільтрацією;
 • відсутністю потреби покупки чистої води;
 • високою функціональністю;
 • сучасним дизайном;
 • підвищеної автономністю.

Інші характеристики кулерів

Якщо нагрівальна система у всіх пристроїв практично ідентична, то система охолодження має суттєві відмінності. Охолодження рідини може здійснюватися з допомогою електроніки або компресора. Перший вид більш дешевий, простий в обслуговуванні та ремонті, але відрізняється низькою продуктивністю, краще підходить для невеликої кількості людей. Другий варіант більш надійний і продуктивний, внаслідок чого може експлуатуватися без проблем великою кількістю працівників. Також він безпечний при експлуатації, найчастіше має блокування кранів, що важливо при наявності доступу до неї дітей.

Компресорний вигляд має великі габарити в порівнянні з електронним, але оснащений системою регулювання температури води, також охолоджує воду до температури 5 градусів Цельсія, проти 15 у його конкурента. Відрізняється підвищеною економічністю в плані електроенергії і води, поліпшеною автономністю і якісної фільтрацією води від шкідливих домішок і мікроорганізмів. Існують пристрої з додатковими функціями: холодильною камерою для їжі та напоїв, генератор льоду, можливість газування, озонування.

УВАГА! Мінусами даних виробів є: складність ремонту при поломці, висока вартість порівняно з простими моделями (особливо при широкому наборі функцій), збільшені габарити.

Як вибрати кулер з пляшкою

При покупці кулера слід керуватися наступними факторами:

 • зручність розміщення – вибирайте підлогу або настільний вигляд у відповідності з потребами;
 • зважте плюси і мінуси моделей, що працюють з бутлями і диспенсерів, виходячи з можливостей бюджету;
 • оцініть необхідність в різних функціях пристрою — потрібні вони чи ні.

Провідними виробниками, що продають обладнання оптом і в роздріб, є: торговий дім AEL, AguaWork, Beon, Ecotronic, Hotfrost. Ми рекомендуємо вибирати саме через хорошої якості продукції і гарантії на вироби.