Що таке бойлер в парогенераторі

У кожному будинку знайдеться декілька побутових приладів, значно спрощують нам життя. Парогенератор стане кращим другом для кожної господині, так як володіє величезною кількістю переваг і здатний виконувати багато функцій, серед яких прання та очищення. Розглянемо детальніше будову цього агрегату, зокрема, що таке бойлер, для чого він потрібен і яка модель вам підійде більше: з ним чи без нього.

Для чого необхідний бойлер в парогенераторі

Для початку розберемося з принципом роботи парогенератора: цей прилад виробляє пар, який утворюється з води при нагріванні. Існує багато різних моделей, але основним критерієм їх розрізнення є все ж наявність бойлера.

У першому випадку у комплектацію пристрою входить також спеціальний відсік для води. Таким чином, вода нагрівається саме в ньому, а потім за допомогою тиску подається по шлангу до самого праски. Такі моделі теж різняться:

  • Два резервуара;
  • Один резервуар;

Якщо відсік тільки один, то вода нагрівається безпосередньо в ньому, перетворюючись на пару, і вирушаючи по шлангу до праски, а от якщо їх два, то рідина проробляє шлях до другого резервуара, потрапляючи на спеціальний елемент і нагріваючись тільки там.

Важливо! Зверніть увагу на об'єм, тому що випадково придбавши парогенератор з малою ємністю, ви ризикуєте постійно витрачати час на те, щоб доливати в нього рідину. Звичайно ж, все залежить і від кількості речей, які ви збираєтеся гладити/чистити, але ігнорувати цей надзвичайно важливий параметр все ж не варто.

Парогенератор без бойлера характеризується тим, що у нього відсутній такий резервуар. Вода нагрівається прямо на підошві праски, відразу ж вступаючи на неї по шлангу. У цьому випадку температура пари істотно нижче, але це компенсується легкістю самого агрегату.

Різниця між парогенераторами з бойлером і без

Який парогенератор краще: з бойлером або без? Крім, власне, наявності бойлера ці моделі мають різні характеристики.

Так, парогенератори з бойлером виробляють менш вологий пар з надзвичайно високою температурою. Крім того, вам доведеться почекати деякий час після включення, поки пристрій буде готовий до використання. На цей фактор впливає також і кількість резервуарів, тому що в одній з ємностей вода завжди холодна, а нагрівається тільки при переміщенні в другу, де перетворюється в пар.

Як ми вже згадували, цей апарат більш габаритний, що також варто враховувати при покупці. Зате він чудово пропрасовує всі речі. Якість такого парогенератора незмінно залишається на висоті!

Модель без бойлера відрізняється виробництвом дуже вологого пара, температура якого нижче. Але в той же час він більш зручний для використання в побуті, тому що досить легкий і не займає багато місця. А також відрізняється швидкістю підготовки до роботи — не потрібно довго чекати, тому що пара утворюється на нагрівальному елементі відразу ж, виділяючись потім через підошву.

Який пристрій краще: з бойлером або без

Все залежить від ваших потреб. Кожна модель адаптована під особливі умови і має свої суттєві характеристики, про які ми розповідали вище.

Визначте, що для вас важливіше. Якщо це швидкість і максимальну зручність при використанні, то вибір очевидний: зробіть його на користь парогенератора без бойлера. Швидкість і комфорт порадують вас відразу ж після покупки.

Якщо ж ви хочете, щоб ваші речі були відпрасовані максимально ефективно і вас не лякає ваговитість пристрої з відсіками, то придбайте саме його.

Важливо! Зверніть увагу, що якщо у вас багато речей з тканини, що вимагає дбайливого ставлення, то є сенс придбати парогенератор з накладкою з тефлону. Так ви захистите їх від пошкодження.