Чим відрізняється парогенератор від праски

Ще зовсім недавно, єдиним способом гладити білизну був праска, він був «монополістом» у цій справі. Все змінив парогенератор, який за останні кілька років став доступний бажаючим з будь-яким рівнем доходу.

Різниця між праскою і парогенератором

Привести все в порядок можна двома способами:

  • парогенератором;
  • праскою.

Їх основна відмінність — принцип дії приладу і особливості обробки тканини. Ці параметри відіграють основну роль у розумінні чим відрізняється праска від парогенератора. Праска для обробки тканини нагріває свою поверхню до високих температур, а парогенератор — виробляє пару, яка подається під невисоким тиском, на цьому і заснований процес прасування речей.

ДОВІДКА! Деякі сучасні моделі прасок мають вбудовану систему парогенерирования.

Характеристики і функції праски

Праска — електричний побутовий прилад, який призначається для прасування білизни, верхнього одягу, текстильних виробів і т. д. Його знову — електронагрівальний елемент («підошва»), який може розігріватися до 200 градусів. Експлуатувати праска варто з обережністю, особливо слід стежити, щоб він був подалі від дітей.

Кілька режимів прасування (залежить від типу тканини, яку належить гладити) допоможуть зробити цей процес максимально комфортним. Виробники сучасних прасок оснащують їх все більшими доповненнями до основних функцій, але всі вони ґрунтуються на характеристиках, які описані вище та кардинально нічого нового не привносять.

Єдиним доповненням, яке істотно впливає на основні характеристики, виступає відмінність робочої поверхні.

ДОВІДКА! Робоча поверхня праски може бути виконана з різних композитних матеріалів, що прискорює процес її нагрівання і сприяє підвищенню пожежної безпеки.

Характеристики і функції парогенератора

Парогенератор — універсальний побутовий прилад, який може застосовуватися не тільки для прасування. В парогенераторі функція прасування виступає скоріше другорядною і додаткової до загального числа завдань, які він може виконувати. Гарячий пар виконує додаткову функцію очищення тканин, що не входить в можливості звичного праски. Також, гарячий пар чинить потужну антибактеріальну і антипаразитное дію на вироби текстильної промисловості.

Принцип дії класичного парогенератора полягає в розігріві води до стану пари. Це досягається шляхом попадання води — процес відбувається в невеликий, спеціальній камері, на елементи нагрівання рідини. Процес пароутворення відбувається за лічені секунди — апарат майже відразу готовий до роботи. Робота з водою більш безпечна і викликає (за статистикою) менше число інцидентів або травм при роботі з парогенератором. Додатково, парогенератори мають надійні системи захисту від перегріву, засмічення труб прохідності або несправність одного з елементів нагріву — прилад просто призупинить свою роботу. При збоях в роботі електромережі, прилад ще деякий час зможе працювати самостійно, поки є необхідний тиск пари.

Що вибрати, і для яких цілей

Що отримують господині, вибирають собі в допомогу праска:

  • можливість прасування тільки в горизонтальному положенні тканини — це означає, що необхідно простір для розміщення прасувальної дошки та іншого обладнання;
  • прилад досить небезпечний в експлуатації — як в плані травмування, так і в плані можливого псування тканини при неправильно обраній ступені нагріву.

Разом з тим тільки прасування праскою дає той ефект, до якого всі звикли.

Що можна очікувати від експлуатації парогенератора? Їм можна не тільки гладити речі у звичному горизонтальному положенні, але і обробляти одяг вертикально. Така варіативність істотно розширює сферу застосування приладу і підвищує комфорт при його використанні. Дана особливість буде актуальною в малогабаритних квартирах або в місцях, де немає достатнього простору для прасування.

Додатковим плюсом приладу є те, що пар не просто розгладжує тканину, а виробляє її очищення. Це дозволяє доглядати не тільки за одягом та білизною, але і виконувати очищення оббивних тканин (обшивку диванів, килимів, штор та іншого). Щітка насадка зможе прибрати забруднення, які утворюються в процесі випарювання.

Виробники парогенераторів пропонують різноманітність режимів експлуатації приладу. Багато з них можуть заплутати недосвідченого користувача і здатися неефективними. Але в процесі використання можна підібрати відповідний режим і отримати максимальну користь від парогенератора.