Як користуватися парогенератором

Сучасний ринок побутової техніки представляє безліч приладів, значно облягаючих для кожної господині домашні клопоти. До таких належить і парогенератор — альтернатива звичному праски. Він зручніше і практичніше у використанні і володіє низкою ключових особливостей.

Визначення та переваги

Парогенератор являє собою праска (або трубку з спеціальним розпилювачем), з'єднаний спеціальним шлангом з нерухомою платформою. Дану платформу виготовляють у вигляді спеціального бака, який відповідає за підігрів води та подачу пари. Проходячи через шланг, пар випускається назовні через пристосовані для цього отвори. Такий пристрій використовують у багатьох сферах. Основним застосуванням є очищення та прасування одягу.

Парогенератори отримали широке використання завдяки своїм перевагам.

Позитивні якості:

 • підвищені температури виділяється пара сприяють дезінфекції матеріалів;
 • спрощується процес прасування одягу, так як відпарювачем легко дістатися до важкодоступних місць;
 • усунення плям і неприємного запаху;
 • підходить для очищення делікатних тканин і верхнього одягу (шуба, пальто);
 • застосовується для очищення плям на меблів, штори, килими. Усуває пилових кліщів;
 • можливе використання для очищення твердих поверхонь: кахель, підлога, стіни.

Інструкція до використання

Для того щоб користування було ефективним, необхідно грамотно ознайомитися з керівництвом по експлуатації. Виробники представляють повний і розгорнутий інструктаж для ефективного і якісного застосування.

Перед безпосереднім використанням заливаємо необхідну кількість води в бак (воно вказується в доданому керівництві). Знімаємо кришку і наповнюємо бак чистою водою. Підключіть прилад до мережі. При підготовці апарату до використання звучить спеціальний сигнал.

Важливо! Для роботи необхідно використовувати тільки чисту фільтровану воду.

За допомогою перемикача встановлюємо необхідний режим. Його вибір залежить від тканини і матеріалів. Також вибираємо температуру розігріву для підошви праски. Дані показники зазначені на ярликах речей, з якими доведеться працювати.

Після того як парогенератор готовий, можна приступати до процесу прасування.

Кнопка подачі пари розташовується під ручкою праски. Натискаємо її і акуратно переміщуємо праска по поверхні тканини. Також можлива подача парового удару. Така функція допомагає при розгладженні особливо складних складок. Кнопка подачі парового удару розташовується у верхній частині ручки.

У процесі роботи вода в бачку поступово витрачається на перетворення в пар. Відповідно, її треба періодично поповнювати. Спеціальний датчик контролює кількість рідини в баку і попереджає про її брак. Акуратно поповнюємо бак потрібною кількістю води і чекаємо, поки пристрій буде готовий до роботи.

При роботі з парогенератором необхідно дотримуватися не тільки правила експлуатації, але і техніку безпеки.

Запобіжні заходи:

 • Уникати попадання пари на відкриті ділянки тіла. Гаряча температура стане причиною виникнення опіків;
 • Не рекомендується використання звичайній проточній води при роботі. Заливають воду необхідно заздалегідь профільтрувати;
 • Неправильне виставлення режимів при прасуванні і час відпарювання може стати причиною псування тканин і матеріалів;
 • Мити парогенератор під прямим струменем води заборонено;
 • Наповнювати бак перед первинним використанням необхідно при вимкненому приладі.

Додаток: великою перевагою є вбудований режим очікування. Якщо увімкнений бездротовий пристрій простоює більше 10 хвилин, парогенератор автоматично вимикається і переходить в режим очікування: платформа праски не нагрівається, парогенератор не перетворює воду на пару. Це виключає можливість виникнення пожежі при неправильному використанні.

Дотримання правил і застережень допоможе продовжити термін експлуатації апарату.

Висновок

Парогенератор відноситься до універсальних побутовим приладом. Він володіє великим списком переваг і широкою сферою використання, завдяки чому швидко завоював довіру і прихильність споживачів. Цей пристрій стане незамінним помічником для кожної господині.