Що краще — відпарювач або парогенератор

Прогрес не стоїть на місці, тому в сучасному побуті все більше і більше місця займає різна техніка, яка допомагає справлятися з домашніми справами швидше, а то і зовсім звільняє нас від цих турбот. Одним з найважливіших занять домогосподарок у всі часи була прання та прасування. На це йшло багато часу і сил, але вже в останні двадцять років на ринку з'явилася величезна кількість різних пристосувань, здатних полегшити життя людині.

Але як розібратися у всіх цих моделях, пристроях, прасках і зовсім незрозумілих приладах, не розчарувавшись при цьому у виборі? Як зробити покупку максимально вигідною та корисною? Що ж взагалі таке ці таємничі відпарювачі і парогенератори, навіщо вони потрібні і який з цих приладів краще вибрати для дому?

Порівняння характеристик відпарювача і парогенератора

Для початку давайте розберемося з призначенням цих девайсів. І парогенератор, і відпарювач являють собою пристрій, здатне виділяти з-під так званою підошви пар, що дозволяє назавжди забути про марлі і мисці з водою, які були так необхідні при прасуванні раніше.

Незважаючи на удавану подібність, ці апарати мають суттєві відмінності в конструкції, різні характеристики і особливості.

Парогенератор — пристрій, що складається з кількох елементів:

 • власне, самого праски;
 • гнучкого шлангу;
 • резервуара для води.

ДОВІДКА! Особливо просунуті моделі містять у якості бонуса додаткову насадку або щітку, які використовуються для видалення плям. Надягати їх потрібно на шланг, попередньо знявши з нього праска.

Принцип роботи простий: вода всередині відсіку закипає і перетворюється на пару, яка, відповідно, силою тиску спрямовується в шланг. За 15 хвилин до початку використання потрібно залити в пристрій чисту воду. Виробляється пар виходить сухим, що дозволяє працювати навіть з щільними тканинами, видаляти плями з речей, не вдаючись до прання. Парогенератор відмінно справляється навіть із застарілими плямами, наприклад, від вина. Нерідко зустрічаються моделі, які передбачають функцію вертикального пара. Так ви можете легко прасувати або чистити штори або тюль. З таким приладом прасувальна дошка знадобиться нечасто.

Відпарювач відрізняється від пароочисника як зовнішнім виглядом, так і пристроєм. Його конструкція включає:

 • бойлер для води;
 • корпус, де генерується пар;
 • паровий шланг;
 • телескопічну складну трубку — також передбачена можливість її подовження у разі необхідності.

Звичайна висота такої стійки, як правило, становить 164 сантиметри, але у деяких моделей вона може досягати близько 185 сантиметрів. У більш дорогих варіаціях комплектація може бути розширена за рахунок спеціальних рукавиць, ворсяных щіток, тремпеля або дерев'яної планки.

ДОВІДКА! Тремпель — це синонім більш поширеного назви «плічка для одягу, який допомагає зберігати потрібну форму речі.

З цим приладом не потрібно возитися заздалегідь — одна-дві хвилини, і він вже готовий до використання. Принцип роботи дуже схожий на дію парогенератора — вода нагрівається, перетворюється в пару, яка виштовхується в шланг, але різниця в тому, що тут вже пара буде вологим. Моделі також бувають вертикальними або звичайними — з традиційної ручкою.

Характеристики та переваги парогенератора

Почнемо з характеристик:

 • сухий пар, що подається під тиском;
 • час підготовки: в середньому близько 10 хвилин;
 • температура пара близько 160 градусів;
 • істотні габарити.

Парогенератор володіє істотними перевагами, визнаними величезною кількістю людей. Він ідеально розгладжує складки навіть на виключно щільних і грубих тканинах, не боїться багатошаровості, може допомогти створити або, навпаки, позбутися від стрілок на брюках.

Час роботи біля дошки істотно скорочується. Парогенератор з легкістю знищує будь-які нерівності, ви можете погладити велику кількість речей за значно коротший термін, ніж, наприклад, використовуючи звичний праска без функції виділення пари. Безсумнівним плюсом є ще й те, що делікатні та тоненькі тканини, які міг пропалити такий праска, залишаться не пошкодженими після прасування парогенератором.

УВАГА! Габарити і вага парогенератора досить масштабні. Воно навряд чи підійде для постійного переміщення і в більшості випадків все ж передбачає використання в поєднанні з дошкою.

Так як на ринку представлений широкий асортимент, завжди можна підібрати девайс, який відповідає індивідуальним запитам і бюджету.

Якщо не лякає важкість цього приладу, все ж можна використовувати його для очищення забрудненої сантехніки або одягу від жирних плям за допомогою спеціальної щітки, про яку вже згадувалося вище. Також можна виразно домогтися успіху в догляді за килимами або чищення кахлю.

Характеристики та переваги відпарювача

Технічні характеристики цього приладу такі:

 • вологий пар, вироблений природно, тобто без тиску;
 • короткий час підготовки — від однієї хвилини;
 • температура пара — не вище 100 градусів;
 • маленький вагу, що не перевищує 1,2 кг

У відпарювачів зазвичай є кілька режимів роботи, придатних для різних ситуацій і матеріалів. Така обробка додатково проводить дезінфекцію речі: видаляє пил, грибок і неприємні запахи. На відміну від парогенератора, основною функцією якого все ж є прасування речей, техніка використовується в рівній мірі і для очищення, і для прасування.

З допомогою ручного відпарювача, який можна взяти з собою навіть в подорож, через його надзвичайно компактних габаритів, очищається меблі, м'які іграшки, користувач отримує можливість швидко попрасувати речі, не знімаючи їх з вішалки. Вартість цього агрегату досить невисока, тому він корисний і доступний практично кожному.

Крім того, відпарювачі бувають також вертикальними. Звичайно, їх розміри більше, а ціна вища, але різниця буде помітна відразу, завдяки розширеному функціоналу, об'ємному резервуару для води, який не доведеться нічого доливати під час роботи, а також посиленою потужності. Таким відпарювачем можна користуватися навіть при митті вікон, що заощадить багато часу і сил.

Таким чином, вибір домашнього побутового приладу залежить від особистих потреб і переваг. Якщо потрібен дешевий і компактний девайс, який можна сміливо назвати універсальним і придатним для взаємодії з будь-якими тканинами, а також миття вікон, догляду за іграшками, меблями і т. д., то вибір слід зупинити на отпаривателе.

Якщо ж хочеться зробити акцент саме на якісний, а головне швидкому позбавленню від потворних складок або хочеться чогось більш знайомого, схожого на звичний праска, то вибір очевидний — ідеальним рішенням стане купівля парогенератора.