Посудомийна машина не зливає воду

У будь-якої, навіть самої надійної техніки, є свій моторесурс. Вічний двигун намагаються винайти вже не одне покоління – не вийшло поки. Посудомийна машина не виняток – вона також з часом виходить з ладу. Відбувається це, як правило, без попередження – працювала, працювала, і перестала. Одна з таких поломок – посудомийка перестає зливати воду. У чому причина? Їх може бути декілька. У статті буде дано перелік можливих несправностей і методи їх усунення.

Причини, по яким в посудомийці стоїть вода після закінчення процесу миття

Найпоширенішими несправностями, з якими пов'язане порушення зливу води, є:

 • засмічення фільтра;
 • перегин зливного шланга;
 • засмічення зливної системи;
 • несправність або забруднення зливного насоса;
 • вихід з ладу пресостату;
 • несправність керуючого модуля.

Як визначити несправність

При забрудненні фільтра, що знаходиться, як правило, в нижній частині ПММ, його стан видно неозброєним оком.

Зі шлангом, що знаходяться позаду машинки, теж все зрозуміло — перегин або пережиму, якщо вони є, очевидні.

Щоб побачити, засмічена чи зливна система, доведеться від'єднувати зливний шланг від системи каналізації і від посудомийки і візуально оглядати шланг і місце його з'єднання з каналізацією. Шланг можна перевірити, пропустивши через нього воду, попередньо від'єднавши його від каналізації, але не від машини – якщо засмічення немає, вода буде витікати з нього нормальної струменем, під тиском.

Найбільш часта причина несправності – засмічення зливного насоса, розташованого в нижній частині посудомийки. Щоб визначити і усунути несправність, треба зняти насос, прочистити його, перевірити обертання внутрішніх крильчаток за допомогою олівця.

Якщо після вищезазначеного огляду посудомийка як і раніше не працює, то ймовірно, вийшов з ладу пресостат або програмний модуль.

Що робити, якщо в приладі залишається вода на дні

Експлуатувати несправну посудомийку не можна. Одна несправність, навіть незначна, якщо її не вирішити, тягне за собою інші, більш серйозні. Необхідно починати з порядком шукати причину поломки, перебираючи один за іншим варіанти. Якщо немає належного досвіду, часу або бажання займатися цим питанням – за відповідну винагороду його вирішать спеціально навчені люди.

Методи вирішення проблеми залежності від причини

Вода не зливається через шланг перетиснений

Результат пережиму шланга – воді нікуди дітися з посудомийки, природно, вона не йде. Після виявлення перегину або перетискання зливного шланга, який знаходиться позаду машини, його необхідно від'єднати від посудомийки, поправити, і, контролюючи надійність і герметичність з'єднання, повернути у вихідне положення.

Засмічення фільтра або окремих ділянок зливу

Забивається фільтр залишками їжі, в інструкціях до посудомойкам марки Bosch рекомендують попередньо видаляти їх перед миттям посуду. Фільтр знімається, прочищається за допомогою зубної щітки або проточної води, і ставиться на місце. При забрудненні зливного шланга, його також від'єднують і ретельно прочищають, після чого повторно під'єднують до ПММ. Нерідко засмічується з'єднання шланга з каналізаційною системою. В цьому випадку відокремлюють шланг і усувають засмічення.

Згорів насос, що відповідає за відкачування води з ємності посудомийки

Чистка фільтра, слива, шланга не допомогла. Що ж тоді? Найчастіше виходить з ладу насос. Як до нього дістатися?

 • Вилляти з посудомийки воду.
 • Вилучити фільтр.
 • Перевернути посудомийку і зняти піддон, закріплений на шурупах.

Важливо! На піддоні буває закріплений датчик "Аква-стоп", якщо пошкодити дроти, він перестане працювати.

 • Від'єднати індикатор "Аква-стоп".
 • Відкрутити насос і від'єднати його від шлангів.
 • Перевірити обертання крильчатки помпи. Якщо вона не крутиться, значить — насос несправний, треба міняти.

Під'єднайте мультиметр до контактів насоса. Нормальний опір має становити близько 0,2 кОм. Перевірити подачу напруги з насоса на керуючий модуль.

У разі несправності насоса, отримується такий же або аналогічний, і ставиться на місце колишнього.

Несправний пресостат

Пресостат – датчик рівня води в машині. При появі дефекту в резервуарі високого тиску або приєднаної до датчика трубці, дані спотворюються. У підсумку пресостат не посилає сигнал на модуль управління, насос не включається, і вода не зливається. При такій несправності необхідна заміна датчика.

Зламаний програмний модуль

Причин виходу програмного модуля з ладу кілька – коротке замикання, знос, або збій в прошивці. З лагодженням електроніки краще звертатися до фахівця, він поставить новий модуль, або полагодить старий.

У яких випадках краще звернутися до професійного майстру по ремонту посудомийок

Все залежить від наявних навичок, бажання і вільного часу. Засмічення або перегин шланга цілком можна усунути самостійно. Поміняти насос, пресостат або програмний модуль зможуть не всі. Є сумніви – не треба доламывать дорогу техніку. Потім все одно доведеться спеціаліста кликати, але ремонт може різко подорожчати.

Як не допустити, щоб на дні посудомийки залишалася вода

Щоб машина функціонувала правильно і довго, уважно ознайомтеся з інструкцією по експлуатації. Не використовуйте посудомийку в режимах, не передбачених цією інструкцією. При появі дивацтв в роботі, нехай навіть незначних — з'ясуйте їх причини, не чекаючи остаточного виходу приладу з ладу. Якщо немає розуміння причин появи води на дні ПММ – зверніться до фахівців.