Фекалії і клопи: чим загрожує носка нової одягу без прання

Чи знаєте ви, що будь-яку нову одежину потрібно випрати перед тим, як вперше надіти на тіло? Мова йде не лише про нижню білизну, але й будь-якої іншої деталі гардеробу, що б це не було – бюстгальтер або замшевий піджак? Дуже часто відразу ж після покупки ми мало замислюємося, які неприємності може в собі таїти нестираная річ. А ще частіше ми можемо виходити в обновці відразу ж після її придбання. Чому ж нову одяг, необхідно обов'язково випрати?

Якщо вам ніколи не доводилося бувати в «закулісся» будь-яких магазинів одягу, навіть брендових, то ви повинні знати, що побачене могло б налякати вас. І, звичайно ж, ви ніколи б не стали так легковажно ставитися до такого важливого кроку – перша прання тільки що купленої речі.

Клопи

Клопи проживають не тільки в траві, але і в одязі. Самі улюблені тканини для цих кровососів – хутро, бавовна, шерсть, акрил. Вони можуть там не тільки жити, але і відкладати личинки. Бридкі комахи, звичайно ж, проживають і на складах магазинів одягу, де благополучно паразитують на речі і навіть аксесуарах. При пранні комахи гинуть, особливо якщо температура води перевищує 40°С. Це перша причина, по якій нова річ обов'язково підлягає пранню – наявність на одязі і всередині її волокон дрібних комах.

Фекалії, піт, хвороботворні бактерії

Ви ж уявляєте собі, скільки людей приміряли вподобану вам річ, до вас? І не всі вони, як ви розумієте, можуть дотримуватися правил особистої гігієни і підтримувати чистоту свого тіла. Таким чином при кожній примірці на новому одязі можуть залишатися сліди чужого поту, мікробів, різні виділення і навіть фекалії. Це друга причина, яка вказує на те, що після покупки річ потрібно обов'язково випрати – її примірка іншими людьми до вас.

Рекомендації: як часто необхідно прати одяг

Отже, ви вже напевно зрозуміли, що одягати нову річ без попереднього прання загрожує деякими неприємними наслідками, починаючи від укусів клопами і закінчуючи глистами або діареєю. Навіть якщо здається, що річ абсолютно чиста і на ній немає видимих плям, це зовсім не говорить про те, що вона не таїть у собі яких-небудь інших неприємностей. Тому відразу ж після покупки постарайтеся випрати одяг згідно інструкції на етикетці. Суворо дотримуйтеся не тільки зазначеної температури води, але і режиму прання, а також допустимості віджиму і автоматичної сушіння.

Також не забувайте, що вищевказані неприємності можуть спіткати не лише з новим одягом, але і в тому випадку, якщо ви ігноруєте своєчасну прання речей. Як часто потрібно прати одяг, щоб вона зберігала свій зовнішній вигляд і при цьому була безпечною для вашого здоров'я? Звичайно, прання повинна відбуватися по мірі забруднення речей. Але не варто чекати місяцями, щоб їх попрати.

Існують негласні правила, які диктують періодичність прань деяких речей, навіть якщо на них немає видимих забруднень. Наприклад, спідниця може здаватися абсолютно чистою, але якщо носити її щодня, то річ потрібно випрати через 5-7 днів.

Як слід прати інший одяг?

  • штани – 1 раз в тиждень;
  • джинси – 1 раз в 10-14 днів;
  • сорочки – після кожного другого використання;
  • спідниця, сукня – 1 раз в 5-7 днів;
  • комбінезон (джинсовий, бавовняний) – 1 раз на тиждень;
  • спецодяг – 1 раз у 14 днів;
  • футболки – кожні 3-4 дні;
  • нижня білизна – кожен день.

В іншому варто відштовхуватися від власних відчуттів. У літній період кількість прань можна збільшити за рахунок інтенсивного потовиділення тіла, яке провокує неприємний запах. В такому випадку не варто чекати наступного прання і потрібно відправити річ у барабан відразу ж.