Навіщо в термосі на дні кришка

Більшість людей в різних ситуаціях використовували термос. Особливо актуальним він стає у походах і далеких подорожах. Основним призначенням термоса є збереження температури гарячого напою або продуктів протягом тривалого часу.

Пристрій і призначення термоса

У наш час на прилавках магазинів можна зустріти різні моделі термосів. Вони відрізняються за призначенням, зовнішнього вигляду, матеріалу, використовуваного для створення. А також за якістю виконання функції — збереження тепла.

З звичним пристроєм і елементами конструкції практично всі зустрічалися. Головну роль грає колба, в якій напої чи страви зберігають початкову температуру. Щільно закручена кришка допомагає виконати це призначення.

Але в деяких моделях зустрічаються деталі, призначення яких важко відразу визначити. У нашій статті ми розповімо про особливі кришках, розташованих на дні термосів.

ВАЖЛИВО! Для виявлення даного елемента слід відкрутити верхню кришку і уважно оглянути внутрішню частину, для зручності можна використовувати ліхтарик.

В яких термосах на дні є кришка

Далеко не у всіх виробах даної категорії можна зустріти незвичайну кришку, розташовану на нижній поверхні. Найчастіше вона застосовується в моделях зі скляними колбами всередині металевого корпусу.

У зв'язку з особливістю розташування частин, між внутрішнім і зовнішнім елементом утворюється повітряний прошарок. Якщо колба не буде надійно фіксована, вона буде бовтатися всередині конструкції. Це призведе до її пошкодження при подальшій експлуатації.

Тому були розроблені спеціальні болти з гайками для закріплення і фіксації. Завдяки різьбі, ви можете самостійно регулювати силу кріплення і при необхідності розбирати конструкцію для промивання.

Як використовувати кришку на дні термоса

Якщо ви зіткнулися з даною моделлю або знайшли старий термос, у якому застосовувався даний елемент, необхідно знати правило його використання.

Можливості

  • Кришка з різьбленням створює додаткове кріплення для скляної колби, розташованої всередині основного корпусу. Завдяки цьому, вона не хитається і надійно стоїть в корпусі.
  • Завдяки кришці, створюється повітряний прошарок.

ДОВІДКА! Повітря, будучи поганим провідником тепла, зберігає температуру напою і подовжує час використання термоса.

  • Крім цього, нижній елемент забезпечує додаткову герметичність. У разі перетирання і зношування силіконової прошарку нагорі можна відрегулювати положення колби і притиснути її.

Як користуватися

Використовувати цей елемент конструкції досить просто. Щоб відрегулювати положення, необхідно закрутити гайку внизу корпусу. При необхідності можна послабити або закріпити її. Для цього необхідно крутити гайку по різьбі.

ДОВІДКА! Для запобігання поломки під нею розташоване спеціальне стискувану кільце, яке не дозволить зламати колбу. Тому не варто переживати про силу закручування.

З часом деталі ламаються і приходять в непридатність, слідкуйте за цілісністю конструкції. При зовнішніх дефектах варто замінити деталі або купити новий виріб.