Як зняти кришку унітазу з кнопкою

Зламалася сантехніка?! Не треба так хвилюватися, справа житейська, рано чи пізно вона все одно вийшла б з ладу. Простіше і легше покликати сантехніків, щоб вони миттю усунули всі несправності, але... Якщо це звичайна несправність зливу, а руки приставлені туди, куди слід, навіщо платити більше?

У цій справі головне — розуміти, як слід знімати кришки, оснащені кнопкою. Саме такі моделі отримали на сьогоднішній день найбільше поширення. Для того щоб зняти з них кришку, доведеться докласти більше зусиль, ніж з унітазу, де якісь ланцюжки або важелі. Як кажуть: «Очі бояться, а руки роблять».

Навіщо знімати кришку унітазу і як це зробити

Навіщо доводиться знімати кришку зі зливного бачка? Усередині бака розташовується механізм зливу і механізм, відповідальний за набір води.

Так як для виготовлення пристроїв, розташованих усередині зливного бака, як правило, використовують пластик і гуму, а їх довговічність залишає бажати кращого, то природно, що поступово елементи конструкції приходять в непридатність.

До основних поломок слід віднести:

 • відсутність спуску води при натисканні на кнопку;
 • калюжі під ємністю;
 • нестача води в баку;
 • текти води через отвір переливу.

Як тільки помічені перші ознаки несправності, необхідно розбирати зливний бак. Приступаючи до роботи, треба запам'ятати кілька простих, але важливих правил:

 • запам'ятайте послідовність дій;
 • працюйте акуратно;
 • плавно збільшуйте силове навантаження на елементи конструкції.

Якою б не стояв спусковий механізм, зняти кришку з бака не складе великої праці. Все, що потрібно, це викрутити кнопку, яка відноситься до верхньої частини спускового механізму.

Важливо! Крім того, що бачки сучасних унітазів виглядають красиво і стильно, вони часто є високотехнологічним обладнанням. Не маючи відповідних навичок, з ними не так-то просто розібратися. І хоча вони значно спрощують нам життя в плані експлуатації і роблять її більш комфортною, але коли справа доходить до ремонту, вони стають причиною головного болю. Кришка бака з мікроліфтом — одне з таких пристроїв.

Більш сучасні і функціональні пристрої частіше піддані ризику виникнення несправностей. Саме тому їх необхідно періодично оглядати і проводити профілактичні роботи. По закінченні часу на них накопичується пил і бруд, що неминуче тягне за собою поломку. Для того щоб отримати доступ до пристрою, його необхідно спершу розібрати.

Внутрішня система усіх унітазів практично однакова, а що стосується кришок, то маються свої особливості в різних варіантах пристроїв, і їх необхідно попередньо вивчити. Якщо немає впевненості, що знань вистачить, то краще не ризикувати, а запросити професіонала. Це і швидше, і надійніше, хоча і не безкоштовно.

Як зняти кришку унітазу з кнопкою: порядок дій

Вирішивши зняти кришку унітазу самостійно, дотримуйтеся наступну послідовність дій:

 • натисніть на центральну частину кнопки і, утримуючи її, захопіть внутрішній і зовнішній край бортів;
 • продовжуючи тримати кнопку натиснутою, поверніть її по ходу стрілки годинника, поки вона не викрутиться (під час обертання, рахуйте скільки повних обертів ви зробили);
 • витягніть кнопку і підніміть кришку бака.

Тепер доступ до нутрощів бачка відкритий.

А якщо на кришці дві кнопки? У цьому випадку:

 1. Потрібно натиснути на маленьку кнопку. Коли вона втопиться вниз, на що відкрилася стінці стане видно проріз. Якщо підчепити цю проріз викруткою, то можна буде витягнути одну з кнопок. Отримати другу буде вже не складно.
 2. Як тільки з витягом кнопок буде покінчено, стане видно гвинт. Його потрібно викрутити.
 3. Далі все за відпрацьованою вже схемою. Викручується циліндр, на якому були кнопки, витягується, а слідом знімається кришка. Всі.

Але якщо на вашому сантехнічному приладі якась особливо складна система — не мучте себе. Запросіть сантехніка — нехай це буде його головним болем.

Існують деякі правила, яких треба дотримуватися при розбиранні механізмів будь-якого типу. Дотримуватися їх варто і під час робіт з розбирання унітазу:

 1. Якщо належить розібрати будь-яку конструкцію, необхідно чітко запам'ятовувати порядок виконуваних дій. Складання належить робити в зворотній послідовності.
 2. При роботі слід дотримувати акуратність: якщо деталі володіють підвищеною крихкістю, їх слід скласти так, щоб не розбити або випадково на них не наступити. Елементи кріплення потрібно укласти в окреме місце, щоб вони були під рукою, а не валялися по всій підлозі.
 3. Якщо не вдається розібрати яку-небудь деталь (вона не відкручується, не виймається), логічно припустити, що дії неправильні. З незнайомими пристроями взагалі слід бути обережніше і силу прикладати потрібно м'яко, а не так, як зазвичай.

«Якщо не піддається, значить, слід вдарить кувалдою!» — ось так точно не слід робити!