Розміри варильної панелі

Варильна поверхня — атрибут, який стає все більш популярним на сучасній кухні.

Вибираючи панель, потрібно звернути увагу не тільки на її модель, функції та можливості. Важливе значення мають габарити. Уточнимо, які розміри мають різні види сучасної варильної поверхні.

Навіщо знати розміри

Якщо ви хочете придбати нові меблі на кухню або оновити побутову техніку, то вам необхідна ця інформація. Адже важливо розібратися з тим, варильна поверхня яких габаритів буде поєднуватися з інтер'єром вашої кухні, впишеться в дизайн інтер'єру.

Варочну панель відносять до розряду вбудовуваної техніки. Значить, вам доведеться подбати про конкретному місці для неї. Виробники кухонних меблів повинні знати не приблизні, а максимально точні розміри. Адже якщо в стільниці буде занадто великий отвір, утримати вашу панель не вдасться.

А якщо придбання поверхні не збігається з монтажем кухні, відомості про габарити теж будуть важливі. Коли прийнято рішення про заміну поверхні, ви виберете ту, яка відповідає розмірам вже наявного отвору. Збільшити його, може бути, вдасться, якщо поруч багато вільного місця. А ось зробити виріз під техніку менше вже не вийде. Тому при покупці замислюйтесь, як буде встановлена техніка.

Що включається в габарити поверхонь

Вивчаючи дані панелі, ви побачите, що кожна з них має кілька даних. До них відноситься:

 • ширина;
 • глибина;
 • товщина.

Ширина

Це відстань, яка визначається між крайніми точками, розташованими праворуч і ліворуч. Причому незалежно від того, яку форму має пристрій. І для прямокутних, і для нестандартних фігурних виробів. На прямокутниках ширина передньої ближньої до вас, лінії буде дорівнювати її задньої лінії.

Глибина

Якщо ширина визначається в більшості випадків по передньому краю панелі, то глибина вимірюється по її боці. Цей параметр показує відстань від ближньої до вас точки поверхні до найдальшої.

Глибина поверхні не може бути більше тієї ширини, яку має стільниця.

Довідка: стандартні розміри глибини варильних поверхонь становить близько 60 див.

Конкретний розмір залежить від форми виробу. Він може бути трохи менше зазначеного параметра.

Товщина

Останній параметр панелі — її товщина. Це расстояние між верхньою і нижньою площинами пристрою. Вимірюється по бічному краю.

Довідка: стандартний розмір товщини панелей складає від 45 до 100 мм.

Точні дані кожної моделі вказані в паспорті виробу.

Розміри прямокутних варильних поверхонь

Незалежно від того, який вид панелі ви вирішили придбати (газову, електричну, комбіновану), вона буде відноситися до одного з трьох габаритних стандартів:

 • середні;
 • менше середніх — вузькі;
 • більше середніх — широкі.

Розглянемо, якими конкретно бувають параметри кожного виду.

Середні поверхні

До цієї групи відносяться пристрої шириною 45-60 див.

Для гарнітура невеликих габаритів підходять панелі з 3 або 4 конфорками.

 • Панелі з 3 конфорками мають ширину 45 див.
 • З 4 пальниками — 60 див.

Моделі середніх габаритів

 • Варіанти марки Nardi мають вершину «трикутника». Вона дивиться вліво, при цьому ручки панелі управління знаходяться у вертикальному положенні (у деяких варіантів у горизонтальному).
 • Електрична модель мають таке ж розташування конфорок. Наприклад, 3-х конфорочна газова варильна поверхня Foster відмінно підійде тим людям, які цінують дизайн в техніці і можуть придбати робочу поверхню великих габаритів. Ширина даної моделі становить – 52 див.
 • Вбудовувані незалежні моделі Frank виготовлені із загартованого скла, кількість конфорок – 5 газових, один з вбудованою колоною – TC, потужність пристрою становить — 3600, 3х1750/1000, габарити для встановлення — 560х480 мм.
 • Газові оснащені 1 потужної конфоркою, двома звичайними, однією економічною. Автоматичний електропідпал, термоелектрична захист встановлена від протікання газу. Пристрої мають решітки з сталі. Товщина пристрою становить — 30 мм, кількість конфорок – 4, параметри вбудовування (шхГ) — 560х480 мм.
 • Дані пристрої випускаються шириною 60 см. Газові поверхні даної ширини 4-конфорні. Пристрої розташовані у формі прямокутника, ромба, трапеції. Нетрадиційне розташування приладів на плитці виглядає незвично. Рекомендується вибирати зручну поверхню для готування. Чим більше має габарити пристрій, тим різноманітніше дизайн.

Електричної варильної панелі при ширині 60 см часто створюють оригінальний дизайн. Конфорки розміщені у формі ромба, прямокутника. Оригінальним оформленням відрізняються Kaiser, Gorenje, пристрої виконані світлого відтінку.

Якщо вам потрібна панель, що складається з 5 конфорок, то вона може мати ширину 68 см. Вони розташовані 1 в центрі, 4 по периметру. Навіть якщо модель поверхні має 5, в даному випадку конфорка швидкого нагрівання може бути відсутнім.

Нестандартні кольори моделей — це зелений, темно-синій. У цих моделях ручки розташовуються відповідно розташуванню їх конфорок. Пристрої з 5 конфорками можна розділити на різні види по ширині 61-80.

Якщо у плитки ширина 80 см, кількість конфорок може становити до 6. Hotpoint-Ariston має 6 конфорок і ширину від 75 до 87 див.

Вузькі поверхні

Вузькі поверхні встановлюють в маленьких приміщеннях. За допомогою них можна економити простір приміщення. Вбудована техніка відрізняється конфігурацією, підстава відрізняється витягнутою формою, на ній розміщені від 1 до 3 конфорок. Встановити пристрій можна вздовж стіни або поперек стільниці.

Мінімальна ширина складає 30 см. Газові варильні панелі пропонуються з 1, 2 конфорками. Передня має невелику потужність, задня більш потужна. А також слід звернути увагу на решітку. Якщо вона закриває відразу дві конфорки є зручною, надає стійке положення будь посуді. Функція швидкого нагрівання існує тільки у деяких варіантів.

Довідка. Вузькі панелі за характеристиками не відрізняються від пристроїв, що мають максимальну кількість конфорок.

Вузькі поверхні мають чорні або білі кольори, ідеально вписуються в інтер'єр невеликої кухні.

Для маленької кухні були розроблені вузькі електричні прилади. З допомогою вузьких поверхонь виходить організувати ефективно і комфортно обмежений простір кухні. Електричні варіанти можна встановити в будь-якому приміщенні, вони відрізняються надійністю в експлуатації, простотою догляду.

Широкі поверхні

При бажанні можна знайти вироби, які вражають своїми розмірами. Їх ширина понад 60 див.

 • Газова поверхня в різних моделях Smeg має від 90 до 116 см. У ній міститься до 4 видів конфорок.
 • Електричні пристрої, що мають ширину 61-80 см, оснащені 4-5 конфорками. Число зон розширення не залежить від їх кількості. Зазвичай це 1 овальна, 1 радіальна. У моделях Siemens пропонується 5-конфорочна, у якої 4 зони розширення, 3 радіальні, 1 овальна.
 • Електричні поверхні шириною 80-90 см обладнані 4-5 нагрівальними елементами, мають дві області розширення, радіальну, овальну.
 • Марки Bosh, Smeg пропонують 4 зони, ширина поверхні 91,6 див.

Важливо! Функціональність газових або електричних пристроїв не залежить від їх габаритів.

При підборі плитки для кухонного приміщення рекомендується приділити увагу кількості конфорок для швидкого нагрівання на функцію газ-контролю. В електричних, слід приділити увагу на існування зони розширення, форму виробів.