Комп'ютерна миша — що це?

Комп'ютерна мишка є вельми необхідним пристроєм введення даних, з нею зручно працювати. Не всі до кінця розуміють, що це таке, як з нею працювати, а головне, які різновиди можна побачити на прилавках магазинів. Розберемося з цими питаннями.

Що це таке?

Комп'ютерна миша — це маніпулятор за допомогою якого відбувається трансформація рухів у керуючий сигнал. Простими словами, рухи, які ви здійснюєте мишею перетворюються у сигнали, які сприймає і розпізнає ПК. Для сучасного користувача цей маніпулятор є невід'ємною частиною комп'ютера. Якщо вам потрібно скопіювати документи, виділити якусь ділянку тексту, перенести документи з однієї папки в іншу, мишка стане найкращим помічником.

З чого складається

Складається маніпулятор з:

 • Колеса прокрутки. За його допомогою користувач має можливість переміщати інформацію на екрані, прокручуючи лист вгору або вниз.
 • Клавіш. Їх призначення: активізація або відкриття об'єктів, їх захоплення і переміщення.

ДОВІДКА. Такий пристрій передбачено в більшості моделей комп'ютерних мишок.

 • З тильного боку розташований спеціальний датчик. Він необхідний для того, щоб зчитувати пересування по поверхні. В залежності від виду маніпулятора це може бути багатьом знайомий кульку або ж лазерний сканер. Це залежить від того, який мишкою ви користуєтеся .
 • Також у провідних мишок є шнур, за допомогою якого здійснюється підключення до ПК. В бездротових моделях є відсік, куди встановлюються елементи живлення.

Види комп'ютерних мишок

Даний пристрій за час існування видозмінювався і вдосконалювалося. Сьогодні це зручна у використанні мишка, яка моментально відгукується на дії людини. Для різних цілей фахівці рекомендують підбирати різні типи комп'ютерних мишок, адже від вашого вибору буде залежати зручність експлуатації, а також ваш результат роботи. Деякі з них підходять для ігор, інші для роботи, створення креслень та інше. На прилавках магазинів ви зможете знайти такі різновиди комп'ютерних мишок:

 • Механічна. Їх зараз практично уже не використовують, так як з'явилися варіанти з більш кращими характеристиками. Датчик відстеження представлений сталевою кулькою, який обрезинені, а також інші необхідні для коректної роботи елементи. В процесі пересування кулька прокручується в результаті цього до нього притискаються ролики, відбувається фіксація руху, а далі інформація передається відповідним датчикам, які відповідають за розпізнавання сигналів поворотів. Таким способом відбувається робота мишки з комп'ютером.
 • Оптична. У цьому варіанті використовується невелика камера, що здійснює більше сотні кадрів в одну секунду для того, щоб зчитувати поверхню, по якій пересувається миша. З метою підвищення якості визначення застосовується потужний світлодіод, він монтується знизу пристрою під невеликим кутом. Його світіння ви можете побачити.

 • Лазерна. Принцип роботи дуже схожий з оптичними пристроями. З метою підсвічування застосовується інфрачервоний лазерний діод. Таке рішення дозволяє підвищити точність визначення пересувань. Можлива робота практично на будь-яких поверхнях.

 • Сенсорна. Не передбачено ні кнопки, ні коліщатко прокручування. Управління здійснюється за допомогою жестів. Це новий вид мишок, який дуже простий і зручний у використанні.

 • Індукційна. Їх робота забезпечується в результаті застосування індукційної енергії. При роботі обов'язково наявність килимка, який є чимось на зразок робочого планшета.

 • Трекбол. На них немає ніяких кнопок, а для управління використовується перевернутий кулька, від назви якого мишка отримала таке цікаве назву. Це незвичайна модель, яка зустрічається на прилавках нечасто. Придбати їх можна в спеціалізованих магазинах, або інтернет-магазинах.

 • Гироскопическая. У цій моделі позиціонування курсору можливо завдяки гіроскопа. Зчитування інформації відбувається як з поверхні, так і з навколишнього простору.

Крім цього, комп'ютерні маніпулятори поділяються за методом підключення:

 • Дротові. З ПК з'єднуються за допомогою проводу USB або PS/2.
 • Бездротові. Підключення можливо завдяки Bluetooth.

Перша комп'ютерна миша

За багато років вдосконалення комп'ютерна мишка змінювалася і в сучасному виконанні вона набула дуже зручне для роботи форму. Перша модель була виготовлена з дерева. Під корпусом розташовувалася пара дисків-коліщаток. Кнопка була всього одна, а дріт розташовувався під зап'ястям людини, який користувався маніпулятором.

ДОВІДКА. При нахилі і розгойдуванні маніпулятора можна було малювати рівні лінії у вертикальному і горизонтальному розташуванні.

Основні характеристики

Орієнтуючись на головні параметри вибору, ви зможете розуміти, яка мишка вам підходить, отже, у вас не повинно виникнути жодних труднощів при виборі нової моделі. До основними параметрами вибору можна віднести наступні:

 • Тип. Від цього параметра в першу чергу залежить якість роботи мишки, також зручність і практичність її використання. Кожна людина підбирає предмет користування індивідуально для себе і залежить це від призначення. Ті користувачі, які найчастіше грають на ПК, віддадуть перевагу вибрати саме ігрову мишу, адже на ній передбачені додаткові клавіші для зручності навігації. Для офісного користувача буде достатньо придбати лазерну модель, за допомогою якої цілком можна виконувати велику кількість операцій.
 • Розмір і форма. Дані параметри в першу чергу визначають практичність при експлуатації. При виборі орієнтуйтеся на розмір долоні. Дівчатам здебільшого подобаються більш компактні моделі, тоді як чоловікам зручніше працювати з масивними моделями, якими зручно керувати.
 • Чутливість. Даний параметр визначає точність переміщення курсору по монітору. Ті користувачі, які мають досвід роботи, як правило, цього параметру приділяють велике значення. Крім стандартних налаштувань при виконанні деяких робіт може знадобитися максимальна точність, адже це може вплинути на якість отриманого результату.

ДОВІДКА. Якщо розглядати якісні фірмові мишки, то варто зазначити, що їх користувач може регулювати по вазі. Для цього необхідно підібрати грузик, який у підсумку розташовується всередині корпусу. Адже деяким користувачам подобаються легкі моделі, іншим, навпаки, імпонують більш важкі.

 • Спосіб підключення. Мова йде про дротяних і бездротових моделях. Тут в першу чергу необхідно орієнтуватися на те, для яких цілей ви її вибираєте. Якщо ви любите грати, краще віддати перевагу провідним моделям, у них швидкість передачі сигналу швидше. У безпородних маніпуляторах курсор може трохи затримуватися і це може бути причиною різних перешкод. Але при цьому вони більш зручні і мобільніше в експлуатації.

ДОВІДКА. При інтенсивній роботі мишкою, як часто буває в іграх, збільшується витрата енергії в акумуляторах або батарейках, а отже, вам частіше необхідно буде їх замінювати.