Як підключити клавіатуру і мишу до ps4

У стандартний набір контролерів для PlayStation 4 входить джойстик. Він дозволяє повністю контролювати хід гри і працювати у виринаючих меню. Однак, багатьох геймерів цікавить питання – чи можна підключити стандартні миша і клавіатур від ПК до улюбленої консолі? Така можливість є, і вона докладно розписана нижче.

Можна підключити клавіатуру і мишу до PS 4?

Чим відрізняється гра на пс4 від ігор на ПК? Консоль передбачає більш розслаблений варіант гри, а, в свою чергу, ПК пропонує більш агресивний і хардкорний геймінг. Багато хто вже відзначали незручність ігри шутери на PS4 за допомогою джойстика, адже він значно програє звичайної комп'ютерної мишки в швидкості відгуку і точності прицілювання. Саме тому багато професійні кіберспортсмени використовують саме миша і домагаються чудових результатів.

Якщо гра з джойстиком не приносить належного задоволення або бажаного результату, існуючу проблему можна вирішити двома способами:

 • Купити фірмові пристрої для PS4. Наприклад, оригінальну японську модель Hori Tactical Assault Commander. Вона застосовується тільки для приставки і буде гарантовано працювати зі всіма іграми.
 • Приєднати клавіатуру і мишу від ПК. Цей процес можна здійснити через USB-порт або Bluetooth канал, однак, консоль може не розпізнати підключені пристрої або вони будуть працювати некоректно. Щоб виправити цю недоробку, можна придбати спеціальний адаптер XMI4.

Як підключити провідні елементи до PS4 для гри

Якщо передбачається використання клавіатури і мишки виключно для гри, в першу чергу потрібно уточнити, підтримує обрана гра ці девайси і якщо відповідь позитивний, можна приступати.

Провідні пристрої можна під'єднати до приставки через USB-порт на передній панелі, який, у тому числі призначений для підзарядки джойстиків і розширення пам'яті. Сам процес підключення складається з наступних етапів:

 • Під'єднання штекера клавіатури і миші до USB-порту.
 • Процес розпізнання консоллю підключеного обладнання.
 • Якщо підключені девайси підтримується, на екрані з'явитися ярлик курсор клавіатури і миші.

Увага! Може виникнути така ситуація, що після підключення пристроїв ніяких змін не відбулося, значить, PS4 не підтримує сумісність роботи з ними. На жаль, нічого зробити вже не вийде, так як в даний час PS4 не підтримує завантаження та інсталяцію драйвера для стороннього обладнання цього типу.

Як підключити бездротові пристрої до PlayStation 4

Бездротова модель клавіатури і миші значно зручніше своїх дротяних аналогів, так як дає можливість грати і працювати з більшою свободою і плутатися в проводах. Процес зв'язку між консоллю і девайсами здійснюється за допомогою Bluetooth-порту, процес сполучення виглядає наступним чином:

 • Насамперед, необхідно увійти в свій профіль і відкрити налаштування PS4. Потрібний пункт знаходиться на другій позиції в меню верхнього рівня.
 • В налаштуваннях, необхідно відкрити пункт «Пристрою».
 • Слідом повинна відобразитися панель управління доступних пристроїв, підключених через Bluetooth з'єднання. У разі відсутності необхідного обладнання, необхідно, слідуючи керівництву, відкрити до нього доступ.
 • Вибрати найменування потрібного пристрою, і натиснути клавішу Х, щоб розпочати процес підключення.
 • Можливо, буде потрібно прописати пін-код, замість якого, цілком можливо ввести «0000».

На сьогоднішній день консоль PS4 сумісна і коректно функціонує з більшою частиною бездротових моделей, тому складнощів з підключенням виникнути не повинно.

Ви використовуєте нестандартні пристрої?

За замовчуванням, режим роботи пристрою заточене під стандартні девайси і управління мишею за допомогою правої руки. Однак, якщо користувач лівша або застосовує нестандартні моделі обладнання, для отримання максимального задоволення від комфортної і динамічної гри, можна змінити існуючі параметри консолі. Щоб провести необхідні налаштування, потрібно увійти в свій профіль, відкрити вікно «Налаштування» і виділити використовуваний девайс. Тепер можна змінити орієнтацію мишки, швидкість руху курсору, мову клавіатури і т. д.

Корисна інформація по експлуатації

Порівняно з уже знайомими девайсами для ПК, фірмова миша і клавіатура для PS4 мають деякі особливості, які необхідно знати перед придбанням, тим більше, враховуючи їх високу вартість.

Отже, корисна інформація по експлуатації миші:

 • Ліва і права кнопка відповідає L2 і R2 на джойстику.
 • Коліщатко мишки відповідає за опцію прокрутки, або R.
 • Клавіші розташовані під коліщатком відповідають за зменшення або збільшення чутливості даного пристрою.
 • Бічні кнопки, анатомічно розташовані ближче до зап'ястя – це відповідно L1 і R.
 • Клавіша, що найближче розташована до краю мишки – «хрестовина», а йде за нею відповідає за зміну режимів.

Тепер увагу слід приділити клавіатурі. Вона значно менше комп'ютерного аналога, однак, функціонально повністю покриває ігрові потреби. До речі, вона заточена для зручності управління лівою рукою, що зробить ігровий процес зручніше і динамічніше. На основній частині клавіатури розташовані основні кнопки управління, на правій половині клавіші зміни режимів, а на лівій стік і «Хрестовина». До речі, є можливість заміни фірмової миші на стандартну, однак, виробник не гарантує працездатність такої пари пристроїв.

На жаль, зараз вартість фірмових девайсів для PlayStation 4 залишається досить дорогим задоволенням. Вартість ігрового комплекту Hori Tactical Assault Commander становить — 11 тис. руб., а адаптер XMI4 обійдеться приблизно вдвічі дешевше. Звичайно, якщо є вільні грошові кошти, а гра в шутери не приносить задоволення – можна сміливо купувати, радіти і грати.