Чим відрізняється сканер від принтера

При погляді на темпи розвитку цифрових технологій нескладно уявити недалеке майбутнє, коли обмін інформацією повністю піде в електронний формат. Але до цього ще треба дорости. Зараз же розумна техніка сусідить з класичними паперовими носіями інформації, яку періодично доводиться оцифровувати, то віддруковувати на звичних аркушах. І виконувати ці завдання покликані принтер зі сканером — помічники, які завдяки ксерокса і МФУ іноді помилково сприймаються як одне і те ж. Отже, чим відрізняється принтер 2в1 від МФУ??

Завдання сканера і принтера

Сканер — пристрій, призначений для розпізнавання паперових документів і створення їх електронних копій. Якщо розглядати найбільш поширену планшетну модель, то її робоча поверхня складається з двох частин: скла, за яким знаходиться механізм розпізнавання документів (можна порівняти з фотоапаратом), і кришки, що забезпечує стабільне положення листа на час створення копії. Електронна начинка сканера орієнтована на переклад отриманого зображення в зрозумілий комп'ютеру код.

Принтер — пристрій, призначений для створення паперових копій електронних документів. Габаритність цієї техніки пов'язана з необхідністю розмістити в корпусі:

  • механізм нанесення даних на аркуші;
  • систему зберігання і подачі барвників (картриджі);
  • лінію простягання папери.

Довідка! Електронна начинка орієнтована на розпізнавання комп'ютерного коду і його перетворення в зрозумілі механізму друку команди.

Суміщені версії і аналоги

Оскільки принтер зі сканером є вузькоспеціалізованою і далекою від компактності технікою, дбайливі виробники створили для зручності користувачів суміщений гібрид «2 в 1» — пристрій, що об'єднує в одному корпусі робочі органи обох попередників. Цей апарат здатний створювати електронні копії паперових документів, так і дублювати на листи текстові та графічні файли.

Близьким родичем такого гібрида помилково вважається ксерокс. Але хоча останній теж вміє друкувати, між ними є істотна різниця: ксерокс призначений для перенесення інформації з паперу на папір. Грубо кажучи, він робить знімок і відразу ж відтворює його, минаючи процес створення електронної копії, характерний для поєднаного зі сканером принтера.

А ось якщо об'єднати цю парочку, вийде МФУ — багатофункціональний пристрій «3 в 1» (ксерокс+сканер+принтер). Офісні моделі такої техніки можуть бути виконані у форматі «4 в 1» — до вищеперерахованої трійці додається ще й опціонал факсу.

Чи вигідно купувати 2в1?

Гібрид «2 в 1» має кілька солідних переваг:

  • підвищення швидкості послідовного сканування і друку паперових документів;
  • ціна, яка менше сумарної вартості двох окремо взятих пристроїв;
  • компактність — габарити трохи перевищують такі у простого принтера.

Але вузькоспеціалізована техніка забезпечує більш високу якість сканування або друку. Тому перед оцінкою вигоди слід визначитися з вимогами, що пред'являються до копій. Якщо посередні дозвіл і кольору виявляться прийнятною платою за переваги гібриду, а сканувати і друкувати належить регулярно, то придбання моделі «2 в 1» буде оптимальним варіантом. А от коли якість стоїть на першому місці, краще цього не робити.