Портал для електрокаміна своїми руками

Електрокамін — це не тільки устаткування для обігріву, але і нове доповнення до дизайну інтер'єру в будинку. На відміну від звичайних камінів, даний пристрій працює від електрики, імітуючи гарячий вогонь всередині. Це дає можливість працювати каміна постійно, адже йому потрібно тільки джерело живлення, замість палаючих полін. Камін влаштовано з двох частин: порталу та модуля (або вогнища). На модулі зображується анімація палаючого вогню (у більшості моделей). Також робота електрокаміна може супроводжуватися специфічними звуками (також в залежності від моделі).

Для чого потрібен портал для каміна

Портал є каркасом для вогнища, але крім ролі корпусу, він сам є об'єктом декору і для нього передбачені свої матеріали і елементи прикрас. На полум'я звертають увагу в першу чергу, далі своїм дизайном привертає портал.

Виготовлення портал для каміна своїми руками

Виготовлення якісного красивого і довговічного каміна вимагає не вимагає якихось особливих умінь. Найскладніше і основне в його спорудженні — це підстава (портал). В першу чергу необхідно вибрати місце установки каміна (і не забути про можливості підключення до мережі), зробити кілька вимірів, за якими згодом потрібно буде створювати частині конструкції. Починати слід з нижньої частини. Для початку, необхідно приєднати кріпильні куточки (2 штуки) до стінок, де задумано розмістити камін.

Далі, слід встановити два куточка навпаки прикріплених до стінки, на бажаному відстані (залежить, як правило, від розмірів кімнати, де встановлюється камін). За своїми замірами зробити металевий каркас, приєднуваний до стінки для кріплення. Тепер початок намічено, і варто вибрати витратний матеріал для споруди зовнішньої частини каміна.

Матеріали і інструменти

Основним матеріалом для каркаса порталу можуть послужити: фанера, товстий шар ДВП, ДСП, дошки, гіпсокартон, цегла і камінь. Цеглу дуже громіздкі, так і створювати камін з них дуже трудомістка робота. Фанера, дошки і ДВП створені з деревини, а вона не так довговічна як гіпсокартон, тому краще зупинитися на ньому. В якості допоміжних матеріалів обов'язково варто придбати:

  1. Шпаклівку, бажано кольору паперу на гіпсокартоні (зазвичай це чистий білий колір).
  2. Для склеювання гіпсокартонних листів необхідний якісний клей.
  3. Ґрунтовку.
  4. Зовнішній матеріал (облицювальні шпалери на вибір).

ВАЖЛИВО! Не варто економити на цих складових, саме вони відіграють роль у надійності і зовнішності каміна!

Без інструментів, при створенні порталу з гіпсокартону, не обійтися! Будуть необхідні:

  1. Шуруповерт (підійде викрутка).
  2. Канцелярський ніж.
  3. Шпатель.
  4. Наждачний папір.

Цього буде цілком достатньо.

Етапи роботи

Всі зроблені виміри (крім тих, за якими встановлювалися куточки і каркас) необхідно перетворити креслення. По ньому набагато простіше «побачити» майбутню споруду. Працювати потрібно в точності зі схемою і поетапно, щоб не допустити помилок у розрахунках.

Не варто смітити в будинку, де планується встановити камін. Почати створювати компоненти для каміна краще на вулиці, в сараї і т. п. По кресленню порталу, слід зробити вирізи на гіпсокартонних листах в натуральну величину і відокремити їх. Далі, вибрати ті деталі, які підуть на нижню частину (не слід забувати про виступ для дровною) і прикріпити гіпсокартон з допомогою шуруповерта/викрутки. Намагатися, щоб вийшло стик в стик, не потрібно, досить відносно рівного з'єднання, адже все закриє зовнішній декоративний шар.

Після зведення «сходинки» порталу, потрібно перейти до верхньої частини, де буде розташовуватися вогнище. Тут необхідно пов'язати кріплення, встановлені до стінки з елементами гіпсокартону. Тепер підстава порталу та всі стінки встановлені. Залишається лише прикріпити решту частини до металевого каркасу і верх з передньою частиною. Для завершення, покрити штукатуркою, провести грунтовку і наклеїти шпалери. Вийшло готове «тіло» каміна — можна придумати величезну кількість доповнень, від штучних квітів до пінопластових цегли, покритий золотою фарбою.

Зробити портал для електрокаміна не так вже й складно, достатньо лише трохи часу і бажання. Після перегляду цін в інтернеті на портали для електрокаміна, неодмінно з'явиться бажання зробити його самостійно, адже це дозволить заощадити (причому без втрати якості) в 8-10 разів! Також варто зазначити, що створення порталу для каміна своїми руками, це можливість реалізувати свої дизайнерські задумки.