Як зробити лавку з паперу

Кожній дитині хочеться, щоб його іграшки становили особливий світ, схожий на справжній. Для цього створюються та лялькові будиночки, і машинки, і інші іграшки. Але лялькам, у яких є будинок, напевно знадобиться і подвір'я навколо нього. А який двір без лавки? У цій статті ви дізнаєтеся про те, як змайструвати лавку з паперу самостійно, щоб порадувати свою дитину, не допустити та поширених помилок і зробити виріб максимально наближеною до оригіналу.

Інструменти і матеріали

Матеріали для такої вироби знайдуться в кожному будинку, тому що нічого незвичайного в них немає. Зробити подібну іграшку цілком під силу будь-якій дорослій, у якого немає проблем з іншими заняттями, які потребують відносної спритності рук — наприклад, вишиванням або дрібним побутовим ремонтом.

Отже, вам знадобиться:

 • коричнева і чорна кольоровий папір;
 • ножиці;
 • клей;
 • шпажки для продуктів;
 • щільний картон.

ВАЖЛИВО! Заздалегідь сфотографуйте або знайдіть в інтернеті фотографію цієї лавки. Якщо тримати її перед очима, то виріб вийде більш схожою на справжню лавочку і більш правдоподібною.

Коли всі необхідні матеріали зібрані, можна приступати до роботи.

Послідовність дій

Для початку визначтеся з розмірами вироби. Воно не повинне бути дуже великим, але в той же час продумайте, як чадо буде використовувати лавку. Напевно в сукупності з іншими іграшками, наприклад, ляльками. У цьому випадку буде важливо дотримати пропорції щодо них. Буде дивно, якщо лава виявиться більше або набагато менше, ніж ляльки або тваринки, яких дитина захоче туди посадити.

 1. В залежності від обраних розмірів виріжте з картону і паперу необхідні складові. Ми приведемо в приклад розміри своєї вироби, щоб вам було зручно розуміти, як деталі співвідносяться один з одним. Додайте або зменшіть кілька сантиметрів, щоб лава вийшла саме такою, яка вам потрібна.
 2. Дві бічні деталі у нас вийшли довжиною 12 на 8 см, кілька смужок шириною в сантиметр — 15 см. Дерев'яні шпажки потрібно обрізати таким чином, щоб їх довжина була приблизно 12 з половиною сантиметрів. Тепер можна приступати власне до виготовлення лавки.
 3. Деталі потрібно обклеїти кольоровим папером, бічні елементи — чорної, а смужки — коричневою. До речі, при відсутності кольорового паперу або просто за бажанням можна розфарбувати фарбами, кольоровими олівцями або фломастерами.
 4. Тепер у бічній частині робимо три невеликі дірочки, важливо стежити, щоб вони не були наскрізними, тоді виріб буде зіпсована. Їх потрібно залити клеєм і вставити в них дерев'яні шпажки. Якщо ви боїтеся залити клеєм всю деталь, то можна занурити в нього самі шпажки. Після того, як клей висохне, те ж саме потрібно зробити і з другою частиною.
 5. Намагайтеся бути максимально акуратними або розташовувати палички паралельно один одному. У підсумку виходить своєрідний каркас лавки, в якому вгадуються риси майбутнього виробу.
 6. Після цього залишається тільки приклеїти смужки, що зображують дошки, на нижню частину і на спинку. При середньому розмірі іграшки їх поміститься 3-4 на обох частинах. Після цього перевірте, не відклеюються елементи лавки, потрясіть і посмикайте. Якщо все в порядку, то робота закінчена.

Поради

Можна доповнити лавку кованими витими прикрасами. Для цього вам знадобиться товста дріт діаметром 2-3 мм і акрилова фарба, щоб надати їй потрібний ефект. Плоскогубцями дроті надається потрібна форма. Деталі можна з'єднати за допомогою скотча, а потім обклеїти «ковані» частини пап'є-маше. Таким чином ще й зміцниться каркас виробу.

Клейстер, яким змащуються шматочки газети, можна приготувати з кип'яченої води і борошна в пропорції 3 ложки борошна на 500 мл води, додавши туди трохи клею. Отриману масу потрібно остудити і тільки потім з її допомогою обклеювати дріт. Врахуйте, що знадобиться не один і навіть не два шари, а приблизно 3-4, щоб пап'є-маше вийшло щільним і не розпадалося надалі.

Наступним кроком стане усунення всіх утворилися нерівностей. Для цього використовується наждачка, спочатку середньої, а потім і дрібної зернистості. Після цього елемент покривається самозастывающим пластиком, який продається в невеликих пачках і досить швидко застигає, потім повторюється процедура видалення нерівностей. Втім, тут можна не особливо старатися, адже шорсткості можуть бути доречними для відтворення ефекту «старовини» і просто більш природного вигляду лавки.

На каркасі повинні бути присутніми вензелі, які також виконуються з допомогою пластику. Ножем можна зробити їх більш виразними і глибокими, а також надати всьому каркаса більшу точність і «детальність». Останнім кроком стане фарбування. З чорною фарбою все зрозуміло, але як надати лавці ефект металу? Тут знадобиться срібляста фарба. Наносити її слід губкою для миття посуду. Потім даємо деталі висохнути, покриваємо її акриловим лаком і прикріплюємо до інших елементів.

Висновок

Як можна помітити, останнє доповнення виконати значно складніше, ніж описану раніше лавку. Такі вироби можуть бути використані не тільки як іграшки для дітей, але і виставлятися на конкурсах і завойовувати призові місця, а також стати хобі, яке порадує після складного дня.

Можливо, спроба виконати каприз дитини переросте в справжнє захоплення цим творчістю.