Стіл з меблевого щита своїми руками

Меблі, створена власними руками — це не тільки ексклюзивна річ. Це ще й свідчення майстерності господаря будинку. Володіючи невеликим запасом знань і базовим набором інструменту можна без праці зробити стіл, максимально відповідає вимогам розміру та дизайну. Найкращим матеріалом для цього буде меблевий щит. Дерево, що використовується в її виробництві, володіє такими позитивними якостями, як оптимальна для людини вологість і екологічність. Простота роботи зі щитом, дозволить з легкістю зробити з нього ексклюзивний і зручний предмет інтер'єру.

Інструменти і матеріали для столу з меблевого щита

Перед початком роботи потрібно подбати про інструменті і матеріалах. Враховуючи простоту обробки меблевого щита, складного і дорогого обладнання не потрібно.

Інструменти, які знадобляться в процесі роботи:

 1. Електролобзик, ручна або циркулярна пила. Потрібні для розпилу щита, і бруса. Так як дерево – волокнистий матеріал, бажано мати інструмент з дрібними зубами.
 2. Шліфмашинка або наждачний папір. Для обробки поверхні і країв щита. Надати виробу красивий вид – завдання не останньої ваги. Особливо якщо воно не для гаража та майстерні, а для дому.
 3. Дриль, шуруповерт. Для кріплення ніжок і бруса жорсткості.
 4. Вимірювальний інструмент. Лінійка, рулетка, косинець. Як кажуть: «Сім разів відміряй, один раз відріж».
 5. Ключ для гайок-ввертышей.

Для простої моделі багато матеріалів не знадобиться. У виробництві столу знадобляться:

 1. Меблевий щит. Розмір деталі – 60 см на 160 див. Це необов'язкові розміри, можна підібрати під свій приміщення.
 2. Брус. Використовується для додання жорсткості конструкції. Підійде 4 на 4 сантиметри. Якщо стільниця буде більша – тоді краще брати товстіший. Довжина бруса в нашому випадку становить 440 див.
 3. Лак, фарба. Для додання кращого зовнішнього вигляду виробу.
 4. Залізні ніжки – 4 штуки.
 5. Гайки-ввертыши, саморізи. Цими деталями будемо скріплювати конструкцію.

ДОВІДКА! Всі необхідні матеріали можна без зусиль знайти в меблевому магазині. Великих витрат це не потрібно, а стіл буде стояти і радувати власника довгі роки.

Виготовлення столу з меблевого щита своїми руками

Приготувавши всі необхідні матеріали та інструменти, можна приступати до роботи. Стіл з меблевого щита зробити досить просто і проблем виникнути не повинно.

Після того як все необхідне зручно розташований у майстерні, саме час починати:

 1. Вирізаємо стільницю. Попередньо потрібно відміряти необхідну довжину і ширину, намалювати лінію розпилу. Після, акуратно і не поспішаючи розрізати пилкою дерево, або електролобзиком.
 2. Готуємо брус. Розпиляти його потрібно на 4 частини, 2 по довжині і 2 по ширині стільниці. Зрізати по краях бруса кут 45 градусів. Якщо є стусло – добре, у разі його відсутності доведеться використовувати транспортир.
 3. Пригвинчуємо брус саморізами. Для цього його потрібно розмістити по краях стільниці так, щоб зрізані кути зістикувалися. Після просвердлити отвори під саморізи, і закріпити деталі. Брус не тільки додасть кращий вигляд столу, але і зробить його міцніше.
 4. Вкручуємо гайки-ввертыши в місцях установки ніжок. Спочатку просвердлюємо для них отвори, після з допомогою ключа вкручуємо.
 5. Кріпимо ніжки на раніше вкручені ввертыши.
 6. Шліфуємо наждачним папером або шлифмашиной. Потрібно добре відшліфувати виріб. Спочатку грубим папером, потім дрібнозернистою.
 7. Покриваємо стіл лаком. Для кращого зовнішнього вигляду бажано обробити мінімум 2 рази.
 8. Чекаємо висихання лаку. Стіл з меблевого щита готовий.

На виготовлення такого столу не піде багато часу і коштів. Витративши зовсім німого сил, ви отримаєте якісний і красивий предмет інтер'єру, який надовго займе своє місце в будинку.