Як вибрати електрокамін

Камін в двадцять першому столітті, безсумнівно, більше, ніж просто опалювальний прилад. Створення справжнього каміна пов'язане з певними труднощами, тому багато хто вибирає електрокаміни, сучасні моделі яких відрізняються стильним дизайном і зроблені з високотехнологічних матеріалів. Але що необхідно звернути увагу при виборі електрокаміна?

Види електрокамінів

Робота електрокаміна заснована на дії трубчастого електричного нагрівача, який може бути відкритого і закритого типу. Конструкція цього декоративно-опалювального елементу інтер'єру являє собою вогнище або топку і портал — тобто обрамлення. Останній елемент каміна може бути металевим, виконаним з каменю, металу, дерева, пластика і т. д. Топка може бути вбудованою — касета, керована пультом або змінною. За місцем розташування каміни бувають:

 1. Підлогові. Відрізняються найпростішою конструкцією і мобільністю. Їх можна поставити в будь-якому місці квартири і легко забрати при необхідності.
 2. Навісні. Відрізняються естетичною привабливістю, але мають низьку тепловіддачу.

По мобільності каміни поділяються на вбудовані або переносні. Останні володіють компактним корпусом і забезпечені роликом для переміщення. Вбудовувані розміщуються біля стіни і складаються з каркаса, електричного блоку, що імітує поліна і полум'я.

Існують також міні-каміни, які можна розміщувати на столиках або вбудовувати в предмети меблів, а також широкоформатне обладнання, яке відрізняється вишуканим виглядом і великою площею нагріву. Вибрати перший варіант, оптимально для власників приміщень невеликої площі, а другий для великих будинків і квартир.

Які критерії потрібно враховувати при виборі електрокаміна

Щоб не бути розчарованим у своєму виборі, треба враховувати наступне:

 • місце, де планується розміщувати камін;
 • орієнтовний бюджет;
 • основні функції техніки;
 • додаткові можливості пристрою;
 • особисті уподобання;
 • мета покупки, призначення приладу — декоративне або обігрів.

Характеристики електрокамінів

Для того щоб не випробовувати розчарування від покупки, необхідно не тільки враховувати перераховані вище критерії, але й звертати увагу на наступні характеристики електрокаміну.

Потужність

Якщо основна мета придбання — обігрів приміщення, то слід дивитися на таку характеристику, як потужність. Вона визначається габаритами і функціонал пристрою, а також наскільки продуктивно воно обігріває кімнату.

ДОВІДКА! Розрахунок ступеня обігріву можна розрахувати, орієнтуючись на наступне співвідношення: 1 кВт опалює 10 квадратних метрів. З діапазоном потужності можна ознайомитися в технічному паспорті.

Спосіб установки

За способом установки електрокаміни бувають:

 1. Настінні. Бувають напівзакритого типу — вбудовуються в стіну.
 2. Кутові. Пристрої монтуються в кутку приміщення.
 3. Настільні. Самий компактний у плані установки, вид обладнання.
 4. Відкриті. Встановлюються в будь-якому бажаному місці.

Декоративні функції

Багато власники даного пристрою люблять милуватися полум'ям. У більшості електрокамінів його важко відрізнити від справжнього. Проте все ж в більш дорогих моделях полум'я більш реалістичне. Найпоширеніший і бюджетний варіант — коли вугілля виготовляють з розфарбованого прозорого пластику. У деяких моделях для імітації полум'я використовуються смужки тканини, що приводить в рух вбудований вентилятор. В інших же вогонь відтворюється на рідкокристалічному моніторі. Існують і 3D вогнища, де ефект горіння створюється за рахунок водяної пари і світіння галогенових ламп. Випускаються моделі з звуковими ефектами, які імітують тріск полін.

Додаткові можливості

До них відносяться:

 1. Підсвічування. Посилює імітацію справжнього вогнища.
 2. Таймер відключення. Не потрібно стежити і завжди знаходиться поруч з каміном, боячись за його можливі несправності при роботі. Тепер існує функція, яка вимикає пристрій у встановлений час.
 3. Управління з пульта ДУ. Щоб запускати або регулювати камін, необов'язково підходити до нього.
 4. Імітація запаху диму. Експлуатація деяких моделей, забезпечених спеціальними ароматизаторами супроводжується запахом тліючих полін.

Крім цього моделі електропристроїв забезпечуються елементами для зволоження і очищення повітря, фоновою підсвіткою, терморегуляторами, декількома режимами потужності обігріву, регулюванням яскравості і висоти полум'я.