Як вибрати обігрівач масляний

Вирушаючи за придбанням обігрівача необхідно напевне знати на що розраховувати і як правильно визначитися з покупкою.

Поради щодо вибору

Спиратися слід на площу кімнати, рівень тепловтрат в приміщенні, ефективність центрально опалення. Також варто взяти до уваги витрати на електроенергію. Більш потужні пристрої обходяться своїм власникам дорожче.

Габарити, вага

Насторожити має невідповідність між розмірами і вагою. Великий масляний обігрівач за визначенням не може важити мало. Якщо конкретна модель всупереч своїми габаритами зовсім неважка, то виробник точно вирішив на чомусь заощадити: або елементи конструкції виконані з надмірно тонкого металу, або відсіки під олія не заповнені як годиться.

Площа обігріву

В наших природних умовах недоцільно купувати радіатори з потужністю менше 1500 Вт. Вони не зможуть забезпечити комфортне перебування навіть у крихітній кімнатці. З опаленням великого простору не впораються і пристрої з тонкими ланками. Чим більше вільного місця в кімнаті, чим вище стеля, тим товщі повинні бути ребра біля обігрівача.

Потужність

Відштовхуйтеся від того, що на 10 м2 має припадати 1 кВт. Значить, для обігріву типової спальні в середній смузі Росії потрібен прилад з 1,5-2 кВт (за затвердженою шкалою це пристрої середньої потужності).

Інші корисні зауваження:

  • якщо в кімнаті стелі вище звичайного (більше 3 метрів), а вікна-ширше (наприклад, панорамні або прагнуть до цього), то варто брати радіатор потужніший;
  • утеплюючі плівки на вікнах скорочують тепловтрати на 40-70%, тому з ними можна купити малопотужний радіатор;
  • в торцевих квартирах і квартирах, не виходять на сонячну сторону, звичайно прохолодніше (є сенс в придбанні потужного приладу).

Власникам приватних будинків варто взяти до уваги матеріали, з яких побудовано житло, а також наявність підпідлоги і стан вікон. Чим більше джерел тепловтрат, тим вище повинна бути потужність обігрівача.

Корисна пам'ятка по коефіцієнту термоізоляції:

  • 3-4 бали – це нежитлові об'єкти без теплоізоляції;
  • 2-2,9 бала – одинарна цегляна кладка, найпростіша покрівельна і віконна конструкції;
  • 1-1,9 бала – типові квартири і приватні будинки;
  • 0,6-0,9 балів – об'єкти, в яких питання тепловтрат ретельно опрацьований і зведений до мінімуму.

Товщина секцій

Кількість секцій безпосередньо зав'язано на рівні споживання електроенергії та вироблення тепла. Зазвичай моделі з 5-7 секціями мають потужність 1500 Вт. 10-13 відсіків характерно для найбільш потужних приладів.

Також роль відіграє товщина ребер. Широкі і плоскі моделі вважаються більш безпечними, зате невеликі нагріваються швидше.

Можливість регулювання нагріву

Центральне опалення не завжди встигає за перепадами температури за вікном. Щоб не довелося «топити вулицю» або, навпаки, замерзати і купувати другий обігрівач, варто спочатку вибирати прилади, в конструкції яких передбачена можливість регулювання нагріву тенів.

Безпека

Слід вибирати обігрівачі з функцією автовимкнення при перегріві. Вони відповідають вимогам пожежної безпеки. З ними не доведеться чатувати час і вставати по ночах, щоб відключити.

Важливо! Дуже багато залежить від експлуатації радіатора. Техніка безпеки говорить, що прилад не можна перевертати, кидати або класти на бік. Також не варто намагатися замінити в ньому масло.

Також перед застосуванням варто перевіряти цілісність проводів. Якщо є підозра, що шнур переламаний або відійшов, необхідно віддати пристрій у ремонт. Підключення до мережі може спричинити трагедію.

Помилки і хитрощі продавців

Найчастіше менеджери намагаються прикрасити характеристики товару і промовчати про типових для масляних обігрівачів недоліки. Так, не варто вірити словам про те, що конкретна модель не сушить повітря. Це властивість характерно абсолютно для всіх приладів даної групи. Винятків немає і не може бути в силу принципу роботи пристрою.
Інші тривожні «дзвіночки»:

Від кольору корпусу залежать нагрівальні властивості. Насправді ні білий, ні чорний, ні фіолетовий у смужку не гріє краще. Відтінок корпусу не впливає ні на потужність приладу, ні швидкість прогріву повітря, ні на радіус дії.

Конкретний обігрівач можна ставити поруч зі стіною або навіть вішати на неї. Насправді це неможливо за законами фізики. Пристрій відповідно з технікою безпеки слід розташовувати на відстані від непроникних перешкод.

Товар весь сезон можна зберігати в неопалюваному гаражі, на балконі або на дачі. За фактом радіатори цього типу слід використовувати і розміщувати тільки в житлових приміщеннях. Масло, яке в них залито, змінює свої фізичні характеристики під тривалим впливом дуже низьких температур. Причому жоден фахівець не зможе правильно визначити, через який відрізок часу і при якій температурі масло в конкретній моделі замерзне.

За моделями з кожухом легко здійснювати догляд. Так, дотик до них не викликає термічний опік, але вологе прибирання при такій конструкції складно робити, а робити її доведеться часто.

За рахунок камінного ефекту виріб гріє так само, як і камін. У них абсолютно різні принципи роботи. Тому навіть наявність даної додаткової функції не зможе наблизити масляний радіатор до справжнього каміна.

Конкретний прилад хороший тим, що в його конструкції передбачена можливість зливу і заміни масла. Насправді такі пристрої вже давно не випускаються, тільки робляться кустарно. Причина припинення масового виробництва криється в трагічних випадках, коли пробка (запобіжний клапан) з-за тривалої експлуатації радіатора і зносу гуми вискакувала з отвору та гаряче масло выстреливало в повітря.

Важливо! Жодні міркування і доводи не повинні вплинути на відмову від «самопальних» масляних обігрівачів. Вони дійсно небезпечні. Є ризик удару струмом, опіку киплячим маслом, пожежі.

Масляні обігрівачі незалежно від їх модифікацій ставлять перед вибором: економія електроенергії або рівень тепловіддачі. Для початку вирішіть, що з 2 цих пунктів знаходиться в пріоритеті. Тільки від вибору між двома зазначеними параметрами залежить, якою радіатор слід придбати і скільки в ньому має бути секцій.